iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cuprija
    Age
    39
    Posts
    81
    Thanks
    5
    Thanked 32 Times in 11 Posts

    Default T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    Total Commander ili nekada poznatiji Windows Commander,manager za fajlove,za one koji neznaju ova alatka je veoma popularna i veoma korisna,jer za razliku od obicnog explorera sa ovom alatkom mozete raspakovati fajlove,imate pristup ftp serverima,uporedjivati fajlove,splitovati,i jos mnogo toga,dodavanjem plugina t-pot total commander moze da prepozna vas ipod ili iphone preko usb konekcije,sto je veoma korisno ako hocete da manipulisete root fajlovima na vasem uredjaju,programi kao winscp,iphonebrowser,itunnel su veoma nestabilni zbog izlaska novih verzija i nekada se desava da ne prepoznaju vas uredjaj ili jednostavno crashuju,sto ume da bude veoma iritirajuce prilikom kopiranja falova velicine 100mb+,pa da pocnemo za one koji nemaju total commander mogu preuzeti sa ovog link-a,za korisnike koji vec poseduju i koriste ovu alatku,potrebno je skinuti t-pod plugin link ,nakon instalacije total commander-a,startovati alatku i dodati plugin (Configuration>Options)otici pod "plugins" i dodati raspakovani t-pod plugin(T-PoT.wfx)Configure>Add>Ok>Ok,restartovati aplikaciju,povezati preko usb kabla vas uredjaj(ipod touch ili iphone)sacekati nekoliko sekundi radi prepoznavanja,u total commanderu drag down meni obicno obelezenog kao "[-c-]" izabrati "Network Neighborhood [--]",pojavice se T-PoT dupli klik i imate pristup rootu vaseg uredjaja,ako imate nekih problema mozete pitati ovde ili preko pm.

    Zadnji program koji sam koristio za ovakvu metodu zove se DiskAid,program je veoma lak ali uzasno spor,jer je potrebno oko 10 sekundi a nekad i vise za odredjene foldere radi prikazivanja njihovih sadrzaja,preko total comandera je trenutno testirano na iphone2g,iphone3g,itouch1g,itouch2g, i itouch2.5g.
    Last edited by bladecup; 20-09-2009 at 11:20.

  2. The Following 15 Users Say Thank You to bladecup For This Useful Post:

    ARTMEDIA (23-02-2010),Boogy (18-10-2009),Koren (09-10-2009),Srdjaan (20-09-2009),Twalker (07-10-2009),dasha89 (05-11-2009),goracha (22-01-2010),iMrawius (18-12-2009),iperza (10-02-2010),kota (29-10-2009),lydiasr (10-02-2011),miodrage (12-10-2009),shone83 (20-09-2009),skosan (19-01-2010),strimer (20-09-2009)

  3. #2
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    82
    Thanks
    15
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Total Commander

    Vrh vrh vrh ... znaci dosta sam se zezao oko tog winscp, i koristio taj diskaid za koji nisam mogao da nadjem crack ... no comment za ovo REVOLUCIJA

  4. #3
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Total Commander

    T-Pot je odlican, ali nema konzolu (ako ima, ispravite me), i lose se snalazi sa symlinkovima.
    To su mu jedine zamerke u odnosu na WinSCP.
    Ono sto je odlicno kod njega je da automatski konvertuje .png i .plist fajlove pri kopiranju na racunar.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  5. #4
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cuprija
    Age
    39
    Posts
    81
    Thanks
    5
    Thanked 32 Times in 11 Posts

    Default Re: Total Commander

    U pravu si,nema jos uvek konzolu niti symbolic linkove,ljudi koji su napravili ovaj plugin verovatno su zeleli da omoguce brz transfer podataka koji neces dobiti sa winscp ili bilo kojim drugim klijentom.

  6. #5
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Total Commander

    U stvari, za symlinkove postoji "workaround":
    Recimo da je T-pot otvoren u levom panelu. Ako dodjes na symlink i pritisnes Ctrl+strelica na desno, u desnom panelu se pojavljuje rezultat symlinka. Nije savrseno, ali radi

    ...a za konzolu je uvek tu Mobile Terminal
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  7. #6
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Total Commander

    ovo posotji vec dugo dugo cak ima tema na forumu napravljena ali nema veze... super je ovo samo da ima putokaze kao winscp bilo bi super ja ga koristim da bih nasao apps u onim glupo folderima jer on ima search

    idalje koristim winscp nekako mi je najbolji

  8. #7
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cuprija
    Age
    39
    Posts
    81
    Thanks
    5
    Thanked 32 Times in 11 Posts

    Default Re: Total Commander

    Upravo zbog tog trazenja i cekanja istih da otvori,ako nije problem daj mi link od teme koja postoji,jel sam trazio ocigledno ne bas zadovoljavajuce
    Last edited by bladecup; 20-09-2009 at 14:48.

  9. #8
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Total Commander

    ma jok nek bude ovako napisao si detaljno upustvo za instalaciju ne mora da se prebacuje ja sam tamo samo stavio link za download i napisao cemu sluzi

    evo trazim temu ali potrajace dok je nadjem zastarela je mnogo

    ako nadjem dajem ti link
    Last edited by Lazar; 20-09-2009 at 14:54.

  10. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    37
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    Quote Originally Posted by bladecup View Post
    Total Commander ili nekada poznatiji Windows Commander,manager za fajlove,za one koji neznaju ova alatka je veoma popularna i veoma korisna,jer za razliku od obicnog explorera sa ovom alatkom mozete raspakovati fajlove,imate pristup ftp serverima,uporedjivati fajlove,splitovati,i jos mnogo toga,dodavanjem plugina t-pot total commander moze da prepozna vas ipod ili iphone preko usb konekcije,sto je veoma korisno ako hocete da manipulisete root fajlovima na vasem uredjaju,programi kao winscp,iphonebrowser,itunnel su veoma nestabilni zbog izlaska novih verzija i nekada se desava da ne prepoznaju vas uredjaj ili jednostavno crashuju,sto ume da bude veoma iritirajuce prilikom kopiranja falova velicine 100mb+,pa da pocnemo za one koji nemaju total commander mogu preuzeti sa ovog link-a,za korisnike koji vec poseduju i koriste ovu alatku,potrebno je skinuti t-pod plugin link ,nakon instalacije total commander-a,startovati alatku i dodati plugin (Configuration>Options)otici pod "plugins" i dodati raspakovani t-pod plugin(T-PoT.wfx)Configure>Add>Ok>Ok,restartovati aplikaciju,povezati preko usb kabla vas uredjaj(ipod touch ili iphone)sacekati nekoliko sekundi radi prepoznavanja,u total commanderu drag down meni obicno obelezenog kao "[-c-]" izabrati "Network Neighborhood [--]",pojavice se T-PoT dupli klik i imate pristup rootu vaseg uredjaja,ako imate nekih problema mozete pitati ovde ili preko pm.

    Zadnji program koji sam koristio za ovakvu metodu zove se DiskAid,program je veoma lak ali uzasno spor,jer je potrebno oko 10 sekundi a nekad i vise za odredjene foldere radi prikazivanja njihovih sadrzaja,preko total comandera je trenutno testirano na iphone2g,iphone3g,itouch1g,itouch2g, i itouch2.5g.
    sve si lepo objasnio i hvala!!samo me zanima gde mogu da ubacim filmove i pod koji dir se nalazi datoteka za filmove??ako moze i za muziku?jos sam nov i neuk!!hvala unapred

  11. #10
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    to neces moci da uradis... jedino ako ne nadjes neki program koji cita mp3... itunes sam prebacuje u svoju neku tamo glupu ekstenziju sto znaci da ti nije od koristi...

  12. #11
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cuprija
    Age
    39
    Posts
    81
    Thanks
    5
    Thanked 32 Times in 11 Posts

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    Skoro da se slozim sa LazaromItunes menja imena fajlova a originalna stavlja u db,da cu ti primer,FFFF(ime pesme).mp3 a u bazi stoji originalno ime pesme sa tagovima i slicno,znaci otvoris svoj ipod udjes u music on ti daje tabelu odnosno listu muzike koju bi isto video na svom pciju(isrbija.com.MP3=FFFF.MP3)ti izaberes isrbija.com.mp3 on pokrene ffff.mp3 i ti slusas svoju pesmu,sto znaci moguce je napraviti backup svoje muzike,slika i filmova,jer su ti isti fajlovi na tvom uredjaju samo sa promenjenim nazivima radi lakseg arhiviranja,i to je dobra stvar jer dobijas extra brz uredjaj,nije mu potrebno da trazi pesmu i da je loaduje po nekoliko minuta kao na nekim uredjajima,losa stvar je sto ti ne ostavljaju mogucnost da sam ubacujes preko tpota ili nekog drugog klijenta,primoravaju te da koristis itunes(ali ponovo ljudi su to tako napravali da bi se ogradili,niko ne voli itunes svi ga koristimo iz nuzde,ali nema drugih opcija bar za sada,polovina side aplikacija koje zamenjuju itunes su bagovite ili lose krekovane i nekompaktabilne...)Za sada si u mogucnosti da napravis backup(private>var>mobile>media>itunes_control>mus ic)ali i ne da ubacis novu na uredjaj(mozes da je ubacis)ali uredjaj je nece procitati jer je nema u DB(baza podataka),tako da dolazimo ipak do onog,sto bi se neko zamlacivao da doda 100 pesme na svoj uredjaj i da doda preko 1000 redica u bazi podataka kad to moze da uradi jednostavnim prevlacenjem te iste muzike u itunes
    Last edited by bladecup; 30-09-2009 at 14:20.

  13. #12
    iPhoneBigFan Ripper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Šabac
    Age
    40
    Posts
    331
    Thanks
    12
    Thanked 30 Times in 30 Posts

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    Radi kao zmaj ovaj t-pot )
    A Smile Can Hide A Thousand Words..

  14. #13
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Obrenovac
    Posts
    53
    Thanks
    14
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    imam jedan mali problem..pojavilo mi se kako ne moze da odradi nista sto hocu, kao da prvo skinem, tj, ugasim "write protetcion"...kako to da ugasim?

  15. #14
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    kad ti javlja da nista ne mozes da odradis? mozes malo da pojasnis?

  16. #15
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Obrenovac
    Posts
    53
    Thanks
    14
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: T-Pot - iPhone files transfer preko Total Commander-a

    sta god da pokusam da prevucem, tj prekopiram, u oba smera, pojavi se to, da nije u mogucnosti da se izvris operacija jer je write protected, ako hocu da nastavim, da ugasim prvo to. Kapiram da mi je to upaljena neka komanda u komanderu.....?

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •