iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Apple tv and Music Out

  1. #16
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    22
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Zvuk ces imati i na TV-u (preko HDMI) i na receiver-u (preko optical).

  2. The Following User Says Thank You to m1l0s For This Useful Post:

    iLaki (22-12-2013)

  3. #17
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Ja sad htjedoh da povezem apple tv sa pojacalom ali vidim pojacalo ne podrzava taj kabal, tv podrzava ali od toga nema nista?
    Last edited by zabrljanje; 22-12-2013 at 21:41.

  4. #18
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    22
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Onda jednog dana update receiver-a. Ja sam vec isplanirao update na neki sa AirPlay podrskom.
    Last edited by m1l0s; 22-12-2013 at 23:51.

  5. #19
    iSrbijaHero amsterdamxxx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Smederevska Palanka
    Posts
    505
    Thanks
    7
    Thanked 128 Times in 117 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Ja sam povezao Appletv2 optickim kablom sa av risiverom....i hdmi kablom sa tv...ako zelim samo da saljem muziku na appletv...zvuk ide preko risivera,i ne moram da palim tv...a imam link gde sam ja uzeo spidf sklopku..al kad dodjem kuci....

    Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2
    PowerMac G5 2.0 DLMacBook UnibodyMacPro

  6. #20
    iEntuzijasta sredojesubotic's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    64
    Thanks
    43
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Apple tv and Music Out

    Da li je neko probao da strimuje muziku sa iphone preko apple tv na kvalitetno pojačalo i zvučnike ranga nekoliko K evra i više. Pitam iz razloga sto sam zvučničke kablove i kablove CD "pozlacene" plaćao po nekoliko stotina evra a ovaj optički kabl, koji imam uz neki 5.1 sistem koji koristim sa TV-om, deluje prilično jadno. Naravno na sve to dođje i nemogućnost direktnog prikljucenja opt. kabla na predpojacavac jer nema digitalni ulaz (inače uredjaj je jako je dobar i ne bih ga menjao) pa bih morao da koristim neki DAC dig./analog. konverter, sa kojim ko zna kako bi to sve radilo.
    Ima li neko uopšte iskustva kako to zvuci stvarno u poredjenja sa pravim stvarima?


    Srećko
    Last edited by sredojesubotic; 28-07-2017 at 00:04.

  7. #21
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Nemoj da se uvredis, ali ako imas takvu opremu zasto razmisljas o streamu uopste? Ja imam solidan sitem/sisteme i nikad mi nije palo na pamet da streamujem išta sem kad imam društvo pa ako hoće neku pesmu da čuju... za svoju dušu samo CD/Flac i to direktno, bez streama.
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  8. #22
    iEntuzijasta sredojesubotic's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    64
    Thanks
    43
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Apple tv and Music Out

    Naravno ne ljutim se. Desetak godina malte ne nisam uključio HiFi. Omatorio sam. Ustvari nekada je to bio dobar sistem mada koliko čitam ništa bitno se ne menja u tome.
    Zašto pitam? Promenile su mi se, opale zbog godina slušne sposobnosti, a neke stvari su vema napredovale i udobne su poput bežičnog strima (sa telefonom kao i mnogi samo sto ne spavam). Siguran sam da bih teško uočio sam razliku i kod mene, da se ogradim, je sve u psihičkom domenu tipa da ne degradiram performanse previše; iako objektivno verovatno ne bi trebalo da o tome uopšte razmišljam. Znaci stvar je principijelne prirode-zanima me, a ne stvarna potrebe.


    Srećko
    Last edited by sredojesubotic; 28-07-2017 at 18:08.

  9. #23
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Mislim d sam pisao o tome...ja sam imao taj digitalni/analogni konverter na Apple TV 3. Sta reci...ja nisam neka picajzla za zvuk ali ces sigurno primetiti blagu degradaciju zvuka jer:1. muzika ti je smestena na iPhone/iPad u m4a formatu (256kbit) a to je zamena za MP3 koji se u medjuvremenu ugasio (ostaje da zivi na netu),
    2. preko stream-a gubi blago na kvalitetu jer se talasi mesaju (pogotovu ako zivis u zgradi!), mozda bi te 5GHz mreza malo spasila...
    3. Apple TV prima zvuk i salje ga:
    a) TV putem HDMI kable,a iz TV-a optickim ide u muzicki stub/Reciever (pass through tzv.) = gubis na kvalitetu!
    b) iz Apple TV direkt preko HDMI u muzicku liniju/reciever (bolja opcija ali ne verujem jer si rekao da 10 godina nisi palio stub, a iz tog vremena se nije pravio Reciever sa HDMI Input-om), onda je to malo bolja varijanta, jos ako koristis HDMI 2.0 4K na 60Hz...onda je to ok varijanta.


    Sve u svemu ako nisi zahtevan moze i to da prodje...ugodno jeste na ustrb kvaliteta.
    Last edited by matrix; 29-07-2017 at 12:56.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  10. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    sredojesubotic (29-07-2017)

  11. #24
    iEntuzijasta sredojesubotic's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    64
    Thanks
    43
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Apple tv and Music Out

    Iskoristio sam za probu DAC Airport Expresa, i sasvim je ok-veoma udobno (Apple Time capsule Home Router i pridodat mreži Airport Expres).
    @Ninoslav i @matrix bili ste u pravu. Naravno da materijal sa iPhona nije vrhunski ali nije ni toliko loš. Airport Expres na svojih 2.7 GHz ponekad stucne ali kao sto rekoh prihvatljivo. Sve u svemu DAC zaslužuje drugu rundu razmišljanja u smislu kvalitenijih rešenja.
    Procitah da vrhunski DACs 2-2.5 k rade apsolutno savršeno. Jedan moj poznanik iz USA mi reče da je izbacio preamp i da mu je sistem prodisao (B&W DM 801, Marc Levinson snagas i Cambridge Audio DAC, doduše 2k).
    Bilo bi lepo kada bi neko otvorio topic u vezi sa Hi-Fi. Znam da ima specijalizovanih sajtova, posecujem ih, ali mišljenja nisu ni na pribliznom nivou kao na ovom forumu. Takodje tamo ima mnogo ljudi kojima je to na neki način biznis pa automatski devalvira i iznete stavove.

  12. #25
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Jedan mozda malo glup komentar , ali i jednostavno resenje. Kakav tv imas ? Ja imam LG koji ima ovakav daljinski

    https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1rnkTF...Xq6xXFXXX5.jpg

    i onda kad samo slusam muziku pritisnem gore levo zeleno dugme "energy saving" koje zatamljuje sliku , i ima 4 moda high-mid-low-off , i njime samo ugasim sliku a imam zvuk ( i passthrough).

    U principu ATV4 se sam ugasi ako je TV ugasen neko vreme.

  13. #26
    iEntuzijasta sredojesubotic's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    64
    Thanks
    43
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Naravno svako rešenje je dobro. Meni je ovo moje veoma funkcionalno jer tel. upravljam i 5.1 sistemom vezanim za TV i Apple TV i potpuno nezavisnim sistemom Hi-Fi sa Apple Airport Express-om.


    Srećko

  14. #27
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Quote Originally Posted by sredojesubotic View Post
    Iskoristio sam za probu DAC Airport Expresa, i sasvim je ok-veoma udobno (Apple Time capsule Home Router i pridodat mreži Airport Expres).
    @Ninoslav i @matrix bili ste u pravu. Naravno da materijal sa iPhona nije vrhunski ali nije ni toliko loš. Airport Expres na svojih 2.7 GHz ponekad stucne ali kao sto rekoh prihvatljivo. Sve u svemu DAC zaslužuje drugu rundu razmišljanja u smislu kvalitenijih rešenja.
    Procitah da vrhunski DACs 2-2.5 k rade apsolutno savršeno. Jedan moj poznanik iz USA mi reče da je izbacio preamp i da mu je sistem prodisao (B&W DM 801, Marc Levinson snagas i Cambridge Audio DAC, doduše 2k).
    Bilo bi lepo kada bi neko otvorio topic u vezi sa Hi-Fi. Znam da ima specijalizovanih sajtova, posecujem ih, ali mišljenja nisu ni na pribliznom nivou kao na ovom forumu. Takodje tamo ima mnogo ljudi kojima je to na neki način biznis pa automatski devalvira i iznete stavove.
    Na sve ovo receno imam samo jedno da kazem i pokazem



    http://www.soundstagehifi.com/index....ated-amplifier

  15. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    sredojesubotic (25-08-2017)

  16. #28
    iEntuzijasta sredojesubotic's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    64
    Thanks
    43
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Pored THANKS @bbrks moram da Vam i ovako zahvalim na materijalu koji ste prosledili. Iako relativno dugo pratim ova dešavanja nisam imao prilike ovo da vidim. Hvala jos jednom.

    Srećko

  17. The Following User Says Thank You to sredojesubotic For This Useful Post:

    bbrks (25-08-2017)

  18. #29
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Apple tv and Music Out

    Sredoje, bilo mi je zadovoljstvo

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •