iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 68

Thread: iPad mini: kratak prikaz

Threaded View

  1. #1
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,850
    Thanks
    754
    Thanked 3,040 Times in 1,593 Posts

    Default iPad mini: kratak prikaz

    Dragi Apple zaluđenici, ja reših da napišem koju reč o ovom novom uređaju. Kao i svaki put (ne računajući izlazak iPhone-a 4) Apple pravi evolutivne pomake kod svojih uređaja, spajajući karakteristike različitih uređaja u jedan. Tako mi je iPhone porastao, a iPad mi se smanjio

    Izlaganje ću podeliti u nekoliko sekcija: prvo ću izneti svoje utiske o dizajnu i samom izgledu uređaja, drugo, osvrnuću se na rad i ugođaj pri korišćenju, i na kraju na to da li se isplatilo kupiti ga

    Dizajn


    Ovaj uređaj sam najviše kupio da vidim kako je imati tako mali tablet, veličine kao Galaxy Tab i slični. Kada mi je stigao (brzom poštom) prvo sam gledao paketić sa nevericom, zbog veličine, plašeći se da mi je poslato malo pakovanje "ne ljuti se čoveče" Međutim, nakon minuta sam ugledao vakuum pakovanje pa mi beše lakše.

    Ono što me je odmah kupilo je crna boja, elegancija, lakoća, debljina i mogućnost da stane u jednu šaku. Ceo je crn što mi je ekstra. Moram da napomenem da je Apple i ovde iskoristio ideje realizovane u drugim iUređajima, u ovom slučaju je "prepisan" dizajn od iPod Touch 5G. Leđa su identična kao kod iPod-a, što mi se jako svidelo. Moram da napomenem da su volume up/down dugmići, kao i home dugme nekako ispupčeni i tvrdi na dodir. Deluje kao da je home dugme na višem nivou u poređenju sa iPhone-om. Ovo u radu ne smeta, naprotiv, meni odgovara jer imam bolji osećaj kada ga stisnem.

    Toliko je lagan da je to nestvarno. Kupio sam torbicu na buvljaku koja se nosi preko ramena i koja je standardne veličine. Mini staje u njega savršeno i kad ga nosite ne osećate ga. Debljina je super. Veoma tanak a opet odiše nekom čvrstinom. Ne znam da li je isti osećaj i kod belog. Jako bitna stvar je da se uređaj uopšte ne grebe, što je slučaj i sa pomenutim iPod-om.

    Jako bitna stvar je i ekran. Svi znamo da iPad mini nema retina ekran i mnogi mu to zameraju. Meni lično ne smeta jer sam prethodno imao iPad 2. Pretpostavljam da ne bih bio toliko ravnodušan po ovom pitanju da sam prethodno koristio trojku. Ekran od 7,9 inča mi je sasvim dovoljan za sve što inače radim na iPad-u (surf, forum, muzika, fotke, vesti). Tako da je ovaj uređaj za putovanja ekstra.

    025.jpg 070.jpg 073.jpg

    Rad


    Ovaj mališa radi super. Baterija traje dugo (najviše mi izgura oko deset sati usage), što mi je jako bitno. Aplikacije se otvaraju ekstra brzo i nema zaglupa i zakucavanja. Doduše, nema ni jailbreak-a što ovde igra značajnu ulogu. Pri kucanju na smanjenoj tastaturi nemam problema ni najmanje. Ovoga sam se plašio najviše pošto su mi šake povelike

    Igre izgledaju super, i s obzirom da je dosta lakši od modela sa ekranom od 9,7 inča, lakše igram. Jednom rukom držim uređaj a drugom seckam voće u Fruit Ninji samo tako Infinity Blade II takođe izgleda i radi ekstra. Mada generalno, ja nisam neki fan igrica. Kad budu moji klinci krenuli ovo da testiraju, znaću više

    Kamere lepo rade, fotografije su sasvim pristojne i lepo izgledaju, mada ćete to najbolje sami proceniti na osnovu fotki koje sam stavio u prilogu. Nisu kao na iPhone-u, ali su sasvim OK za svakodnevno neobavezno fotografisanje.

    083.jpg

    Da li ga vredi kupiti?

    Definitivno. Zašto? Zbog nekoliko razloga. Prvo, nije velika investicija ako prethodno imate ipad 2 na prodaju, na primer. Drugo, osećaj kada ga držite i koristite je ekstra. Navikao sam se na smanjeni iPad u roku od odmah. Staje mi u torbicu i mogu svuda da ga nosim bez opterećenja. Ovo je ujedno i najveća prednost za mene. Baterija traje kao i kod ostalih modela, što je meni više nego dovoljno. Ekran će možda smetati onima koji pređu sa retina iPada, ali meni jok. Tako da je prelaz sa dvojke na mini prava stvar. Najviše mi nedostaje GPS i mogućnost korišćenja 3G-a, ali kad dođe kod nas cellular model, zameniću ga

    Nadam se da sam nekome bar malo pomogao da se odluči da li da kupi ili pak da odustane od kupovine minija
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dzenopoljac; 17-11-2012 at 23:05.

  2. The Following 29 Users Say Thank You to dzenopoljac For This Useful Post:

    .stefan (18-11-2012),3gs (18-11-2012),Aleksa123 (17-11-2012),Chuckie (17-11-2012),Hertzog (08-12-2012),MaXimuS (21-11-2012),Silence (04-03-2013),Srecko (17-11-2012),Svitac (17-11-2012),Zexx021 (03-03-2013),alexandargh (10-04-2013),belthazor2012 (17-11-2012),dechak (18-11-2012),djoni1980 (18-11-2012),igne (18-11-2012),iphon (17-11-2012),komsa (18-11-2012),kvaju (17-11-2012),messale8080 (18-11-2012),mikee (18-11-2012),milos94.ristic (18-11-2012),milosvsc (02-06-2013),njikolaj (18-11-2012),sale2001 (06-01-2014),studioton (18-11-2012),viking (29-03-2013),zabrljanje (05-09-2014),zule73 (18-11-2012)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •