iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: iPad mini: kratak prikaz

  1. #1
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default iPad mini: kratak prikaz

    Dragi Apple zaluđenici, ja reših da napišem koju reč o ovom novom uređaju. Kao i svaki put (ne računajući izlazak iPhone-a 4) Apple pravi evolutivne pomake kod svojih uređaja, spajajući karakteristike različitih uređaja u jedan. Tako mi je iPhone porastao, a iPad mi se smanjio

    Izlaganje ću podeliti u nekoliko sekcija: prvo ću izneti svoje utiske o dizajnu i samom izgledu uređaja, drugo, osvrnuću se na rad i ugođaj pri korišćenju, i na kraju na to da li se isplatilo kupiti ga

    Dizajn


    Ovaj uređaj sam najviše kupio da vidim kako je imati tako mali tablet, veličine kao Galaxy Tab i slični. Kada mi je stigao (brzom poštom) prvo sam gledao paketić sa nevericom, zbog veličine, plašeći se da mi je poslato malo pakovanje "ne ljuti se čoveče" Međutim, nakon minuta sam ugledao vakuum pakovanje pa mi beše lakše.

    Ono što me je odmah kupilo je crna boja, elegancija, lakoća, debljina i mogućnost da stane u jednu šaku. Ceo je crn što mi je ekstra. Moram da napomenem da je Apple i ovde iskoristio ideje realizovane u drugim iUređajima, u ovom slučaju je "prepisan" dizajn od iPod Touch 5G. Leđa su identična kao kod iPod-a, što mi se jako svidelo. Moram da napomenem da su volume up/down dugmići, kao i home dugme nekako ispupčeni i tvrdi na dodir. Deluje kao da je home dugme na višem nivou u poređenju sa iPhone-om. Ovo u radu ne smeta, naprotiv, meni odgovara jer imam bolji osećaj kada ga stisnem.

    Toliko je lagan da je to nestvarno. Kupio sam torbicu na buvljaku koja se nosi preko ramena i koja je standardne veličine. Mini staje u njega savršeno i kad ga nosite ne osećate ga. Debljina je super. Veoma tanak a opet odiše nekom čvrstinom. Ne znam da li je isti osećaj i kod belog. Jako bitna stvar je da se uređaj uopšte ne grebe, što je slučaj i sa pomenutim iPod-om.

    Jako bitna stvar je i ekran. Svi znamo da iPad mini nema retina ekran i mnogi mu to zameraju. Meni lično ne smeta jer sam prethodno imao iPad 2. Pretpostavljam da ne bih bio toliko ravnodušan po ovom pitanju da sam prethodno koristio trojku. Ekran od 7,9 inča mi je sasvim dovoljan za sve što inače radim na iPad-u (surf, forum, muzika, fotke, vesti). Tako da je ovaj uređaj za putovanja ekstra.

    025.jpg 070.jpg 073.jpg

    Rad


    Ovaj mališa radi super. Baterija traje dugo (najviše mi izgura oko deset sati usage), što mi je jako bitno. Aplikacije se otvaraju ekstra brzo i nema zaglupa i zakucavanja. Doduše, nema ni jailbreak-a što ovde igra značajnu ulogu. Pri kucanju na smanjenoj tastaturi nemam problema ni najmanje. Ovoga sam se plašio najviše pošto su mi šake povelike

    Igre izgledaju super, i s obzirom da je dosta lakši od modela sa ekranom od 9,7 inča, lakše igram. Jednom rukom držim uređaj a drugom seckam voće u Fruit Ninji samo tako Infinity Blade II takođe izgleda i radi ekstra. Mada generalno, ja nisam neki fan igrica. Kad budu moji klinci krenuli ovo da testiraju, znaću više

    Kamere lepo rade, fotografije su sasvim pristojne i lepo izgledaju, mada ćete to najbolje sami proceniti na osnovu fotki koje sam stavio u prilogu. Nisu kao na iPhone-u, ali su sasvim OK za svakodnevno neobavezno fotografisanje.

    083.jpg

    Da li ga vredi kupiti?

    Definitivno. Zašto? Zbog nekoliko razloga. Prvo, nije velika investicija ako prethodno imate ipad 2 na prodaju, na primer. Drugo, osećaj kada ga držite i koristite je ekstra. Navikao sam se na smanjeni iPad u roku od odmah. Staje mi u torbicu i mogu svuda da ga nosim bez opterećenja. Ovo je ujedno i najveća prednost za mene. Baterija traje kao i kod ostalih modela, što je meni više nego dovoljno. Ekran će možda smetati onima koji pređu sa retina iPada, ali meni jok. Tako da je prelaz sa dvojke na mini prava stvar. Najviše mi nedostaje GPS i mogućnost korišćenja 3G-a, ali kad dođe kod nas cellular model, zameniću ga

    Nadam se da sam nekome bar malo pomogao da se odluči da li da kupi ili pak da odustane od kupovine minija
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dzenopoljac; 18-11-2012 at 00:05.

  2. The Following 29 Users Say Thank You to dzenopoljac For This Useful Post:

    .stefan (18-11-2012),3gs (18-11-2012),Aleksa123 (18-11-2012),Chuckie (18-11-2012),Hertzog (08-12-2012),MaXimuS (21-11-2012),Silence (04-03-2013),Srecko (18-11-2012),Svitac (18-11-2012),Zexx021 (04-03-2013),alexandargh (10-04-2013),belthazor2012 (17-11-2012),dechak (18-11-2012),djoni1980 (18-11-2012),igne (18-11-2012),iphon (18-11-2012),komsa (18-11-2012),kvaju (18-11-2012),messale8080 (18-11-2012),mikee (18-11-2012),milos94.ristic (18-11-2012),milosvsc (02-06-2013),njikolaj (18-11-2012),sale2001 (06-01-2014),studioton (18-11-2012),viking (29-03-2013),zabrljanje (05-09-2014),zule73 (18-11-2012)

  3. #2
    iSrbijaBigFan belthazor2012's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Nis(AP-Ledena stena)
    Age
    35
    Posts
    324
    Thanks
    66
    Thanked 139 Times in 106 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Dobra je stvarcica. Jedini "drawback" je sto nema retinu. Ne iz ugla "vidim pixele, umrecu" vec ono, znas da ce dobiti retinu za koji mesec...

  4. #3
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Ne vrijedi ga kupovati ako za par mjeseci dolazi onaj s retinom.

  5. #4
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Pa ti nemoj da ga kupuješ ako ne vredi... Ja sam smatrao da vredi uzeti...

  6. #5
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Znamo kako se osjećaju vlasnici iPada3 sada kad je nakon par mjeseci osvanula četvorka, zbog toga i govorim.

  7. #6
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default iPad mini: kratak prikaz

    Znam nekoliko vlasnika iPad-a 3 koji nemaju nikakvih problema sa izlaskom četvorke. Kad izađe mini sa retinom može da se zameni, a i ne mora pošto će biti skuplji značajno. Ovaj model je za manje bogate

  8. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    ja znam da bih plakao tri dana od srece da ga imam sada! a to sta ce i da li ce,i jos vise kada ce da izadje je totalno nebitno...
    po toj logici nikada nista ne bi trebali da kupimo zato sto ce sledeci model da bude bolji.
    mali off:ja kad sam kupio svoju 207-cu,bio sam najsrecniji na svetu!sada gldeam 208-cu i dodje mi da zapalim svoj,ali jbg,proslo je 6 godina,zivot tece dalje...

  9. The Following User Says Thank You to zule73 For This Useful Post:

    dzenopoljac (18-11-2012)

  10. #8
    iSrbijaBigFan belthazor2012's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Nis(AP-Ledena stena)
    Age
    35
    Posts
    324
    Thanks
    66
    Thanked 139 Times in 106 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Quote Originally Posted by dzenopoljac View Post
    Znam nekoliko vlasnika iPad-a 3 koji nemaju nikakvih problema sa izlaskom četvorke. Kad izađe mini sa retinom može da se zameni, a i ne mora pošto će biti skuplji značajno. Ovaj model je za manje bogate
    Ne verujem da ce cena za eventualnu retinu biti znacajno visa. S obzirom na trenutnu cenu, nemaju prostora za tako nesto. Kindle i nexus su i ovako 100 dolara jeftiniji. A i svako priblizavanje cene "velikom" ipad-u je auto gol za mini. Ali to nije poenta, sve su to spekulacije. U svakom slucaju, zdravo da se sluzis! Drago mi je da si rekao da nema frke sa kucanjem, mislio sam da ce sa tim biti problema. Mogu mirne duse da ga uzmem kad dodje vreme

  11. #9
    iDrugČlan
    Join Date
    Aug 2012
    Age
    35
    Posts
    34
    Thanks
    4
    Thanked 16 Times in 11 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Otpoisujem sve što si rekao u prvom postu Treba napomenuti da je sada, u odnosu na trojku, prednja kamera odlična, nije nešto kao vau ali u odnosu na tu prethodnu je super Jedino brat što mi je noob pa misli da je prelazak sa ipad trojke na mini s konja na magarca jer je onaj bio dosta veći, "izgledao" je jače a i imao je retina ekran. Nije ga koristio pa ne zna koliko npr samo duplo manja težina ima ulogu. Imam crni takođe Što se tiče mogućeg izlaska mnija sa retinom, jbg, cenim da će tu biti bar a6 sa retinom, za ostalo ne znam šta bi mogli da ubace. Kad izadje proceniću da li ću preći, naravno jedno mesec dva nakon izlaska da se slegne cena

    Inače za sad mi se sviđa 6.0.1, ima nekih korisnih opcija koje ranije nisu bile na 5.1.1. al da ne komentarišem iOS nego sam uređaj ISkren da budem ako naprave išta tanje od ovoga mislim da ne bi bilo dobro za uređaj ove veličine, što se tiče ipod nanoa ok. Više sam za to da i u naredne 2,3 godine bude ista debljina a da poboljšaju bateriju koja je i ovako dobra. Sviđa mi se i što se brzo puni iako ima 5w punjač. Što se tiče dizajna, sviđa mi se što jabuka (barem an crnom, za beli ne znam) sada nije toliko upadljiva sa ovom poleđinom a i to nije skroz crn logo nego je izbrušen koliko pročitah.

    WC Edition:

    Prednost: lakše je za fotkanje, evo kako je do sada moglo.


    Mana: sada već može slučajno da upadne u wc šolju.

  12. The Following User Says Thank You to Mosquito Slayer For This Useful Post:

    djoni1980 (18-11-2012)

  13. #10
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default iPad mini: kratak prikaz

    Evo skora za iPad mini, preko Geekbench-a...
    Attached Images Attached Images

  14. #11
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Pancevo
    Age
    39
    Posts
    79
    Thanks
    26
    Thanked 9 Times in 8 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    cackao minija juce i sem mobilnosti nema nijednu prednost u odnosu na veliki model - mali i lagan i that's about it.
    da sam kupovao za sebe pre bih uzeo ipad 2, jer tablet koristim samo kod kuce.
    i da safari na ios 6 je osetno brzi.
    Ipad WiFi 64GB 5.0.1, Iphone 5C 16GB, Ipad 3 WiFi 32GB

  15. #12
    iEntuzijasta milos94.ristic's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Obrenovac
    Posts
    99
    Thanks
    95
    Thanked 22 Times in 19 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    @dzenopoljac Hvala na korisnom prikazu

    Jedino sto me udaljava od prelaska za trojke na mini je retina.. Kad izadje sa retinom, menjam
    Last edited by milos94.ristic; 18-11-2012 at 12:43.

  16. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: iPad mini: kratak prikaz

    Oni koji su skepticni oko displeja na miniju, naravno da ako si imao iPad sa retinom imas osecaj da si sa minijem dobio korak unazad ali zaista nije tako, pixeli nisu toliko veliki kao na iPad 2 recimo, mogao bih ih uporediti sa iPhone 3GS.

    Ja sam sa Minijem bio odusevljen kada sam ga uzeo u ruke i poceo da koristim po kuci i nije mi bio nikakav problem ni da ga iznesem napolje, a do tada sam mislio da mi uopste nije zanimljiv... Naprotiv, vecina ljudi kupi iPad jer im je cool gadget, ono, po kuci malo levo-desno, kad uzmes mini, ustvari shvatis da ti je bas ta velicina odgovarajuca i sami pikseli nisu upadljivi osim kada zelis bas da citas na njemu.

    Mini je mnogo prakticniji i upotrebljiviji, pogotovo kada izadju cellular modeli koji ce imati gps modul pa ce i navigacija na njemu imati smisla i mnogo vecu primenu za razliku od velikih iPad-a.

  17. #14
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default iPad mini: kratak prikaz

    igne, javi mi kad dobaviš cellular model

  18. #15
    iPhoneBigFan panemoj's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Banovo Brdo, Belgrade, Serbia
    Age
    50
    Posts
    477
    Thanks
    227
    Thanked 277 Times in 175 Posts

    Default iPad mini: kratak prikaz

    Quote Originally Posted by Chuckie View Post
    Znamo kako se osjećaju vlasnici iPada3 sada kad je nakon par mjeseci osvanula četvorka, zbog toga i govorim.
    Ocigledno da ne znas, jer-vrlo bitno-nemas, da bi, prosto, znao ili ne znao...
    A, kao vlasnik istoga ( hvala Igne, btw ) mogu, iz prve ruke , da ti kazem-kupio sam ga par dana pre objave i totalno mi je ravno... Ovaj ( 3rd gen. ) je odlican, brz, ekran izvrstan, ne baguje i ono najbitnije - da sam pacenik i zavisnik od " moram da imam najnovije " opusteno ga prodajem za 400, dodajem 50 i kupujem novi... Tako da nizasta nisam uskracen, a sigurno se ne osecam
    ' nekako ' ...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •