iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 12 of 27 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 397

Thread: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod)

  1. #166
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    42
    Posts
    18
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Zahvaljujem zabrljakis,evo stavio sam IMEI pa cu pricekat,hvala na svemu,jos da mi je bilo napravit onaj snow upgrade..jebi ga ne moze se sve!

  2. #167
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Polako, mozda ovo ispadne i bolje nego sto si ocekivao.

  3. #168
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    42
    Posts
    18
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Pozdrav,opet imam jedno pitanje.Znam da ne mogu ici na upgrade iOS 6.1.2 zbog nepotpunih shsh iz cydie,ali me zanima posto sam trenutno na iOS 5.0.1 na Iphone 4 otkljucan sa gevey mogu li ici na 5.1.1.Ispravite ovaj postupak ako sam nesto pogrijesio:dakle skinem snowbreeze 2.9.13,sacuvam shsh 5.1.1 na kompu,otvorim snowbreeze,odaberem ipsw 5.1.1,odaberem ifaith mode,stitc shsh 5.1.1,build ipsw,editiram host file s onim gs Apple u zadbjoj liniji,bacim Tel u dfu pwned,shift+restore i odaberem snowbreeze 5.1.1?Hoce li mo ostati stari baseband da mogu koristit gevey unlock?Hvala unaprijed

  4. #169
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iP

    Sn0wbreeze cuva baseband.
    Koliko znam, mozes i sa redsn0w 0.9.15b3 da to radis i zaobidjes iTunes a kad te pita da li hoces da cuvas baseband ti klinkes na yes.

  5. #170
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    prizren
    Posts
    28
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Pokusao sam 5 puta da uradim restore sa 4.1 na 6.1.2 pomocu snowbreze 2.9.13 ali stalno mi izbacuje gresku 3194 molim za pomoc sta promeniti u host fajlu i da li se ta greska odnosi na host fajl.Kako bi izgledao host fajl yna li mi neko detaljno objasniti. Unapred hvala na pomoci.

  6. #171
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    42
    Posts
    18
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Evo kako rijesiti error 3194:
    1.udji u system C disk
    2.Zatim u Windows
    3.System 32
    4.Drivers
    5.etc
    6.u etc ces naci file hosts
    7.kopiraj ga i stavi na desktop
    8.klikni start i nadji notepad
    9.klikni desni klik na misu na notepad i odaberi run as administrator
    10.u notepadu idi gore na file i open i nadji hosts kao u koracima od 1-6
    11.neceds ga vidjeti pa odaberi u file types all files i pojavit ce se hosts
    12.odaberi ga i izbrisi zadnju liniju u njemu i napisi umjesto te linije:#74.208.105.171 gs.apple.com
    13.izadji i klikni Save
    14.opet napravi restore sa snowbreeze i sada ne bi trebao imati gresku 3194
    15.kad napravis restore sa i tunes i sve zavrsis vrati originalni hosts file u etc i izbrisi onaj koji si editovao jer ces u protivnom imati problema s update itunesa
    Et to ti je to nadam se da ce ti ovo pomoci

  7. #172
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    prizren
    Posts
    28
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Gospodine Marin1981 hvala puno lepo si to objasnio ali i dalje kod mene greska 3194 mozda sam deset puta pokusao i sve ista greska sve uradim kako si napisao u 13 koraku kad izadjem i kliknem na snimi komp mi ne snima u hosts fajlu i pise mi enter corect name.Stvarno sam ocajan da li neko moze da mi pokaze kako izgleda taj host fajl s obzirom da sam i onaj orginal sjebo.Hvala svima na pomoci ocajan sam.

  8. #173
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iP

    Kopiraj ceo host fajl na desktop i onda u originalnom desno dugme run as administrator, kao sto je vec napisano, i sve obrisi i pokusaj da snimis i restart compa. Ako opet nece, uzmi drugi comp (kod rugara ili bilo koga drugog i pokusaj da sve ovo uradis stim sto kod njih, vrlo verovatno, neces morati da menjas host fajl).

    Ono sto me vise zanima je da li imas jos neke shsh sacuvane na Cydia-i (ako imas za 5.1.1, uzmes redsn0w i sve sa njim zavrsis i onda lepo, kad se sredi situacija sa iOS 6 blobovima i ultrasn0w predjes na visi iOS).

    Marin je lepo napisao uputstvo ali nije mi jasno zasto ti ne da da snimis osim ako nisi logovan kao admin.

    Btw: za hvala koristi Thanks dugme i sve ok. Javi kako napredujes pa da vidimo dalje. Neko ce se jos sigurno javiti i naci ce se neko resenje, samo polako.

  9. #174
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    prizren
    Posts
    28
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Ne ide pa ne ide nemam vise snage samo nervoza kada otvorim u orginalu hosts nema opciju Run as admin vec desnim klikom imam opciju Un rar for Windows koristim windows xp 32 ide sve dobro zavrsi exstracying file i onda izbaci gresku 3194 A evo kako izgleda moj novi hosts.
    # Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.#
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
    # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host


    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost




    #74.208.105.171 gs.apple.com

  10. #175
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iP

    Sve je to lepo ali ako je XP onda ti i ne treba run as administrator (ocigledno).
    # koju si stavio bi trebalo da znaci isto sto i brisanje cele linije ali bih je ja obrisao i sacuvao host i restart.
    Bilo bi dobro da sve probas na comp-u koji ima Win7 i da obavezno pogasis firewall, antivirus i sve te blokade (ispada da se ova, prakticno podrazumevana, stvar zaboravlja - pre nekoliko minuta je napisao jedan clan u slicnoj temi da to nije uradio i da je to bio ceo problem oko restore-a.
    Jos jedna stvar, samo sam video u tvom profilu da imas 3GS a to nisi ni pomenuo kao ni da li je simfree i opet ne pominjes koje sve shsh imas sacuvane.
    Ovako ispada prilicno nagadjanje.

  11. #176
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,...

    Meni nikad u zivotu nije prosao restore na XP-u.. Nabavi win7 i vozi..

  12. #177
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    prizren
    Posts
    28
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Telefon je 3gs 32 gb new botrom imam sacuvae blobove SHSH 3.1.2, 3.1.3, 4.0, 4.0.1, 4.1, 4.2.1r, 6.1.2.Telefon je do pre dve nedelje bio na ios 6.1.2 bb.06.15.00 onda sam nesto zabrljao pa sam ga nosio u servis i oni s mi stavili ios 4.1 bb06.15.00 ja sam uspeo da spustim bb na 05.13.04 ali mi je ios 4.1 i sa ovimm ios nemogu skinuti ama bas nijednu aplikaciju zato mi je potreban update na veci ios a posto nemam shsh blobove za ios 5 i 5+ Zato sve molim za pomoc kako da uradim update na ios 6.1.2 posto za njega imam shsh blob.

  13. #178
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,...

    Sacuvaj shsh blob sa iFaith od 6.1.2 , posle isti taj blob prilepi u snowbreeze za ipsw 6.1.2 pa posle preko itunes probaj da uradis restore

  14. #179
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iP

    To je definitivno jedino sto mozes da pokusas (a da se odlepis od iOS 4) pa ako uspe dobro je.

  15. #180
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    42
    Posts
    18
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Uzzaair,kao prvo upute koje sam dao bile su za win7,jebi ga nisi nam napisao xp os koristis.Evo ti jos jedan savjet da sebi ustedis vrijeme i ne nerviras se.Igor ti je dobro napisao da u snowbreezu priljepis blobove,ali trebas znati da ti iFaith u snowbreezu ne prepoznaje blobove ako su nepotpuni iz cydie sto se dogodilo ne znam koliko tisuca ljudi i onda kad ides pravit restore telefon zaspi u dfu soft,raznim errorima i slicnim shitevima.Znaci da ti pojasnim,skini zadnji iFaith 1.5.6 i odaberi show available shsh caches on server,tada ce ti ifaith izbaciti sve shsh koje imas,tada odaberi u svom slucaju 6.1.2 i klikni download i odaberi gdje ces ga sacuvati na kompu.Ifaith ce ti ga sacuvati i ako ti shsh6.1.2 nije u redu izbacit ce ti error nesto u smislu aptickets incomplete i napisat ce ti da ako napravis custom ipsw file zaglavit ces u dfu itd..E ako ti shsh prodje kao 'zdrav' onda ulazi u snowbreeze,ifaith mode i pravi custom ipsw s 6.1.2 shsh i onda bi trebao dignuti uredjaj.I mene su sjebali nepotpuni shsh blobovi pa bih ti preporucio da sa iFaithom 1.5.6 zatrazis i najnovije shsh 6.1.3 jer kad tad ce izac i jailbreak za njega pa ako ti bude trebalo spustat na 6.1.3 da imas prave blobove,a ne ove nepotpune iz cydie.I takodjer preporucujem instaliraj win7 ili odradi taj upgrade na drugom kompu sa sedmicom.Nadam se da ces uspjeti,sretno!

Page 12 of 27 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •