iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 397

Thread: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbreak iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod)

  1. #31
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    I ja samprobao sve sa tog sajta ne radi nista, nego taj shsh pise na cydia secam se da imam 5.1.1 ali ne znam kako se to koristi
    edit:da li radim update preko redsnowa sa ovim oficijalnim sto sam skinuo ili sa onim drugim sto sam napravio(custom)?

  2. #32
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iP

    Skini najnoviji redsn0w i pokreni ga i ides na restore preko njega, bez iTunes

    http://absinthejailbreak.com/how-to-...-x-to-ios-5-x/
    http://www.iclarified.com/25156/how-...ios-5x-windows

    Samo skini b3 a ne b1 verziju redsn0w.

    Ovo je za 5.1.1 i probaj prvo to ako vec imas shsh.

  3. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    lowzyyy (11-03-2013)

  4. #33
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod)

    LJUDI dok ste pisali poruke ja probao po 45353 put da restorujem, uradio se restore i restartuje se telefon.YAY
    cekamo da vidimo ishod
    edit:AAA digao se sistem, sad samo ultrasnow?

    Nece da jailbrakuje jer pise da nemam untethered options, izgleda da imam new bootrom, sta sad da radim?
    Sad sam resio to,ali nece da salje poruke, moze da zove?
    Last edited by dado; 12-03-2013 at 10:55. Reason: Ne dupliraj postove, koristi EDIT opciju...

  5. #34
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,...

    Ugasi iMessage i sms radi...
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  6. The Following User Says Thank You to technobuba For This Useful Post:

    lowzyyy (19-03-2013)

  7. #35
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    38
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,...

    Izvinjavam se, moja greska u kucanju. GPS...

  8. #36
    iSrbijaBigFan cikajoca's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Brčko DC
    Age
    48
    Posts
    118
    Thanks
    13
    Thanked 20 Times in 19 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Radio sam više komada 3GS i svaki put se ovo desi. Jednostavno ponovo uradim restor i iz drugog puta prođe. Ali svaki put
    iPhone 6 64 GB iOS 9.02 JB; Ipad 4 , 128 GB, iOS 9.1;

  9. #37
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    42
    Posts
    18
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Pozdrav i molim pomoc!!Imam Iphone 4 i trenutno sam na os 5.0.1 otkljucan sa gevey Pro na Bbandu 3.10.01.Naime zanima me sljedece:
    Htio bih dignuti na iOS 6.1.2 i nasao sam da se moze sa snowbreezom 2.9.11 napraviti custom IPSW s kojim bi navodno trebao ostati stari bband tako da mogu koristiti i dalje gevey.Imam na cydi-i sacuvane shsh blobove za 5.0.1,6.0,6.1 i 6.1.2.Da li je netko probao ovaj nacin za upgrade i da li mu radi gevey jer ako ne radi onda ne mogu koristiti telefon.Isto tako me zanima ako gevey ne buede radio mogu li spustiti natrag na 5.0.1 istim programom obziron na sacuvan shsh 5.0.1 pa da mi radi.Oprostite na smetnji ali nigdje na netu nisam nasao da je ovo neko isprobao sa gecey Pro.Snowbreeze 2.9.11 radi untethered jailbreak,a evasion ne mogu koristit jer vec uredjaj treba biti na 6.1.2 .
    P.S. Na netu sam jedino nasao da je jedan tip ovo napravio i da mu je pun signal pao na 1 crticu!
    Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!

  10. #38
    iEntuzijasta
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    38
    Posts
    71
    Thanks
    47
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Svaka cast na tut-u , radi kao zmaj, sve je proslo iz prve samo pratite instrukcije iz prvog posta. Imao sam 3gs new boot,fw.4.0 :bb 5.13.04 i sve je ostalo isto. Meni se cini da brze radi sa ovim fw-om. Uradio sam i drugaru i sve je proslo glatko. Nisam jos instalirao navigaciju pa da proverim da li i ona radi, ali mislim da bi trebala da radi bez problema jer je ostao bb.
    Last edited by limenko; 14-03-2013 at 19:03.

  11. #39
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iP

    Quote Originally Posted by Marin1981 View Post
    Pozdrav i molim pomoc!!Imam Iphone 4 i trenutno sam na os 5.0.1 otkljucan sa gevey Pro na Bbandu 3.10.01.Naime zanima me sljedece:
    Htio bih dignuti na iOS 6.1.2 i nasao sam da se moze sa snowbreezom 2.9.11 napraviti custom IPSW s kojim bi navodno trebao ostati stari bband tako da mogu koristiti i dalje gevey.Imam na cydi-i sacuvane shsh blobove za 5.0.1,6.0,6.1 i 6.1.2.Da li je netko probao ovaj nacin za upgrade i da li mu radi gevey jer ako ne radi onda ne mogu koristiti telefon.Isto tako me zanima ako gevey ne buede radio mogu li spustiti natrag na 5.0.1 istim programom obziron na sacuvan shsh 5.0.1 pa da mi radi.Oprostite na smetnji ali nigdje na netu nisam nasao da je ovo neko isprobao sa gecey Pro.Snowbreeze 2.9.11 radi untethered jailbreak,a evasion ne mogu koristit jer vec uredjaj treba biti na 6.1.2 .
    P.S. Na netu sam jedino nasao da je jedan tip ovo napravio i da mu je pun signal pao na 1 crticu!
    Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!
    Prvo, mozes da radis downgrade (da se vratis na nizi iOS na iphone 4 ako imas sacuvane shsh-u ovom slucaju mozes) iOS-a a downgrade baseband (za koga je, inace, vezano otkljucavanje sa Gevey karticom) ne mozes da radis (opet pricamo o iPhone 4). Kad god ides na visi iOS moras da cuvas baseband zbog otkljucavanja-to znas.
    Druga stvar, evasi0n se koristi za jailbreak 6.1.2 tako da taj segment nisi dobro ukapirao ali je sustinski nebitno posto vec pravis custom sa sn0wbreez-om.
    Ovo bi trebalo da radi ali ne mogu da pricam iz licnog iskustva posto nemam cetvorku koja je otkljucana karticom i nadam se da ce se javiti neko ko je to radio po ovom tutorijalu.

  12. #40
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    kao sto si vec objasnio... radi custom sa snowbreez, i on automatski cuva bb.. posle toga otvara itunes pa shift+restore, pronadje taj ipsw koji je snowbreez napravio i to je to.. bb ce mu ostati isti tako da ce moci da da koristi gevey na tom telefonu..

  13. #41
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Age
    42
    Posts
    18
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Hvala vam na odgovoru,postavio sam ovo pitanje jer tip u servisu mi je isfilozofirao da uredjaj tesko prihvaca gevey ali da on to zna rijesiti naravno uz naplatu pa eto zbog toga.Ako moze Igore samo jos jedno pitanje: trebam li izvaditi sim i gevey iz aparata dok ovo radim pa gurnuti kad se sve zavrsi ili je to nebitno?
    Hvala i pozdrav!

  14. #42
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    Ispostovala sve po tutorijalu, i na kraju imam verziju 6.1.2 (10B146) iz nekog razloga sam ostala bez igo-a (sto i nije tako bitno) Naime, 3gs iphone, bio 4.0.1(8A306), novi boot, firmware 05.13.04 . Nestanak mreze se resio ultrasn0w - om, a sada je problem u sms... Dobijam blanko poruke, nema texta, nicega... Probala search na forumu ali nisam uspela da nadjem odgovor koji bi mi pomogao...
    Hvala unapred na odgovorima...
    Last edited by zdravljence; 16-03-2013 at 06:19.

  15. #43
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,...

    Ne citiraj post iznad svog
    Ugasi iMessage i sms ce funkcionisati
    Last edited by dado; 16-03-2013 at 10:09.
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  16. #44
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,...

    Probala da iskljucim imessage, medjutim nije do toga...
    Vezano za poruke, izgled je drugaciji u smislu da mi je prozorcic za kucanje poruka nekako podeljen, u gornjem delu stoji subject a u donjem text message, pretpostavljam da je problem u tome ali gasenje imessage ne resava problem.
    U svakom slucaju, hvala na expresnom odgovoru! Ako postoji jos neka caka, bila bih neizrecivo zahvalna!

  17. #45
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Dec 2011
    Age
    37
    Posts
    170
    Thanks
    21
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: [TUTORIAL] Kako updateovati + jailbrake iOS 6.1.2 - Sn0wbreeze (iPhone 3GS,4,iPod

    meni je ovaj baseband 05.14.02 new bootroom da li ubaciti ipadov baseband?

Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •