iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 14 of 14

Thread: Zadnja kamera ne radi

  1. #1
    iSrbijaHero evil's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Krusevac
    Age
    35
    Posts
    600
    Thanks
    321
    Thanked 92 Times in 76 Posts

    Default Zadnja kamera ne radi

    Juce sam uzeo nov(vakum pakovanje) i kada sam ga testirao na licu mesta sve je radilo kako treba i sinoc u gradu kada sam hteo da se slikamo zadnja kamera uppste nece da se upali, jedino sto je uspevalo da se rotira na prednjoj i tako je radila kamera, čim pokusam da se vratim na zadnjoj kameri automatski se zaglavi na animaciji i tu ukoci.

    Gasio sam telefon, radio hard reset i nista nije pomoglo. Uopste ne znam sta da radim :S U njemu je iOS 6.1.4



    Evo i video klipa gde je isti problem kao i kod mene, znači potpuno sve isto se otvara kao kod ovog lika:



    EDIT:

    Evo sada odradio restore iOS 6.1.4 i kamera je opet kao u gore prikazanoj slici. Podigao i na iOS 7 beta 3, takođe isti problem.
    Last edited by evil; 14-07-2013 at 13:05.

  2. #2
    iEntuzijasta Miki Va's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Valjevo
    Age
    55
    Posts
    68
    Thanks
    22
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    Ja bih kontaktirao prodavca i pokusao da zamenim/vratim telefon jer ga takoreci nisi ni koristio.Ne bih da mracim ali vrlo je moguce da je hw u pitanju i ne preporucujem ti bilo kakve zahvate s obzirom da si uzeo potpuno nov telefon - iskljucivo kontakt prodavac pa neka on resava problem.

    edit: Da definitivno je hardverski kvar i to 99% neispravna kamera ...
    Last edited by Miki Va; 14-07-2013 at 14:19. Reason: dopuna na editovan prethodni post

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mmilos82's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Serbia
    Posts
    1,346
    Thanks
    574
    Thanked 569 Times in 335 Posts

    Default Zadnja kamera ne radi

    Da li si probao da koristis kameru sa nekom aplikacijom, npr camera+. Ja sam imao slicnu situaciju, kamera nije htela da otvori socivo, ali sam instalirao neku app sa stora za slikanje i kamera se upalila nirmalno. Posle sam koristio i native app i sve radi
    MacBook Pro 13" Retina; iPhone 8+; iPad 2018; iWatch series 4, Apple TV 3

  4. #4
    iSrbijaHero evil's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Krusevac
    Age
    35
    Posts
    600
    Thanks
    321
    Thanked 92 Times in 76 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    Miki Va, Čuo sam se sa prodavcem i danas u toku dana javiće mi kako da rešimo problem.


    mmilos82, Jesam, evo upravo sada sam instalirao i izbaci ovo: Error: Capture Device not initialize!


    Definitivno je problem do hardvera. Ali opet mi nije jasno, preko dana uslikao 2 slike i uveče posle kada sam hteo da upalim App zabo i ništa gore pomenutno u prvom postu nije pomoglo.

  5. #5
    iEntuzijasta Miki Va's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Valjevo
    Age
    55
    Posts
    68
    Thanks
    22
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    To sto je kamera otkazala posle par slika ne treba da te iznenadjuje , kad je uredjaj potpuno nov ukoliko ima neku fabricku gresku on to vrlo brzo i pokaze a ako se nista ne desi recimo 20-tak dana on nastavi da radi dugo bez greske .Ovako je mozda i najbolje da se kvar odmah pokazao tako da prodavac nema sta da prigovori jer ga sigurno nisi mogao sam pokvariti nakon 24h .Nadam se da ces uspesno zameniti telefon , i da ce drugi telefon biti kako treba.

  6. #6
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    zao mi je sto ti je zapao telefon sa fabrickom greskom, ali takodje mislim da prodavac nema nista sa tim...on je covek prodao telefon u vakuum pakovanju tako da ja bar smatram da je sav rizik sada na kupcu...

    e sad je super ako covek ide u inostranstvo pa bi hteo da ti zameni telefon...ali zamislite da ste vi prodavac....sta biste radili sa silnim telefonima (u slucaju da ih ima) koje bi vam ljudi reklamirali

  7. #7
    iEntuzijasta Miki Va's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Valjevo
    Age
    55
    Posts
    68
    Thanks
    22
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    ali zamislite da ste vi prodavac....sta biste radili sa silnim telefonima (u slucaju da ih ima) koje bi vam ljudi reklamirali
    Izvini ali ne slazem se , ako prodaje novu robu onda mora dati barem neku radnu garanciju koja sigurno nije 1 dan - cak i da je polovan telefon u pitanju morao bi imati moralnu obavezu da vrati/zameni telefon a kamoli nov. Uostalom to je rizik svakog posla , a ako mene pitas sta bi radio sa silnim reklamacijama - pa promenio bih vrstu telefona koju prodajem i prodavao samo polovne cetvorke :-D

  8. The Following User Says Thank You to Miki Va For This Useful Post:

    zule73 (15-07-2013)

  9. #8
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    e sad je super ako covek ide u inostranstvo pa bi hteo da ti zameni telefon...
    ne, on bi trebao njemu dati nov telefon, a on da ostvari garanciju na tom telefonu... nije njegova greska sto mu je zapao pokvaren telefon...

    on (evil) je platio punu cenu telefona i zasluzuje da ima ispravan telefon, a prodavac da se cima i ostvari garanciju na tom telefonu.. ipak je to njegov posao, ono cime se on bavi...

  10. #9
    iSrbijaHero evil's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Krusevac
    Age
    35
    Posts
    600
    Thanks
    321
    Thanked 92 Times in 76 Posts

    Default Zadnja kamera ne radi

    Čuo sam se sutra dan sa čovekom od koga sam uzeo telefon i rekao mi je da mu posaljem i da tek za 15-30 dana dobijem drugi kada ga zamene u Apple Store, a meni se ti nije nikako isplatilo da cekam.

    Pa sam kontaktirao drugara koji je trenutno u Cirihu do petka, zakazao je za cetvrtak da mu pogledaju telefon. Ja mu sutra saljem busom, pa videcemo sta ce da bude, dal' ce da daju novi telefon il' ce ovaj da otvaraju...

  11. #10
    iSrbijaHero evil's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Krusevac
    Age
    35
    Posts
    600
    Thanks
    321
    Thanked 92 Times in 76 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    Izvinjavam se za dupli post, ali mi je hitno da se post vidi.

    Da li je potrebno da skinem prednju i zadnju foliju sa telefona kada se nosi u Apple Store?

  12. #11
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Zadnja kamera ne radi

    mislim da to nema veze ali skini koj ce ti djavo...zlu ne trebalo

  13. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    evil (15-07-2013)

  14. #12
    iSrbijaHero evil's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Krusevac
    Age
    35
    Posts
    600
    Thanks
    321
    Thanked 92 Times in 76 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    Dobio sam drugi telefon. Dečko koji je radio, čačkao ga jedno 15 minuta i gledao dal može da ga sredi i kada video da nema života, doneo je novi telefon. Samo su mi dali nov telefon bez kutije, kutija je ostala moja stara, kao i slušalice i punjač.

    Uglavnom mora da se zakaže pre nego što odete u Apple Store.

  15. #13
    iSrbijaHero zmajcek's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Melbourne
    Posts
    892
    Thanks
    81
    Thanked 198 Times in 166 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    to je sasvim u redu... i u sistemu ti je prevezan imei, odnosno povezano je da imei tog novog zamenjuje onaj stari u smislu garancije i ostalog... samo ne zaboravi kad/ako budes prodavao telefon da to objasnis kupcu, jer ce te ovde neko odma osuditi da nesto nije regularno sa telefonom ako se ne poklapa imei na kutiji i aparatu

  16. The Following User Says Thank You to zmajcek For This Useful Post:

    evil (18-07-2013)

  17. #14
    iEntuzijasta Miki Va's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Valjevo
    Age
    55
    Posts
    68
    Thanks
    22
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: Zadnja kamera ne radi

    Super da se sve lepo zavrsilo ! Neka te lepo sluzi novi fon i da ti se vise ne desavaju pehovi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •