iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 11 of 11

Thread: iPad mini mrtav piksel

  1. #1
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    121
    Thanks
    29
    Thanked 10 Times in 7 Posts

    Default iPad mini mrtav piksel

    Prosto ne mogu da verujem da sam toliki baksuz! Jedva da je prosao ceo mese. Od kada imam svoj prvi ipad i vcrs tokom igranja jedne igre primetim crvenkastu tackicu. Izadjem iz igre i krenem redom da otvaram programe i dodjem do zakljucka da je piksel ili mrtav ili prolupao. Znaci on menja boju ali ne kako bi trebalo. Kada je srkoz crna slika on se ne vidi medjutim ako je svetlija onda ga primecujem... sta mi je ciniti? Ipad je legalno kupljen u mcshark radnji u becu i jos je pod garancijom,da li ga menjati ili ce ovo samo od sebe da se resi? Izvinjavam se ako sam omasio temu,molim moderatore da u tom slucaju oremeste temu gde joj je mesto a ne da je obrisu.

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    nema pravila,mada mislim da ce nestati mozda na neko vreme i pojavice se opet,zato je retina zakon jer se mnogo teze primecuju mrtvi pixeli...
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  3. #3
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    121
    Thanks
    29
    Thanked 10 Times in 7 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    Definitivno je samo crvene boje,ne menja boju. Kada je slika totslno crna on se ne vidi,dok se nor na plavoj i sivoj vidi. Da li apple garancija obuhvata ovakve slucaje i da li ce mi dati novi uredjaj a uzeti ovaj ako odem u radnju sa garancijom?

  4. #4
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    crveni pixel je zaglavljen pixel, nije crko. izmasiraj ga malo ili probaj s nekom od aplikacija za odblock - ako nisu sve sa cydia, nznm tacno

  5. #5
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    121
    Thanks
    29
    Thanked 10 Times in 7 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    Pokusao sam masiranjem i nista,pokusao sa laganim lupkanjem nista. Nasao neki klip na youtubu koji treba pustiti nekoliko minuta i opet nista....... Zanimaju me samo dve stvari prva da li cu dobiti novi ipad bez problema ako odem sa garancijom i moze li se ovo prosiriti ili ce ostati na ovom pikselu?

  6. #6
    iSrbijaHero Kurta's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Pancevo
    Age
    33
    Posts
    662
    Thanks
    916
    Thanked 427 Times in 293 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    Ja izgleda imam mrtav na petici, vidim ga na svetlim pozadinama, crn je cini mi se...
    video sam ga par puta zelenog na crnoj pozadini, ali ga tako vise nema, samo crn na svetloj, cekam jos malo da vidim sta i kako, pa ako ostane videcu sta mi je ciniti...
    iPhone 6, space gray.

  7. #7
    iPhoneBigFan gidra85's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    38
    Posts
    271
    Thanks
    87
    Thanked 44 Times in 23 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    Ja sam imao dead pixel na iPhone5 i za Novu godinu sam zamenio bez ikakvih problema za novi, ceo proces trajao oko 1 minut. U Minhenu sam izvrsio zamenu, uz prethodno rezervisanje termina Apple Genius Bar preko internet-a. Nisu mi nista trazili samo su videli po S/N i to je to.
    Tako da pretpostavljam da bi zamena tvog iPad mini-a isto tako bez problema protekla.
    Pacific Blue iPhone 12 Pro 128GB + Space grey iPadAir4@iOS16+Silver Apple Watch Series 5

  8. #8
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    121
    Thanks
    29
    Thanked 10 Times in 7 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    U petak sam isao u mcshark u kom sam uzeo ipad i dali su mi br od ovlascenog servisera ovde u becu. drug je zvao u subotu i u zakazali su mu u ponedeljak,dolaze kod njega kuci da pokupe ipad i max do petka mu na kucnu adresu donose nov zapakovan tako da sam totalno zadovoljan apple-om,jedino sto moram ponovo da kupujem foliju za ekran

  9. #9
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Kragujevac
    Age
    46
    Posts
    42
    Thanks
    51
    Thanked 76 Times in 37 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    Psihologija je čudo... Mislim da ti realno ne smeta taj jedan mrtav pixel koliko saznanje da je tu... Izdigne se iznad toga... I uživaj u činjenici da uopšte poseduješ iPad.... Kada bi samo video koliko su neki oduševljeni svojim Quart i Prestigio tabletima ... Sve se bojim da se i oni nerviraju zbog jednog pixela !!!
    Last edited by dejsvi; 13-03-2013 at 16:24.

  10. #10
    iSrbijaHero Kurta's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Pancevo
    Age
    33
    Posts
    662
    Thanks
    916
    Thanked 427 Times in 293 Posts

    Default Re: iPad mini mrtav piksel

    I ja sam zaboravio na mrtav pixel, slazem se sa dejsvi-jem, jednostavno ne razmisljas o njemu ako nemas uslova da zamenis uredjaj, samo mislim da je psiha u pitanju a ne psihilogija...
    iPhone 6, space gray.

  11. #11
    iEntuzijasta strasilo85's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    89
    Thanks
    14
    Thanked 19 Times in 18 Posts

    Default iPad mini mrtav piksel

    Imas da skines sa cydie program zove se ja mislim dead pixel fix ili tako nekako. Ja sam kod koleginice popravio tako 2 mrtva pixela na ipadu. Nemora svaki pixel da bude mrtav, neki budu i zaglavljeni i sa tim programom ces moci da ga odglavis-ozivis.
    Edit: bad pixel fixer - tako se zove program.
    Last edited by strasilo85; 04-03-2013 at 08:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •