iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 216

Thread: iPad Mini Retina. Prvi utisci

  1. #181
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2014
    Age
    33
    Posts
    20
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Mislim da je na mom Ipad-u nemoguce 14h, osim da slusam muziku trecinu vremena .. Znam da je HD rezolucija manja od ove na Ipad-u ali zanima me da li postoji neka aplikacija koja je bas dobra a vezana je za video i slike..

  2. #182
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    znači HD i full HD su slabi za iPad mini retina-u ?................................svašta sam čuo ali ovo je vrh

    edit:moraš kupiti Note 3 sa 4K snimkom pa će ti snimci možda biti dovoljno dobri.......


    iPhone 13 mini Starlight

  3. #183
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Quote Originally Posted by Igor88bg View Post
    Smanji osvetljnje na nekih 40% ne treba vise bat ide do 14h sto se tice rez pa kada je ekran 2048x1536 a full hd vdeo rez je 1920x1080 sto govori da je i to niska rez za ipad;-)
    KOLIKO BRE USAGE?! Nasmejao si i mene. Na apple sajtu optimalni usage treba biti 10h. Sto znaci da slusas muziku i udri ga do zore, naravno da ti je 14h usage. A tek za rezoluciju...


    Sent from my iPhone

  4. #184
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    usage bez minute slusanja muzike samo surf je 14h rezolucija, je dobra i vidi se dobro, ali da bi video potpunu ostrinu trebao bi da ima fotografiju u rezoluciji ekrana, ili pak video, i stojim do toga. Ne kazem da je ****** full HD niti da izgleda sranje, vec da ne izgleda ostro kao sto bi izgledao u rezoluciji ekrana. Ps volim ove sto pricaju napamet za usage ;-)

    Edit ekran na 40%, ni minut slusanja muzike, samo surf i po neka igra ali na kratko:
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Igor88bg; 28-02-2014 at 22:56.

  5. #185
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    "Ovi" koji govore napamet za usage su imali vise modela iPad-a i danas imaju i kazu ti to sa razlogom, iskreno govoreci. Nemam nameru ulaziti sa tobom u raspravu preko teme ali vidi se da si tip koji prvi put ima iPad i velica ga do nebesa i malo preuvelicava stvari. Stavljam tacku na ovu "diskusiju" ako imas bilo sta da mi kazes, private je tu.


    Sent from my iPhone

  6. #186
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ne znam na osnovu cega zakljucujes da mi je ovo prvi ipad? :-D Veoma gresis, i dobro znam kako traju batt na ipad 2, Ipad 4, ipad mini i ipad air i mini retina , SVE sam ih imao(air sam ocu kupio ali nema veze). ;-)

    Posto se ne vidi gore, evo crop. i Moj prvi ipad koji sam kupio i dalje ga imam i veoma mi je drag a placen krajem 2011 na snizenju 220e UAE trziste takodje :
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Igor88bg; 28-02-2014 at 23:26.

  7. #187
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    ni o rezolucijama nećemo više jer ako nije identična rezolucija ekranu,ništa neće biti oštro na istom......hvala,sve sam razumeo


    iPhone 13 mini Starlight

  8. The Following User Says Thank You to komsa For This Useful Post:

    last of us (01-03-2014)

  9. #188
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Pa ne moze imati tu ostrinu jednostavno ne moze, moze ako je ne scale ujes preko celog ekrana, ako scalujes slika ce biti zamucenija, i ostrina ce se izgubiti, ako si fotograf (zbog banera), znas to dobro ;-) Inace nisam rekao da nista nece biti ostro, vec da ekran nece doci do punog izrazaja.

  10. #189
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Kad ste kod toga kojom rezolucijom pusta youtube app ? Msm pustim neki full hd snimak iskreno ne izgleda priblizno tom full hd-u kojom pusta moj monitor od pre 5-6 godina 17' sa katodnom cevi (debeljuca)
    Ili nesto nije ok sa yt app ili ja izmisljam(sto nije iskljuceno da sam obnevideo)
    Da napomenem da ne bude zbg neta , drugar mi pozajmljuje net 15mb/s tako da do toga nije
    Last edited by 3gs; 01-03-2014 at 04:00.

  11. #190
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ma nema tu ostrinu, ja ne znam zasto ljudi misle da ja gresim, a da su oni u pravu, jednostanvo nema tu ostrinu kada se zagledas u ekran, meni je fotografija hobi, i kada gledam nesto vrlo detaljno gledam, a ti detalji nisu savrseni , ali nisu ni losi. Daklem kopiraj fotografiju u rezoluciji vecoj od rezolucije ekrana, koju neces izduzivati, videces pravu ostrinu i mogucnosti ekrana, sve ispod toga, slika ce biti blaaaago blurovana (ako je HQ video u pitanju) ako je LQ tu vec nema pomoci to je katastrofa na ipadu, pa i480p izgleda isprano i jadno zbog izduzivanja slike.

  12. #191
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    HQ=blago blurovana,LQ=katastrofa ??!!!!!!!!!?? nemoj više ,molim te


    iPhone 13 mini Starlight

  13. #192
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    @Igor88bg... Druze.. Gresis jako :/ kako bre hq blurovano? Mislim sta,kako,gde?


    Sent from my iPhone

  14. #193
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Pa druze nema ostrinu kao npr fotka u rez ekrana ili vecoj. :-)->> PS Komso, argumenti? :-) MOLIM TE. Imas monitor full hd ? DA ok igras igre u VGA rez na nejmu? Da? Da jer isto izgleda kao i na full hd da igras? MOLIM TE PROSVETLI ME! da razmisljaju svi kao ti grali bi na GT7300 svi, ne bi kupovali graficke koje mogu da izvuku punu rezoluciju ekrana ;-)

    EDit: Slazem se nije toliko primetno, ali ima razlike kada nesto gledas u punoj ili vecoj rez od rez ekrana i kada gledas nesto izduzeno i prilagodjeno rezoluciji ekrana (cist primer sam naveo gore(igre)). Ne zelim dalju raspravu, mislio sam da su ljudi ovde koliko toliko normalniji i da se ne pro****vaju i jesu bolji nego na vecini foruma, ali i ovde ima onih koji samo blebecu i ismejavaju druge bez i jednog jedinog argumenta, dok ja stojim to ovoga sto sam naveo gore i to je tacno. (komso argumenti pls)
    Last edited by Igor88bg; 01-03-2014 at 22:12.

  15. #194
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Evo da ti ja odgovorim.

    Posto ovo sto ti pises je ustvari kontradiktorno onome sto jeste.

    Blurovan efekat dobijes na videu iz prostog razloga sto retina displej zahteva vecu rezoluciju nego sto verovatno ti pustas, pretpostavljam 1080p, i naravno sto je losiji format slika ti je normalno jos gora. Da bi ti izvukao performanse displeja moras da pustis recimo
    UHD (Ultra High Definition) video.

    Onda ces videti ustvari koliko je taj displej kvalitetan.

    Mene nervira ista stvar na macbook retini kad pustim 1080p ali to nije kriv daj predivan displej nego treba da nadjem video koji je snimljen u UHD rezoluciji

  16. #195
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Pa to ja sve vreme govorim :-D Ali on mene nikako da razume :-D Nize rezolucije ne izgledaju "Lepo" kao da nadjemo neki UHD video zapis i pustimo na retini. :-) Sve vreme ubedjuje u suprotno iz nepoznatih razloga i bez i jednog argumenta, samo ismeva :-D

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •