iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 10 of 10

Thread: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Dakle jailbrek-ovan iphone 3g version 4.2.1
    Instaliran whited00r6 pa je sada 3.1.3 (7E18) modem firmware 06.15.00
    hocu da 06.15.00 downgrade-ujem na 05.13.04
    Znam od prilike kako bi sve islo,ali ipak da se posavetujem...
    Naravno sve to radim zbog drljavog gps-a koji me seta levo desno po 1km...
    Dakle, sta treba i kako?
    Hvala.

  2. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Ovde imas tutorijal u kome se navodi da bi trebao na 4.2.1 i da onda spustis baseband sa redsn0w-om i ponovo instaliras Whited00r 6.

    Code:
    http://www.whited00r.com/tutorial-downgrade3g
    .

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Da, da... To znam... Pre svega hvala za odgovor...
    Ali, to nije moja situacija... Meni je 3.1.3...
    Probao sam preko iTunes-a da ga podignem na 4.1.2 ali mi je zabrljao jedva sam ga povratio...
    Interesovalo me samo da li moze sa 3.1.3 dok je na 06.15.00 da spustim na 05.13.04...

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Svitac's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kragujevac
    Posts
    597
    Thanks
    93
    Thanked 134 Times in 113 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Ako se ne varam, da bi prešao taj korak, skini FW 4.2.1 i učitaj ga u RS, a onda mu uradi spuštanje BB. Ne moraš da imaš taj FW koji ti je u fonu prilikom učitavanja u RS. Pre jedno mesec dana sam spustao jedan 3G i čini mi se da sam baš tako radio.
    Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje.

  5. #5
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Morao bi da ides po ovom tutorijalu da bi sredio baseband

    Code:
    http://www.whited00r.com/forum/index?topic=7134.0

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Da, da... To je to... Hvala! Sad sljaka GPS odlicno!
    Dakle, ko se dvoumi, slobodno neka stavi novi whitd00r6, pomocu ovog ovde turorijala da sredi ako ima problema oko gps-a i dobijete super telefonce... Gotovo sve sto pozelite imacete u okviru App Marketa->Time Machine... Ja prezadovoljan!
    4.2.1 shit tezak, sve sporo,davi, zakucava...

  7. #7
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    60
    Thanks
    2
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    aj da ne otvaram novu temu posto je moj problem manje vise istu.dobio sam iphone 3g od 8gb na kom je bio wihitedoor ali sa basebandom 6,15,i nije mu radio wifi,kontao sam da je do toga sto je cackan baseband pa sam resio da odradim restore.e sad po onom gore upustvu mi nikako ne uspeva.jedini restore koji mogu je na oficijalni 3,13 i ostaje mi baseband 6,15.iphone je izgleda simfree posto mi nakon tog restorea kad ubacim moju 66 karticu normalno aktivira fon.probao sam preko rednsow-a da mu spustim baseband ali zapuca i dobijem poruku start panic we are hanging here-il nesto slicno i-tunes nece da odradi restore ni na oficijalni 4,21,ni na custom 4,21 koji sam pravio uz pomoc snowvreaze-a po tutorijalu u link iznad,ni withedoor,a ni custom 4,21 sa ipad basebandom-stalno mi izbacije gresku 1015 kod oficijelnog i ne pomaze i 1015 error fixer ni tiny umbrella.a kod ovih custom dobijam gresku 1600.posto se nisam zezao sa i uredjajima jedno dve godine stvarno bi mi trebala pomoc.
    ono sto mja zelim je da dobijem funkcionalan iphone sa whitedoor-om i wifi-em koji radi(mada sad sam sve vise ubedjen da je hardverski problem sa wifi-em nakon ove sve zajebancije).ako ima neko neku ideju neka napise sta da probam sledece

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    Hmmmmmmmm... Dzaba sve,ako ti je problem hardverski...
    Ali, ipak probaj da isteras celu stvar do kraja, bolje ista nego nista...
    Mora da radi po upustvu,tako je i meni bilo...
    Sa 3.1.3 i 6.15 i ja sam krenuo...
    Mora na 4.2.1 pa onda spustaj na 3.1.3...
    Sigurno si neki korak preskocio ili nisi obratio paznju na neki detalj...
    Ako se dobro secam bitno je da li je jailbrek' ili je fabricki otkljucan ili kako vec...Znam da je to u jednom koraku naglaseno,obrati paznju na to...

  9. #9
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    60
    Thanks
    2
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    da samo sto je meni problem,ako pokusam oficijalni 4.21 izbacuje mi gresku 1015 i ne mogu da ga izbacim iz recovery-a ni pomocu 1015 fixera ni pomocu tiny umbrelle,ne resava ga ni ireb.a ako pokusam pomocu snowbreeze-a da napravim custom4.21 onda mi izbaci gresku 1600

  10. #10
    iNovajlija
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 3G, downgrade iPad baseband-a sa instaliranim Whited00r 6

    For those of you (iREB didn't work for me either when I first jailbroke) that iREB isn't working, I have a simple solution. Just download redsn0w and upload the firmware it requires. Next, connect your iDevice and follow the steps to get into DFU mode and as soon as you see your screen turn white (or red?) disconnect your device, and close redsnow. Reconnect, open up iTunes and then restore your custom IPSW! Everything should work fine, if not try another time or two.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •