iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: iPad 1, realna upotreba sad

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    89
    Thanks
    2
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default iPad 1, realna upotreba sad

    brat hoce da uzme tablet do 200e, ali jedino normalno mu je ipad 1, ne bi nexus 7, vec bi isao na apple,
    pitanje glasi, koliko je on (ipad1) upotrebljiv sad? da li ima problema sa aplikacijama? da li ima problema sa grafikom u nekim igrama da ne radi? i tako to? mislim vredi li to uzimati sad u opste?
    ja sam to koristio kad je izasao bukvalno 3 dana.... tako da ne bih znao sad ipad 2 znam da sa A5 radi kao zmaj, ali me ovaj A4 single core brine
    hvala na svim savetima

  2. #2
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    148
    Thanks
    23
    Thanked 29 Times in 24 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    Ja ga imao do skoro i sasvim lepo radio na 5.1.1 jb. Svi app i igre koje sam probao su lepo radili. I imas i da ih upecas za 160-170e 16gb wi-fi. Mislim da su Infinity Blade II i Fifa 13 najjace igre koje sam igrao na njemu. Ostali svi programi rade bez problema. Jedino safari zbog ogranicenja memorije valjda ne moze da drzi ucitane strane kad imas otvorenih vise tabova nego svaki put kad se prebacis na neki on refreshuje.

  3. #3
    iSrbijaHero Nesha's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    39
    Posts
    649
    Thanks
    120
    Thanked 97 Times in 74 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    Max sistem za iPad 1 je 5.1.1 sto moze postati problem u bliskoj buducnosti kada app podignu zahtevnost za minimim sistem.
    Radi znatno sporije od iPada 3 (imam u kuci iPad 1 i iPad 3), keva koristi keca, uglavnom za fb i surf. Moze da zavrsi posao, ali cesto safari pukne ako je malo veci sajt. Za igrice neka neko drugi kaze. Najbitnije je strpljenje, uradice iPad 1 nesto ali dosta sporije od novijih modela.

  4. #4
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    89
    Thanks
    2
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    pa problem je jer imam mini i ipad 3, tako da ne znam kako se kec ponasa.... pa realno mislim i da ne vredi vise od tih 160-170e...ma sta pukne, pukne i chrom na nexusu koji ima 1gb rama posle 7 tabova

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default iPad 1, realna upotreba sad

    Po meni realno je da bude i za manje od 160 eura
    Em nema kamerice em procesor od i4
    5.1.1 zadnji fw
    Pa sad i ovi tableti od 100 eura androidi novi imaju kamericu...


    Poorato sa mog ajfona 4s koristeci tapapiskalo!

  6. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    89
    Thanks
    2
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    pa jeste realno... ta kamera ga ubija trenutno
    Last edited by dado; 08-01-2013 at 10:39. Reason: Nemoj da citiraš post iznad svog.

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    ................ako je samo to presudno(cena) onda ni nema puno izbora ali ako se doda 20-30e mislim da je nexus 7 ipak bolji

    edit: kada je izasla 2-ka imao sam kec-a koji je vec tada štucao i kašljao(refresh-ovao se) pretpostavljam da se ni sada ne ponasa bolje
    Last edited by komsa; 08-01-2013 at 00:39.


    iPhone 13 mini Starlight

  8. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    @3gs, a kamera je MNOOOOGO bitna na tabletu? Ides ulicom i mlataras tabletom i snimas npr?

    Elem, ja sam imao kec do pre 2-3 meseca i sve aplikacije su super radile, i koristio sam ga maximalno, to mi je bio prvi tablet koji me je odlicno sluzio... Sve sto mi je trebalo, to je i odradio.
    Po mom misljenju, nece pogresiti. JEDINO ako je npr Facetime ili Skype zavisnik, onda ce mu biti malo problem jer nema naravno PREDNJU kameru...

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    Sto se kamere tice pretpostavljam da zadnja kamera nije od zivotne vaznosti ali prednja bi morala biti sastavni deo svakog modernog tableta(skype,face time......)


    iPhone 13 mini Starlight

  10. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default iPad 1, realna upotreba sad

    Quote Originally Posted by Srecko View Post
    @3gs, a kamera je MNOOOOGO bitna na tabletu? Ides ulicom i mlataras tabletom i snimas npr?

    Elem, ja sam imao kec do pre 2-3 meseca i sve aplikacije su super radile, i koristio sam ga maximalno, to mi je bio prvi tablet koji me je odlicno sluzio... Sve sto mi je trebalo, to je i odradio.
    Po mom misljenju, nece pogresiti. JEDINO ako je npr Facetime ili Skype zavisnik, onda ce mu biti malo problem jer nema naravno PREDNJU kameru...
    Druze prednja prednja!
    Jeb*s tablet bez prednje kamerice!
    Ja ne znam osobu koja uopste ne koristi viber ili facetime ili skype ili hotmail...
    Zato cena ga ne opravdava uopste... Imas drndroide sa kamericom za 100eura nove


    Poorato sa mog ajfona 4s koristeci tapapiskalo!
    Last edited by 3gs; 08-01-2013 at 11:06.

  11. #11
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    89
    Thanks
    2
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    U cenu moze da se ugura i asus transformer bez dock-a. Da debilno je bez prednje skroz, bar zbog skypa, sad face time ne verujem da koristi....

  12. #12
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: iPad 1, realna upotreba sad

    Ja ga realno koristim non-stop i sad, (64Gb) i imam na njemu 350 aplikacija i igrica , i realno 5-6 njih crash-uju ponekad .... i ne primecujem da je baterija oslabila (npr. klinac pogledao ceo crtani od 1.5h - baterija spala sa 100% na groznih 85%) i ne planiram da ga prodam dok ne crkne, a tad cu ga uramiti.

  13. #13
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    BGD - Cerak
    Age
    45
    Posts
    134
    Thanks
    59
    Thanked 11 Times in 7 Posts

    Default iPad 1, realna upotreba sad

    Skoro sam negde u nekoj reportazi gledao poredjenje tableta....
    Neverovatno, ali na skoro na samom vrhu se nalazi ipad 1 zbog dosta dobre izdrzljivosti i najvise dobrih serviserskih mogucnosti...
    Dok ipad 3 i 4 imaju veoma lose ocene po tom pitanju, tj u slucaju nekog kvara popravka je katastrofalno skupa a ponekad i tesko izvodljiva..
    Koliko tu ima istine, ne znam,msamo prenosim sta sam cuo, neko ko se bolje razume ce dati svoje bolje misljenje

    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  14. #14
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default iPad 1, realna upotreba sad

    Namoj da se ljutis, ali i Ficu i Yuga moze svako da popravi na parkingu i delovi nisu skupi ali bilo koji novi automobil ne moze i mnogo je skuplje. To je normalno (tehnologija napreduje, novije je i skuplje za odrzavanje a i kako bi industrija lepo zaradjivala) .

  15. #15
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    BGD - Cerak
    Age
    45
    Posts
    134
    Thanks
    59
    Thanked 11 Times in 7 Posts

    Default iPad 1, realna upotreba sad

    Sto bi se lljutio, to je ono sto sam cuo...
    Sto se tice novijih tableta, umesto ipad 1 u istoj ceni sam mogao uzeti nexus-a, pa nisam jer sam pravi ljubitelj IOS-a pa makar bio i star uredjaj par godina opet je bolji od androida..
    Iako se dosta razmisljam o ipadu 3,4, uvek shvatim da mi on sluzi samo ujutro za novine,net uz kafu i predvece klinac da odigra par igrica...
    I nazalost odustanem :-(


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •