iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 11 of 11

Thread: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

  1. #1
    iEntuzijasta shonsi's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Novi Sad
    Posts
    54
    Thanks
    12
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Narode, koristim iPhone 4 i hocu da uzmem neki tablet pa sam razmisljao o iPad 2. U oglasima se krecu oko 250e polovni. E sad pitanje je da li vredi dati tolike pare za sad vec staru dvojku ioli uzeti nesto mladji Samsung galaxy tab 2 za iste novce (polovan naravno) .

    Koristio bih tablet u 90% slucajeva za citanje tekstova pesama. Imam preko 20.000 tekstova u raznim formatima pa mi je potreban tablet koji ima malo brzi procesor da nadje sto pre iz search funkcije odredjeni fajl. Koristio sam Lap top dosad ali se pokvario pa sam mislio preci na tablet. Imam iFile na iphonu a drugar ima astro menadzer na androidu i kaze da je njime zadovoljan. Sad se razmisljam sta uzeti. Trebace mi i neki program za otvaranje word doc i pdf jer kad u iFile kliknem na pesmu on me pita sa cime da je otvorim pa mi umesto jednog klika treba vise a vreme mi je jako bitno tu.

  2. The Following User Says Thank You to shonsi For This Useful Post:

    Kapetan (17-06-2013)

  3. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Ja ti preporucujem iPad mini za tih 250e pre nego iPad 2...

  4. #3
    iEntuzijasta shonsi's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Novi Sad
    Posts
    54
    Thanks
    12
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    evo sad bas malo citam i taj iPad mini kakav je. Jos nista nije odluceno.

  5. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    iMunze
    Age
    45
    Posts
    740
    Thanks
    62
    Thanked 114 Times in 102 Posts

    Default Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Sta da kupim mercedes od 100000 ili bmw od 80000...
    Stvar ukusa,potreba i nameni... Ako ti treba ozbiljniji stabilniji uredjaj i recimo ako se bavis grafikom onda Apple sigurno! A ako ti treba za surf i svakodnevno zezanje onda ti i android zavrsava posao...Zavisi sta volis i koliko si novca spreman da izdvojis...nije to mnogo para za ipad 2...po meni je bolji uredjaj od ipad-minija.
    Da izuzmemo procesor,kvalitet izrade ... Najveca prednost je po meni baterija
    +1 za iPad

  6. #5
    iSrbijaBigFan belthazor2012's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Nis(AP-Ledena stena)
    Age
    35
    Posts
    324
    Thanks
    66
    Thanked 139 Times in 106 Posts

    Default Re: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Za razliku od telefona, gde su maltene egal, androidu ce trebati jos dosta vremena da sustigne IOS po broju aplikacija optimizovanih za tablet uredjaje. Brojka je nekoliko hiljada vs nekoliko stotina hiljada, Tako da je preporuka Ipad. Sto se mini vs ipad 2 tice. Slozio bih se sa @paranormal1612, mini je bolja opcija. 5MP kamera, 1080p video,facetime hd, siri, Airdrop. A i treba uzeti u obzir da ce kao aktuelan model, sigurno imati znatno duzu softversku podrsku od Ipad 2.

  7. #6
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Prva stvar - Tablet ti ne moze zamenjti laptop toga budi svestan.

    Galaxy Tab 2 i iPad2 ne mozes porediti sto se kvaliteta izrade tice.

  8. #7
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Quote Originally Posted by shonsi View Post

    Koristio bih tablet u 90% slucajeva za citanje tekstova pesama. Imam preko 20.000 tekstova u raznim formatima pa mi je potreban tablet koji ima malo brzi procesor da nadje sto pre iz search funkcije odredjeni fajl.
    Za ovu upotrebu, Nexus 7 je odlican izbor pored iPad-a. Samo ne znam za koju se cijenu moze naci nov.

    Sto se aplikacija tice, ima ih dosta koje sortiraju knjige, pdf-ove i slicno tako da se upotreba istih svodi na to da probas nekoliko i vidis sta ti odgovara.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  9. #8
    iSrbijaBigFan jb007's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Posts
    143
    Thanks
    217
    Thanked 30 Times in 28 Posts

    Default Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    +1 za IPad


    Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  10. #9
    iEntuzijasta shonsi's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Novi Sad
    Posts
    54
    Thanks
    12
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    Quote Originally Posted by Babakaj View Post
    Prva stvar - Tablet ti ne moze zamenjti laptop toga budi svestan.
    .
    Pa moze za ono sto meni treba, postoje tableti sa win 8 operativnim sistemom tako da je kao laptop. Samo razmisljam da li IOS ili Android mogu da otvore kao multitasking npr 10 tekstualnih fajlova odjednom pa samo prebacivati sa jednog na drugi. Ili mogu samo jedan pa kad procitam onda opet search i gubljenje vremena. Jer na widowsu mogu otvoriti nekoliko prozora pa kad se zavrsi pesma samo prebaciti prozor drugi i tako redom...

  11. #10
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    Ja sam pre par dana uzeo iPad 2 i kvalitet izrade je daleko ispred Galaxy-a. Hardver ti neće mnogo značiti za tvoje potrebe, pa ni nećeš primetiti razliku.
    Što se tiče multitaskinga i tvojih 10 tekstualnih fajlova, ako je iPad jailbreak-ovan, imaš gomilu aplikacija koje ti to omogućavaju, npr. Zephyr.

    I da, što se tiče tableta sa Windows operativnim sistemom, ja bih to da sam na tvom mestu zaobilazio u širokom luku, bar neko dogledno vreme, dok ne budu imali 'radnog staža' kao iOS i Android tableti...
    Last edited by zabrljanje; 30-06-2013 at 00:13. Reason: Koristi EDIT funkciju.

  12. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Serbia
    Age
    46
    Posts
    10
    Thanks
    4
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Vredi li kupovati iPad2 sad ?

    koristim ipad 2 vec dve godine i toplo ti preporucujem ne moze zameniti lap top ali je prava stvar, sada hocu da predjem na 3 ali sam se toliko navukao na ipad da cu prvo morati da kupim ipad 3 pa tek onda da prodajem ovaj.Kupi ipad i neces se pokajati.Pozz

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •