iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 13 of 13

Thread: ios 6 iCloud

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    43
    Posts
    31
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default ios 6 iCloud

    Postovanje, kupio sam skoro uredjaj ipad 2 sa necijim iCloud-om na sebi.Bivsi vlasnik nece da mi vrati novac jer mi ovako nesto nije napomenuo.Da li ce mi posle restore traziti da ukucam sifru i email kako bih ga aktivirao.Na ios7 trazi sigurno, ali nisam siguran kakva je situacija sa ios6.Hvala vam!

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member dado's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Trebinje
    Age
    39
    Posts
    5,309
    Thanks
    327
    Thanked 764 Times in 673 Posts

    Default Re: ios 6 iCloud

    A zašto jednostavno ne pobrišeš taj iCloud nalog?
    iPhone 6 16GB sim free

  3. #3
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    43
    Posts
    31
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: ios 6 iCloud

    Ne mogu da ga obrisem jer mi trazi sifru.Pitao sam vlasnika koji je ne zna.Kaze mi da sam ja to postavio, sto naravno nema veze sa zivotom.Mogu li da ga restor-ujem?

  4. #4
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default ios 6 iCloud

    Na ios 6 mozes da izbrises taj nalog bez potrebne lozinke, radi predostroznosti prije brisanja iskljuci Find my iphone funkciju.

    Edit: malo kasnim sa postovanjem.


    Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  5. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    43
    Posts
    31
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: ios 6 iCloud

    Hvala najlepse sto mi izlazite u suret.Kada probam da ugasim find my ipad trazi mi sifru.Zanima me samo da li mogu da uradim full restore bez problema, i da li ce traziti sifru kao na ios 7 ili nece?

  6. #6
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default Re: ios 6 iCloud

    na iOS6 ne bi trebalo da ti trazi sifru.. ako uradis restore pre nego ugasis FMI, zakljucaces ga za sva vremena..

  7. #7
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default ios 6 iCloud

    Oprosti, ali nije moguce da ti trazi na ios 6 sifru/lozinku za deaktiviranje naloga odnosno gasenje Find my iphone, osim ako taj prethodni vlasnik nije aktivirao ogranicenja, a u tom slucaju si u slicnom problemu kao da si na ios 7.

    Sada nisam siguran, pa uzmi sa velikom rezervom, da li bi erease all content rjesilo problem.

    Restore ni u kom slucaju ne radi, jer automatski ides na ios 7, a onda nema lijeka...

    EDIT:
    1.Pitaj toga sto ti je prodao da li zna koja je bila sifra za lock screen, naime, ako su aktivirana ogranicenja, onda je sifra 4 broja, moze biti da je ista i za deaktivaciju ogranicenja.
    2. U icloudu imas koja je e-mail adresa icloud racuna, na tu adresu lijepo posalji mail : kupio Vas uredjaj, imam problem taj i taj, moze li pomoc oko lozinke za deaktiviranje icloud racuna.


    Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
    Last edited by iAlfa; 11-01-2014 at 21:47.
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  8. #8
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default Re: ios 6 iCloud

    kako se aktiviraju ta ogranicenja

  9. #9
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: ios 6 iCloud

    Ios 6 i raniji su imali opciju da aktiviras odredjena ogranicenja ( POSTAVKE/OGRANICENJA/ lista mogucih ogranicenja) takva aktivacija trazi definisanje sifre ( prosta 4 broja ili napredna-alfanumericka) , npr. aktiviras ogranicenje FMI, postavis sifru i bez te sifre nije moguce deaktivirati FMI, a pa posto mu na ios 6 trazi za konkretne stvari sifru, jedino moguce je da su ogranicenja aktivirana i to za mail racune i za FMI.
    Razlika je sto si pored takvih ogranicenja mogao bez sifre da uradis restore dok je bio aktuelan ios6, sada je druga prica, sa restorom ide se na ios 7 koji uvezuje icloud racun sa aktivacijom i nastaje problem.


    Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  10. #10
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default Re: ios 6 iCloud

    aha, sad tek vidim ta ogranicenja..

  11. #11
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    43
    Posts
    31
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: ios 6 iCloud

    Hvala vam sto polemisete na moju temu.Evo sta mi se desilo pre pola sata.Ja se inace bavim iPad-ovima i mnogo ih je proslo kroz moje ruke, a iznenadjenjima nikad kraja! Da pocnem...

    Zamenio sam se sa drom, dao sam mu iPad 3, a on meni njegov iPad 2 i dodao mi je jos nesto para (nebitno).iPad je bio pun nekih aplikacija i nekih njegovih naloga, ali NIJE bilo iCloud-a (niciji iCloud nalog nije postojao).Kada sam dosao kuci i kliknuo na "Erase All Content and Settings" trazio mi je e-mail i sifru da ga aktiviram.Bio sam ZGRANUT, i zamislio se "kako mi moze traziti sifru i email kada nije bilo vec pomenutog iCloud-a".Sva sreca dao mi je pass i email pa sam ga otkljucao.

    Molim sve ljude dobre volje da napisu nesto ako znaju na ovu temu, kako slucajno sutra neko ne bi kupio iPad, restorovao ga posle 10 dana i na kraju ga slucajno zakljucao.

    Hvala puno!!!!
    Last edited by dobraponuda; 12-01-2014 at 00:42.

  12. #12
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default ios 6 iCloud

    Iskreno, malo si me zbunio, prvi i posljednji post su ti u koliziji, ali ako tebi ovo ima smisla i svrhe, manje je bitna moja zbunjenost...

    Inace, na ovu temu je vec polemisano u nekoliko otvorenih tema, te otvaranje jos jedne cijenim da je suvisno, narocito na nacin koji si ti to uradio, ali tu su moderatori da to procjenjuju...



    Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
    Last edited by iAlfa; 12-01-2014 at 00:43.
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  13. #13
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    43
    Posts
    31
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: ios 6 iCloud

    Nisam imao nameru da bilo koga zbunim. 1 i 2 post nemaju veze jedan sa drugim i odnose se na totalno zasebne uredjaje.Za prvi sam ukapirao o cemu se radi, a ovaj post koji sam otkucao pre par minuta je vezan kao sto rekoh za totalno drugi uredjaj.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •