iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 216

Thread: iPad Mini Retina. Prvi utisci

  1. #1
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ovako pazario sam ovo malo cudo i prvi utisci su:

    Jako Lep lagan i vrlo kompaktan uredjaj vrlo kvalitetne zavrsne izrade. Pri otvaranju kutije prvo sto sam ugledao jeste ipad, u paketu je jos punjac Kabal i uputstva sa stikerima. Po meni veliki minus je nedostatak slusalica u paketu pa ce to biti prvi nedostatak od mene za minija. Pri paljenju uredjaja pali se ekran fantasticne rezolucije sa fantasticnim prikazom i kod mene slike nisu isprane (u poredjenju sa mojim ip5). Prilikom rada aparat ima odziv bukvalno fantastican i sve vrsi trenutno, ali prilikom minimizovanja applikacija sami efekti seckaju, kao i rotiranje ekrana kada se npr instalira app u app store-u. Dakle ios 7.0.4 je i dalje po meni i dalje pun decijih bolesti. Igre... uh to je posebna prica koja zaista mora UZIVO da se vidi i ovaj ekran zaista ima sta da pokaze. Komentari osoba koje su videle ipad bili su WOW prikaz fantazija, gustina piksela savrsena, boje sve sve sve zaista fantasticno. Dakle imamo jedan vrlo vrlo dobar hardware sa losim OS-om za sada koji zaista ima svoje bugove (crashuje npr settings itd..). Baterija. Sama baterija je vise nego odlicna. konstantan wifi koriscenje ovog fantasticnog uredjaja sa 100 % osvetljenjem baterija je pokazala vrlo dobre rezultate, pa i odlicne. 45 min cukanja na facebook-u i oko 15 min igranja (ako mozemo da nazovemo igranjem) jer sam sam zeleo da vidim kako npr izgleda RR3 na ovom cudovistu :-Dbaterija se svukla za 10% . Do samog kraja nisam je istrosio, kada dodje do toga javljam kranje utiske (ipad sam kupio sa 87% batt trenutno je 77) Za sva pitanja pitajte fotkice kada ga izvadim iz folije, necu jer cuvam ekran da ga odnesem kod enkog iskusnijeg da je zalepi :-D

  2. #2
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    I ti si otkrio Retina Display ili..?
    Vise ni Retina nije takva senzacija sa obzirom da je sad 'dostupan' 2K i 4K ekran pa Apple ne moze vise sa njom da se hvali i obmanjuje ljude kako je to neko cudo, pitanje je vremena kad ce Apple na svoj iPad da dobije 4K ekran a po glasinama to ce vec sredinom ove godine da se desi.

  3. #3
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ne razumem cemu toliko los post ? Ja ne znam koji mozak treba da ukapira da se okom ne vidi preko 300 ppi na daljini od pR cm??

  4. #4
    "iSrbija Hall Of Fame" Member priest77's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Vrsac
    Age
    47
    Posts
    1,191
    Thanks
    85
    Thanked 271 Times in 194 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Poenta njegovog posta je da malo hejtuje i nista drugo

  5. The Following 2 Users Say Thank You to priest77 For This Useful Post:

    3gs (04-01-2014),slovak84 (04-01-2014)

  6. #5
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    A sto bi hejtovao, pa i ja sam kupio iPad mini ali mi nije bilo iskustvo ko zna kakvo kad sam otvorio kutiju i vidio iPad, nisam mislio da je to neko savrsenstvo, nisam imao taj trenutak WooooooooW pogledaj samo ovoo sa otvorenim ustima do poda, nije me palio njegov izgled i taj trenutak kad sam ga uzeo u ruke i vidio RETINA JABUKU tolikoo da sam sv*š***o od zadovoljstva.. Kapiraš?
    Last edited by iLaki; 04-01-2014 at 03:57.

  7. #6
    "iSrbija Hall Of Fame" Member priest77's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Vrsac
    Age
    47
    Posts
    1,191
    Thanks
    85
    Thanked 271 Times in 194 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ja ne vidim da je iko ovde "sv*š***o od zadovoljstva.." jer je "obmanjen" od strane Apple kako je retina dobra....
    Retina jeste dobra a rezolucija veca od toga takodje jeste dobra stvar ali nije neka realna prednost koju covek moze uociti, slicno kao sa megapixelima kod digitalnih fotoaparata... gde uglavnom sluze samo za marketing.
    Covek je prikazao njegove prve utiske i ti si se osetio uvredjenim jer kao za tebe to je sve nula...
    Zasto nisi kupio onda neki drugi tablet, recimo Nexus 7 ako ti iPad mini ne pruza nikakavo iskustvo?

    http://www.dodaj.rs/f/1U/Ux/4eFeOnNB/blackapple.gif iPhone 6 16GB + iPad 2 32GB

  8. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Bitno je da ce 2k ekran da ti znaci na ekranu od 5inca (s5) po meni to je cist marketing a surova realnost je to da nicije oko nece primetiti razliku kada se aparat koristi normalno a ne zabija u facu i ne ostecuje vid. Po meni je 326ppi vise nego dovoljno i vrlo sam zadovoljan krajnjim rezultatom koji ipad mini retina nudi.

  9. #8
    "iSrbija Hall Of Fame" Member priest77's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Vrsac
    Age
    47
    Posts
    1,191
    Thanks
    85
    Thanked 271 Times in 194 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Na kraju krajeva svako ima pravo na svoje misljenje...

    Nego da se vratimo na temu, da li si poredio kakav je wi-fi prijem, da li je isti kao i na iPhone ili je slabiji?
    http://www.dodaj.rs/f/1U/Ux/4eFeOnNB/blackapple.gif iPhone 6 16GB + iPad 2 32GB

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    pa bre,apsolutno je dovoljan i ekran koji ja imam na miniju jedinici.ljudi malo preteruju sa tim ekranima.kad mi neko kaze kako mu je neophodna hd rezolucija na mobilnom telefonu,ne znam sta bi mu rekao!


    Sent from my iPad mini using Tapatalk
    iPad 10.2

  11. #10
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Wifi mi ima jaci signal nego onaj ja ip5 dve sobe od routera iphone pokazuje 2 crtice iPad 3 po meni je sifi odlican ne hvata mreze sa slabijim signalom kao npr nokia ali sam vrlo zadovoljan jer ga koristim na svom ruteru :-)

  12. #11
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Rezolucija, odnosno njeno povecanje, ima smisla do odredjene granice. Posle toga to prerasta u marketing i pokusaj da se na taj nacin pridobiju kupci, koji misle da time dobijaju nesto bolje, a zapravo dobijaju losije. Tako bespotrebno visoke rezolucije, bi samo zahtevale jace procesore, jacu grafiku, sto bi sve samo znacilo vecu potrosnju struje i otezavalo da se sve upakuje u zeljene dimenzije. Ista prica kao sa megapikselima i kamerama u foto industriji. Ko god danas kupuje bilo kakav fotoaparat, a ne bavi se fotografijom i ne zna kako sve to funkcionise (95% ljudi) jedino sto gleda je koliko fotoaparat ima megapiksela. A nemaju pojma ni sta je to ni zasto je to uopste bitno. Ali eto, neko je na nekom bilbordu napisao da je to dobro i oni sada to kupuju jer je dobro...Mene vise cudi Apple, sto dozvoljava da se upusta u tu besmislenu trku. Ipak oni i dalje imaju odlicnu "trendseter" poziciju i mogu da postavljaju standarde. Doduse, jos i ne znamo da li ce krenuti u tu besmislenu trku, ali ako krenu u to, glupi su. Cudi me i da recimo se prica o tome na mobilnim telefonima, a istovremeno recimo iMac generacija nema ni retina standard. A svakako da je neuporedivo veci efekat i korisnost visoke rezolucije na tako velikim ekranima, koji se pored velicine, koriste i za ozbiljne poslove, nego na malim ekranima koji se koriste uglavnom za "zajebaVAnciju".
    Last edited by milan64586; 04-01-2014 at 11:53.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to milan64586 For This Useful Post:

    Nenad Bugarcic (04-01-2014),zule73 (04-01-2014)

  14. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    pogledajte samo na youtube-u uporedne testove minija i nexusa7 i videcete da ekran na miniju izgleda mnogo bolje uprkos manjoj rezoluciji.kao sto milan rece,rezolucija je samo jedna odlika ekrana,a ima ih jos mnogo koje su mozda i bitnije.


    Sent from my iPad mini using Tapatalk
    iPad 10.2

  15. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Boletinho's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    appstore,The Planet
    Age
    43
    Posts
    2,163
    Thanks
    1,019
    Thanked 709 Times in 438 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    E to je moja sljedeca investicija,ipad mini with retina
    Dugo sam se lomio da li air ili mini,i odlucio sam se za mini

  16. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Mini je skroz cool Jedino ima slabiju paletu sa bojama u odnosu na Air... Na miniju su onako malo isprane boje... Razlika je ista kao kad bi se uporedio displej sa iPhone 4S i iPhone 5

  17. The Following 2 Users Say Thank You to igne For This Useful Post:

    Boletinho (04-01-2014),zemomak (04-01-2014)

  18. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Moj primerak je iz dubaia pa ne znam dal je zbog toga ali boje su kao na iphone5 vrlo sam zadovoljan malisom. Ekran je fantazija i sada dok kucam na forumu sa nijm fasciniram se koliko dobro uglesa surfovati sa njim :-) batt fantazija ali fantazija jos ga na punjac nisam stavio :-)))) eh da primerci iz uae nemaju facetime bez JB a

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •