iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Iphone 4s problem sa zvukom

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Iphone 4s problem sa zvukom

    Imam problem sa jednim 4s u smislu da me sagovornik ne cuje dobro ili uopste prvih 5-10 sekundi razgovora, posle je bolje... Mislio sam da je do operatera nesto, probao sam sa drugom larticom i operaterom i ista prica... Ima li neko ideju sta bi moglo biti... Kada snimam klip recimo, sve je perfektno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member BaneK's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd
    Age
    47
    Posts
    1,810
    Thanks
    226
    Thanked 195 Times in 155 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Dole levo ocisti onu mrezicu nekom cetkicom, tu ispod je mikrofon, a to sto kad snimas dobijes zvuk nema veze sa tim mikrofonom, za snimanje koristi gornji mic, odma pored ulaza za slusalice, ona mala rupica,tu je mic za snimanje.
    Iphone 4s 16gb simfree black

  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Iphone 4s problem sa zvukom

    Probao sam, mada je bilo cisto. Ne vredi. Znaci isti djavo. Prvo se ne cuje nista, posle kao nesto sitno iseckano, nerazumno...Kada malo promenim lolaciju, to je interesantno, tj. kas izadjem iz kuce napolje pocne da se cuje normalno... Stvarno mi nije jasno... Ispada kao da je do mreze ali drugi 4s se cuje normalno gde god da sam.... Ovaj ima najvise problema kod mene u kuci. Cim izadjem napolje, bolje je. Znaci zakljucak kao da je do operatera ali nije, jer drugi fon nema tih problema uopste, sa bilo kojom karticom, a ovaj pa ima, isto sa bilo kojom karticom?! Ajd da kazemo da je los mic... Ali zar ne bi bio konstantno los, zasto bi se promenom lokacije opravio... Da napomenem da se fon i dalje ne cuje bas kao ovaj drugi, koji je uvek kristalno cist, ali prihvatljivo da kazemo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  4. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Iphone 4s problem sa zvukom

    Probao sam i Viber. Odmah se cuje normalno, ali fon poziv pocinje da sljaka tek posle 10 sec... Ako neko ima neku ideju jos.... Znaci mic nike neispravan cim Viber sljaka odmah... Ali sta onda ne valja?! Probao sam sa sliska malo pre. Kad stavim sluske, odmah se cuje normalno sve...


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
    Last edited by iwcham1979; 03-11-2013 at 22:36.

  5. #5
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Iphone 4s problem sa zvukom

    Da li ima neki dobar Apple servis u Nisu da pogleda ili da cekam do odlaska u Bg? Koji u Bg-u servis preporucujete, po pitanju usluga/cena. Fon je maltene nov pa me bih da ga servisiraju manje strucni serviseri.... Koliko sam googlao, radi se o poznatom problemu gde jedan cipcic nije lepo zalemljen... Mic radi za SVE osim za pozive, gde kod najveceg broja ljudi apsolutno ne rsdi, a kod mene se ocigledno "budi" posle 10sec. Za sve ostalo, Skype, Viber, Siri... mic sljaka bez greske....


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
    Last edited by iwcham1979; 04-11-2013 at 00:59.

  6. #6
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    I stvari , da se ne bih majao, u koji servis bih mogao da posaljem tel. brzom postom? Mislim da nije nista strasno ier kad tel stavim na speaker i pricam direkt u njega, sve se cuje normalno... Moze li ovde?
    http://www.iphone-srbija.com


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2013
    Age
    40
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Treba proveriti lagano sta moze da bude ima tu vise solucija moze da bude i mikrofon, rado bi ti pomogao da si u Beogradu da otvorimo i pogledamo proverimo plocu itd...

  8. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Hvala u svakom slucaju Sve ukazuje da ne valja mikrofom, ali perfektno radi na Skype, Viber, Siri... Znaci samo nece da radi za pozive preko mreze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  9. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Zvao sam ih. Kao sto sam i googlao, kazu da audio compiler chip pravi problem. E sad kaze mi covek da se to na Iphone 4 resava lako, ali je problem na 4s i moguce je da se ne moze resiti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  10. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Poslao sam telefon u iPhone Srbija servis. Javilli su mi danas da su pokusali sa nekim fiksiranjem ic audio chipa, pa nije pomoglo, takodje su pokusali sa zamenom mikrofona, isto kazu nista nije pomoglo, ne zna se sta je i vracaju tel. nazad. Ne znam da li da pokusam jos nesto ili da dignem ruke.... Steta jer sve ostalo radi, bateriju drzi ko lud, sim free je i stanje je 10/10... Zeza on mene vec skoro godinu dana, cesto me ne cuju prvih 5 sec. nista, posle se pojaca, ali zadnjih dana bas je zabagirao. Kazu iz servisa, a i ja sam primetio, da sagovornik cuje priguseno kada okrenes telefon i pricas direktno u mikrofon, tako je bilo i sa zamenjenim mikrofonom.... Takodje, kad stavim Apple sluske perfektno se cuje razgovor, bez ikakvih problema... Ne znam da li moze da bude do dock konektora, ili mozda ne radi onaj mali mikrofon (rupica) kod jack-a za sluske? Nisam pitao, ali najverovatnije da to nisu proveravali, a malo pre citam po net-u, satra moze i to da bude...
    Last edited by iwcham1979; 07-11-2013 at 19:31.

  11. #11
    iSrbijaHero iLove's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Zagreb
    Age
    51
    Posts
    571
    Thanks
    165
    Thanked 116 Times in 90 Posts

    Default Iphone 4s problem sa zvukom

    Kad snimas video klip, kakv je zvuk?

    Edit;
    Sad sam procitao da ti je zvuk videa ok, *****a moje misljenje

  12. #12
    iPhoneBigFan djpgiovany's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Banatski Karlovac
    Age
    41
    Posts
    120
    Thanks
    10
    Thanked 13 Times in 13 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Ja imam indentican problem sa 5-icom...moracu da ga odnesem do kosovske kada budem isao za bg...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    odnesi ga, ali mislim da ce ti dzabe rasturati telefon.... ja licno mislim da je to do onog malog mikrofona kod headphones koji je zaduzen za noise cancelling... ali da bi se on promenio verovatno fon mora paramparcad, sto oni nisu hteli da rade.... Probali su sa drugim mic-om i to je to... Ne moras ad nosis do kosovske... Samo plati 180din post express i gotovo...

  14. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Iphone 4s problem sa zvukom

    Stigao mi telefon sa servisa sa neresenim problemom. Citao sam na netu da je neko resio isti pobem time sto je cackalicom procistio rupicu pored headphones jack-a, probam odmah, telefon radi savrseno LOL. E sada, vratili su mi telefon sa home button koje ne radi.. Nije zaglavljeno samo ne radi...Double LOL. Moze da se resi sa assistive touch, ali problem ce nastati kada bude zatrebalo da se ode u DFU mode...

    Pardon, nije home nego sleep button. Btw, ljudi su bili vrlo ljubazni, i nista nisu naplatili svoje majanje, iako nisu uspeli da rese problem... Sta mislite, da li da im vracam fon nazad? Ovo moze da bude problem za gasenje, paljenje, Dfu i verovatno jos nesto, opet mozda postoji sansa da se stari problem vrati po otvaranju...
    Last edited by iwcham1979; 11-11-2013 at 12:35.

  15. #15
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Iphone 4s problem sa zvukom

    Eh, ne radi ni proximity sensor... Sad sam pomalo ljut na njih. Zovem ih sutra i vracam im fon, mislim da su duzni da ovo rese. Javljam sta je bilo. Posaljem tel. ne bilo kome nego u navodno naj...naj servis... Ok, nisu resili problem, ali oni su napravili jos dva problema grrrrr. Nego desava se, videcemo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •