iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 99

Thread: Mac Mini

  1. #1
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Mac Mini

    Drugari,moze neki savet,da li neko od vas ima mac mini?da li mogu i Mac i Win OS da se instaliraju i koje su preporuke?Tastatura?Instalacija?Da li se greje?Hvala
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  2. #2
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    52
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Mac Mini

    imam mac mini i7+16gb rama.Nisam instalirao win os,al verujem da moze,kao i na ostalim mac uredjajima-bez problema.

    Sto se tice grejanja,greje se,al to je normalno za procesor ovog tipa

    Juce sam gledao full hd jedno pola sata i temperatura je bila oko 90 stepeni,broj obrtaja kulera oko 2100


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  3. #3
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Re: Mac Mini

    U sustini si zadovoljan?
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  4. #4
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    52
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: Mac Mini

    u suštini da,treba ti samo ssd disk i 8gb+ memorije i mali ima da bude nadrkan kao blesav

    Sledeće što uzimam je ssd i to je to.Ne treba mi ništa više od ovog.
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  5. #5
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Hvala na odgovoru,ja cu uzimati tek sledece godine,ali hocu da sam informisan.Mislim da vredi te pare,bolje nego microsoftov desktop za te parice.Mislim i ja da moze i windows na njega uz pomoc bootcamp_a...Kazi mi samo koju tastaturu i mis koristis?da li moze logitech wireless i logitech cam c310?valjda sljaka OOB?
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mmilos82's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Serbia
    Posts
    1,346
    Thanks
    574
    Thanked 569 Times in 335 Posts

    Default Re: Mac Mini

    windows moze da radi, moze i ta tastatura i mis , ali kad vec kupujes kupi apple tastaturu i magic mouse ili trackpad
    MacBook Pro 13" Retina; iPhone 8+; iPad 2018; iWatch series 4, Apple TV 3

  7. #7
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Znam,ali to je jos 100 dolara plus...vec imam neku logitech i mis wifi,jos da nabavim tu cam i resen problem.No more Kernel Panic
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  8. #8
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    52
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Mac Mini

    moristim apple bezicnu i trackpad i svoju ljubav logitech g9x. Sa njim radim,a za sve ostalo je trackpad


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  9. #9
    iSrbijaHero slavke1976's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tavankut
    Age
    47
    Posts
    505
    Thanks
    528
    Thanked 120 Times in 97 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Ja isto imam mac mini ali i5 procesor, meni savrseno radi. Iskreno da kazem ne koristim te merace raznih parametara, tako da ne znam koliko se greje, ali ovako kad pipnem kuciste nije vruce. Ja sam prezadovoljnan sa minikom. Imam magic mouse i apple tastaturu, ali ako imas iPad onda ni ne treba mis ili track pad, jer imas aplikaciju da se iPad koristi kao trackpad

  10. #10
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    21
    Thanks
    8
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Mac Mini

    Ja imam miniku 1.1 koju sAM debelo apgrejdova, stavio C2D, veci i brzi hard i 4GB RAM-a, promenio vent ...
    on mi je jedina masina i tera SL ...

    sto se grejanja tice, temperaturu i fan nadgledam smcFanControlom, kada je toplo vreme vise se greje, normalno, zato i dignem broj obrtaja na 3000 i temperratur je tu od 50-60 stepeni, nekada i vise , zavisi sta radis, kada si na youtubu, gledas neki film ili si na nekom sajtu koji je prpun flesa, temperatura ide do 80 stepeni, uvek je pratim i sam dignem broj obrtaja
    inace, u granicama od 50-60 stepeni, masina je veoma tiha, sto mi se najvise dopada

    od ovoga mi ne treba vise, ovako stara i mala masina, ima blutut, bezinu mrezu, Firewire i 3 USB-a, sto mi radi posao ... PC koji sam imao iz vremena kada je ova minika, morao sam da kupujem malo skuplju plocu da bih imao Firewire, da ugradim bezicnu mreznu karticu i dogradim plavizub preko nekog dongla

    gledao da kupim mini mac novije generacije, ali nema nista od polovnih masina ... ali definitivno ostajem na miniki ...
    koristim obicnu tastaturu, neki budjavi Xwave a takodje i takvog misa ...
    OS X sam prepozna tastaturu, dobro uz moju malu pomoc, i sve radi bez problema

  11. #11
    iPhoneBigFan Zuba1970's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Beograd
    Age
    54
    Posts
    312
    Thanks
    1,618
    Thanked 339 Times in 158 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Drustvo nov sam kad je Apple u pitanju. Jos danas mogu da na popustu kupim osnovni Mac mini. Komp koristim za internet slusanje muzike skidanje i gledanje filmova. Koga god sam pitao odgovor je bio sta ce ti to skupo je itd(placam ime),skup servis , placa se sa APP stora. Ukoliko bi ga kupio verovatno bi mu povecao memoriju a SSD otom potom. Igrice ne igram i nekoristim za sada nikakve zahtevnije programe, sem multimedijalne. Vidim ima Intel HD 4000. Koliko je ta kartica dovoljjna za pustanje full HD filmova eventualnu obradu slika u photoshopu. Znam da ce ovo mozda biti jeres ali bi bez obzira na sve koristio Kaspersky verziju za OS X. Razlog zasto mi treba ovakav komp je jer mi se ne kupuju laptopovi i ne volim male ekrane. Koristio bi postojeci monitor i periferiju.
    Hvala unapred i izvinite na duzem postu.

  12. #12
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Odgovor za graficku je da je HD4000 prilicno pristojna grafika I da ce za HD filmove I fotosop (neka normalna upotreba) zavrsiti posao.

  13. #13
    iPhoneBigFan Zuba1970's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Beograd
    Age
    54
    Posts
    312
    Thanks
    1,618
    Thanked 339 Times in 158 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Nisam ja profesionalac kada je PS u pitanju . Mene vise plasi to sto kome god sam govorio o ovoj kupovini odgovarali su mi da su to bacene pare a ja bas nemam para za bacanje. Inace sam se nekako "dohvatio" MM-a jer kad razmislim takva mi velicina pc-a treba, kao sto rekoh laptop ne bi uzimao ako nije bar 18" a opet je tezak kao ni obicne pc-e(klasicna kutija) Gledao sam i AiO kompjutere ili su skupi ili ako su jeftiniji nesto im fali kada je specifikacija u pitanju. Na ruku me ne ide jedna moja losa osobina a to je neodlucnost.
    I ne kupujem ja zato sto je to sad Apple pa sad da budem fensi. Nikad nisam bio u tom fazonu. Vec jednostavno sam ga uzeo u obzir bas zbog velicine i koriscenja druge periferije koju ja konfigurisem.
    Last edited by Zuba1970; 29-09-2013 at 14:52.

  14. #14
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Mac Mini

    ako mislis da radis samo to sto si napisao gore tu moze da ti zavrsi poso bilo koji racunar. ovo ti provereno kazem. ja na mom netbooku koji ima Celeron 1007U procesor radim i PS i koristim ga zakacen na full hd tv i sve zivo sto mi je potrebno. Nisam jos naso da nesto nece da radi(izostavi igrice). samim tim imas box all in one racunare koji kostaju po 20000-25000 din koji mogu da ti zavrse poso koji ti trazis. evo ti recimo 2 modela koji su testirani kod nas u srbiji.

    http://hardware.benchmark.rs/racunar..._asus_vivo_pc/

    http://hardware.benchmark.rs/racunar...gigabyte_brix/

    nisam siguran koja je cena za mac mini ali verujem da je veca od 25000 din jeste ima i7 procesor ali tebi to nije bitno za ovo gore navedeno...

    naravno ovo sto sam ti napisao je solucija da ti zavrsi poso da je slicne velicine kao mac mini a da ustedis novac.

  15. #15
    iNovajlija drumsonly's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    28
    Thanks
    11
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Mac Mini

    Sto se mene tice, MacMini je super stvar.
    Doduse, ja ga koristim za puštanje filmova, download istih, muziku, Office itd...
    Ja imam i7 sa 8GB memorije. Prikacen na monitor (Mini DisplayPort) i na Samsung UE46D8000 (HDMI). Preko VLC tera HD, 3D i sve ostalo bez ikakvih problema i na oba monitora. Na USB imam diskove i stampac...
    Ne igram nikakve igre na njemu... Za to imam PS3. Btw, novi GTA5 je odličan

    Wireless keyboard i Magic Mouse rade kao sat. Srču baterije, ali sa baterijama na punjenje to se i ne oseti.
    Za punjenje koristim Apple Battery Charger
    A, razmišljam da kupim i Mobee Magic Charger for Apple Magic Mouse. Ako neko ima, neka podeli iskustva.

    Pre i7 sam imao late 2009 2.53 i radio je, takodje, kako treba. Osim CD/DVD plejera/rezaca koji je počeo da baguje (verovatno zbog prasine i ko zna čega jos...) posle godinu dana jer ga nisam ni koristio. Ovaj novi to ni nema, tako da je tu problem resen. Imam i Samsung BluRay rezac i to tera bez ikakvih problema.
    Grejanje... Valjda se i greje. Nemam pojma. Ne koristim nikakve softvere za pracenje...
    Usput, ne gasim ga NIKADA. Ne čuje se, pa i ne smeta.

    Par mojih prijatelja je kupilo MacMini, na moj nagovor, i prezadovoljni su. Mislim da i ti treba da kupis MacMini i da završiš potragu za savrsenom masinom za zabavu/posao.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •