iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    50
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Question iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    Pozdrav,

    Totalni sam pocetnik sa iPhone uredjajima, ali vec nekoliko dana citam raznorazne forume, nisam spavao nekoliko noci pokusavajuci po nesto da uradim i skontam.... Trudim se da procitam sto vise mogu, i pokusavam na razne nacine da osposobim svoj iPhone 3G... za sada sa delimicnim uspesima....

    Evo problema.... Pratio sam uputstvo kako da uradim "Custom Restore".. tacnije da instaliram Whited00r 6 po uputstvu na njihovom sajtu:
    Code:
    www.whited00r.com/iPhone3G
    Step 3: Jailbreak with Blackra1n -> Make it Rain

    Ovo mislim da je bilo neuspesno, jer sam ja ovo startovao, trajalo je bar 10-15 minuta, pokazao "Done... Wait for reboot" i - NISTA!

    Kada sam posle toga pokusao da uradim Restore sa iPhone3G_Normal_WD6.ipsw izbacuje mi gresku 1600 Unknown Error. Telefon uopste ne zapocinje proces Restore.

    Sve u svemu, zapeo sam, i nikako ne mogu da ovaj custom OS instaliram.... Kada telefon ponovo povezem na USB, iTunes ga vidi, nudi Restore i on odradi sasvim normalno i bez gresaka Factory Restore, i iTunes uradi "Phone is activated".

    Bilo kakva pomoc dobro dosla...

    Za kraj rec je o telefonu 3G, iOS 4.2.1, Modem firmware 05.15.04 (izgleda da je fabricki otkljucan posto nemam nikakvih problema sa signalom sa mreze).

  2. #2
    iSrbijaHero dechak's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Svuda po malo
    Age
    42
    Posts
    853
    Thanks
    123
    Thanked 252 Times in 232 Posts

    Default Re: iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    ubaci tel u dfu a zatim preko itunes klikni shift i restore pa biraj taj ipsw, a posto ti je tel sim free onda koristi iPhone3G_Normal_WD6.ipsw
    Za slucaj da ne mozes u dfu jer ti je error 1600, skini tiny umbrellla i klikni kick our of recovery
    Senilnost je prava stvar, svakog dana cujem nesto novo...:eek:

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    50
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    Hvala na brzom odgovoru... Imao sam tu gresku 1600, i nisam mogao da ga instaliram... U medjuvremenu sam nabasao na sledeci YT video:

    Code:
    http://www.youtube.com/watch?v=6-x_Mrk-bwY
    Tako sam resio problem (sa redsn0w), i upravo sada se igram sa telefnom - konacno Do sada i kad bih uspeo da ga kao Jealbrakujem, nisam mogao nista da instaliram..... Sa ovim je sve MNOGO lakse.

    Jos jednom HVALA!

  4. #4
    iSrbijaHero dechak's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Svuda po malo
    Age
    42
    Posts
    853
    Thanks
    123
    Thanked 252 Times in 232 Posts

    Default Re: iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    Bitno da si resio, u zdravlju da koristis i za bolji da promenis
    Senilnost je prava stvar, svakog dana cujem nesto novo...:eek:

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    50
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    Nov telefon nekako vuce nova pitanja.... i sad me zanima sta je bolje: whited00r 6.0 (sa iOS3.1.3) ili neki Jailbreak-ovani 4.1 ili 4.2.1? Nije SAMO brzina bitna, vec me na whited00r-u odusevljava jednostavnost - instaliras ga i imas sve sto ti treba i sve radi.... Imam Time Machine gde nalazim mnoge programe koji se bez problema instaliraju... Kada sam ranije JB 4.2.1, imao sam Cydia i sve je izgledalo OK, ali nista nisam mogao da ubacim u telefon od crackovanih apps. Tacnije, trazio mi je autorizaciju i sl. pa pretpostavljam da ja tu nesto nisam odradio sve sta je trebalo...

    Kad smo vec kod toga, moze li taksativno da se napise sta SVE treba uraditi da bi mogao da koristim iPhone 3G? Ono sto znam:
    1. restore na fabricki 4.2.1
    2. Jailbrake 4.2.1 sa redsn0w
    3.
    4.


    Gde se skidaju cracks apps, kako da se "prevari" iTunes i telefon pa da prima apps koje nadjem na net-u i sl. Sve u svemu, kako ga "osposobiti" da radi?

    Unapred se zahvaljujem na odgovorima.... Hteo bih da probam jos jednom da uradim JB i da ga osposobim da radi kako treba sa 4.2.1, pa da na kraju se opredelim sta cu konacno zadrzati i da pocnem da ga koristim - za sada mi je vise kao testni telefon

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    50
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    Jos jednom da vas sve zamolim, ako vam nije problem, da odgovorite taksativno na prethodnu poruku. Verujem da je mnogo stosta vec ispricano, ali je mnogo stosta nedostupno, nesto se promenilo, linkova ima ili nema, i u svakom slucaju je poprilicno konfuzno za sve nas pocetnike

    Sto se tice ovog whited00r-a, sve radi odlicno OSIM jedne stvari - nikako ne mogu da komplet iskljucim net Probao sam i sa nekim fake profilom, i da unesem pogresne parametre za APN (sto mu dodje skoro isto), ali iz nekog razloga, na net se kaci bez obzira na ta pogdesna setovanja... Ja bih hteo samo da se kaci na WiFi ili da makar mogu da kontrolisem kad cu da ukljucim net a kad ne... Za sada nisam nista nasao za whited00r a da to mogu da uradim, i to mi je ogroman problem. Negde sam procitao da je taj bug ispravljen sa iOS4.xx. Sad mi jos vise trebaju instrukcije kako da uspesno sve instaliram i JB, a zatim da mogu da instaliram i skinute i crackovane apps.

    Zato, molim za POMOC

  7. #7
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,604
    Thanks
    993
    Thanked 1,840 Times in 1,375 Posts

    Default iPhone 3G - ne mogu da uradim "Restore" na Whited00r 6 Normal

    Skini sa cydia sbsettings i imaces toggle za iskljucivanje interneta. Sto se tice piraterije, imas nekoliko sajtova koji jos uvek rade, appaddict i vshare, ali da li ces da nadjes dovoljno stare verzije programa vrlo je upitno. Koristi google
    Last edited by rikee; 26-08-2013 at 19:22.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •