iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: Ios 6.1 za iphone 4

  1. #31
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    46
    Posts
    25
    Thanks
    11
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    paranormal, ja ću sačekati par dana da splasne euforija i preopterećenost svih izvora, pa ću polako da podignem na 6.1 i uradim JB
    molim te da, ukoliko u međuvremenu podigneš na 6.1, napišeš šta si i kako uradio i da li je bilo problema..

    hvala i pozz

  2. #32
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Vazi, nije problem

  3. #33
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Evo na ovu temu da se javim , ja sam uradio juce update IP4 simfree sa 5.0.1. koji je bio jb ,na 6.1. , nisam jos jailbreakovao, uradio sam full udate i baseband-a , bilo je malo muke ali se sve lepo zavrsilo. Sve uradjeno regularno preko itunesa, ali , veliko ALI, bilo je mnogo muka tj itunes odradi skidanje i pokusa "restore" i izbaci gresku , i to razne : "-1" , pa "3924" , pa ne znam ni ja. Sve u svemu , treba iskljuciti antivirus, i editovati famozni HOSTS fajl , obrisati sve iz njega, i onda je uspelo. U jednom trenutku je i upao u infinite loop, al sam uspeo da ga DFU-jem i uradim update.
    Greska koju sam imao - na 5.0.1 sa najstarijim bb je bila greska da je signal mreze prikazivao sa samo 2 crtice - iako je bio full signal, sada je naravno nestala.
    Ono sto me je odusevilo je da je backup odradio bukvalno sve, tj sve do zadnjeg fajla, pa cak i registr.br.auta u app SMS Parking Srbija za placanje parkinga, je zapamtio i vratio na svoje mesto. Jedino podesavanja za GPRS sam morao ponovo da ukucam. Zasad dobar, brzi pristup kameri, sve ok, preporuka. Mali dodatak - aplikaciju messages je gurnuo u direktorijum utilities, pa sam bio par minuta u rebusu gde je nestala. Jailbreak ce sacekati par dana, da se olade Cydijini serveri.
    Last edited by babaroga73; 05-02-2013 at 20:17.

  4. The Following User Says Thank You to babaroga73 For This Useful Post:

    bojan.p (05-02-2013)

  5. #34
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    101
    Thanks
    45
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Cijenjeni prijatelji uvjek ste do sada pomagali nadam se da ima neko pomoć i za sljedeće IPHONE 4 16 IOS 6.0.1 otključan SAM ticetom(BB 4.10.01) jb tethered , zanima me ima li neko uputstvo da ga podignem na iOS 6.1 pa da uradim untethered jailbreak sa SAM ticetom jer imam ga sačuvana ali da ostane 4.10.01 BB ...
    Ili neko uputstvo kako da uradim untethered jailbreak sa SAM ticetom za ovaj moj 6.0.1 ali da sačuvam BB.

  6. #35
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    46
    Posts
    25
    Thanks
    11
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    babaroga73, jesi li najnormalnije priključio tel na komp, i pritisnuo UPDATE ili RESTORE? tel je bio upaljen kad je počeo da se podiže 6.1?
    možeš li da pojasniš ovo: "U jednom trenutku je i upao u infinite loop, al sam uspeo da ga DFU-jem i uradim update."
    negde u sred procesa si morao da ubacuješ tel u DFU? šta si zatim radio/pritisnuo?

    izvinjavam se unapred zbog ovolikog zavlačenja u "sitna crevca" ali nisam ni jednom još ovo radio, pa neke banalne stvari i koraci koji se možda i podrazumevaju su mi još uvek nejasni i nepoznati

  7. #36
    iPhoneBigFan Ironije's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kragujevac
    Age
    39
    Posts
    127
    Thanks
    17
    Thanked 74 Times in 44 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    @jasmin: instaliraj sa Cydia-e evasi0n 6.x Untether i to je to.
    @bojan.p: pošto imaš sim free telefon nema razloga da brineš i komplikuješ stvari. @babarogi je fon upao u inf loop jer je restore proces prekinut zbog greške(1 je obično hw problem, 3194 je host, ako se nisi zezao sa tinyumrella-om onda su ti hostovi verovatno u redu). Dakle, normalno uključen telefon nakačiš na komp (po mogućstvu zadnji USB port, kod nekoga umeju da zezaju prednji, mada retko), otvoriš iTunes, klikneš na Backup, sačekaš da se završi, klikneš na Restore, sačekaš da se završi,zatvoriš iTunes, nakačiš se fonom na net i pustiš da se aktivira, klikneš na Set up as new, otvoriš evasi0n, klikneš na Jailbreak, kada ti evasi0n kaže otključaš telefon i na njemu klikneš Jailbreak, sačekaš da se restartuje, otvoriš Cydia-u i sačekaš da ispremešta aplikacije, dodaš na primer repo.hackyouriphone.org i instaliraš AppSync 6.x ako si na prethodnom iOS-u imao krekovane aplikacije, pustiš ga da se respringuje, otvoriš iTunes, klikneš na Restore from backup,sačekaš da se restore backup-a završi i telefon restaruje i to je to.

  8. The Following User Says Thank You to Ironije For This Useful Post:

    bojan.p (05-02-2013)

  9. #37
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Quote Originally Posted by bojan.p View Post
    babaroga73, jesi li najnormalnije priključio tel na komp, i pritisnuo UPDATE ili RESTORE? tel je bio upaljen kad je počeo da se podiže 6.1?
    možeš li da pojasniš ovo: "U jednom trenutku je i upao u infinite loop, al sam uspeo da ga DFU-jem i uradim update."
    negde u sred procesa si morao da ubacuješ tel u DFU? šta si zatim radio/pritisnuo?
    I ja sam ovo sad uradio prvi put (btw. upravo radim evasion jailbreak.) ....
    Posto nije hteo da uradi update sa Shift + restore (tada ti daje da biras fajl sa hard diska *.ipsw) , gde sam imao 6.0.1 skinut sa apple sajta, 5.1.1 skinut i patchovan preko snowbreeze, i 6.1. sa apple sajta - inace, kad ih itunes skine, nalaze se u C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates ) , izbacivao mi je stalno gore navedene greske - pa sam mislio da je greska da ipsw fajlova i mene,
    pa resim da uradim restore i da ga pustim da odradi direktno itunes sa apple sajta, gde je on skinuo 6.1., ali ponovo je izbacivao greske, da bi u jednom trenutku
    poceo da radi updating... , ali se zaustavi i izbaci opet -1 ili 3294 gresku.... a telefon ostane u infinite loopy - to ti je kad se konstantno pali, pojavi se jabuka, ugasi, pa opet.
    Ako ti se ovo desi - treba da ugasis (drzanjem power) zatim drzis oko 10 sec power i home, kad se pojavi jabuka pustis power i drzis home) pojavi se slika kabla i strelica na itunes) . Onda si valjda usao u taj DFU ili stagod, sto znaci da mozes opet da radis RESTORE.
    E onda ja vidim da nije do ipsw-ova , po apple error objasnjenju, pa ugasim antivirus i editujem hosts fajl ( nalazi se u C:\WINDOWS\system32\drivers\etc i zove se hosts nema ekstenziju) otvoris ga u notepad i obrises sve, snimis. Ako imas noviji win od mene (moj je XP) , trebace ti admin.privileges itd. da bi ovo uradio. Slobodno ovo uradi , da ne objasnjavam cemu sluzi hosts , ne znam ni ja bas 100%, sluzi da zaj**bava.
    Posle ovog obavezan restart.
    Sve u svemu, itunes prihvati i uradi update, i i backup-a povuce i vrati komplet od imenika , do savegame-ova iz free igara.

    Znaci - prvo full backup,
    drugo update (on uradi i restore iz backupa)
    Pazi da ti je telefon simfree !!! Inace nemoj da radis update iz itunesa.
    I to je to.
    Radi ko sat (koji radi). :-)

    Pet minuta straha, i sat vremena googlanja. I drndanje do pola 4 ujutro da ubacim razne applikacije koje su free.
    ...
    U medjuvremenu, dok sam ovo kucao, na ipad-u sam na 6.0. uspesno instalirao cydia, preko evasion (eh, kad bi sve bilo ovako lako).
    Last edited by babaroga73; 05-02-2013 at 23:35.

  10. The Following User Says Thank You to babaroga73 For This Useful Post:

    bojan.p (05-02-2013)

  11. #38
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    @bojan.p


    Uradio sam sve, isao sam prvo backup telefona pre restore-a, skinuo ipsw za 6.1 sa sajta evadersa za svoj telefon (citaj: iP4), usao u iTunes pa SHIFT + RESTORE, izabrao IPSW, sve odradio, pa odradio jailbreak, instalirao biteSMS i Zephry bez kojih ne mogu, pa TEK ONDA BACKUP, inace sam isao na SET UP AS NEW iPhone nakon toga. Sve proslo glatko bez ikakvih problema.

  12. The Following User Says Thank You to Paranormal For This Useful Post:

    bojan.p (06-02-2013)

  13. #39
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    BGD - Cerak
    Age
    45
    Posts
    134
    Thanks
    59
    Thanked 11 Times in 7 Posts

    Default Ios 6.1 za iphone 4

    Svi zapeli ovde za shift-restore kao da je soba- upoznajte iphone , hahaha..

    Niko da napise sta je 6.1, kako se ponasa ip4 sa njim ,prednosti, i naravno mane ?!

  14. #40
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Lepo da si uspeo,

  15. #41
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    84
    Thanks
    43
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Imam ip4 simfree,bio sam na 5.1.1 jb. Uradio sam restore (pre toga backup), i posle instalacije 6.1 kliknuo na restore backup ali nemam ni jednu app koju sam kupio/skinuo. Jel ima neko resenje ili moram sve pojedinacno sad da instaliram i ponovo redjam u foldere? :S

  16. #42
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Purchased, u App Store-u udjes i tu su si ti sve aplikacije koje si ranije skidao.

  17. #43
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Quote Originally Posted by pashutinovac View Post
    Svi zapeli ovde za shift-restore kao da je soba- upoznajte iphone , hahaha..

    Niko da napise sta je 6.1, kako se ponasa ip4 sa njim ,prednosti, i naravno mane ?!
    Prednosti > shortcut na lockscreen za odbijanje poziva sms-om , i za brz pristup fotoaparatu , su super.
    brzi je fotoaparat nego na 5.0.1.
    integracija (ona strelica ikonica) save to album, send as email, sms , itd, je super odradjena
    safari ima fullscreen
    novi appstore je super - dok instalira, ti dalje razgledas aplikacije
    to je otprilike to.
    mane > i dalje potreban/neophodan - caller id fix , bite sms, sbsettings, znaci cydia mora da radi.
    jos uvek potrebno hebenih 5 klikova da bi ugasio ili upalio 3g data i wifi.
    mape su zaboravile da postoji istocna evropa.
    samim tim i sve aplikacije koje koriste mape.
    i ipak se oseti da je to os koji je pravljen za iphone 5, i da 4-vorku polako gazi vrreme.
    (meni je ip4 nekako najbrze i najstabilnije radio na fabrickom 4.3.1.)

  18. #44
    iSrbijaHero MIX's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    654
    Thanks
    150
    Thanked 29 Times in 26 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Imam jednu cetvorku koja je trenutno na 4.2.1 i radi sa gevey karticom,nikada nije radjen JB.
    Sada me interesuje dali mogu da je podignem na ios 6.1 il neki drugi al da sacuvam bb da bi mogla da radi gevey kartica?
    Dali postoji alat za to i koji?
    Hvala.

  19. #45
    iSrbijaBigFan cliosport24's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    235
    Thanks
    17
    Thanked 15 Times in 14 Posts

    Default Re: Ios 6.1 za iphone 4

    Quote Originally Posted by MIX View Post
    Imam jednu cetvorku koja je trenutno na 4.2.1 i radi sa gevey karticom,nikada nije radjen JB.
    Sada me interesuje dali mogu da je podignem na ios 6.1 il neki drugi al da sacuvam bb da bi mogla da radi gevey kartica?
    Dali postoji alat za to i koji?
    Hvala.
    proveri prvo sa koje mreze ti je telefon, mozda imas varijantu da ga povoljno otkljucas na simfree pa onda pucaj na 6.1

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •