iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 1 of 1

Thread: Windows 8 problem sa neprepoznavanje DVD roma

  1. #1
    iSrbijaHero lydiasr's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Belgrade
    Posts
    637
    Thanks
    109
    Thanked 168 Times in 105 Posts

    Exclamation Windows 8 problem sa neprepoznavanje DVD roma

    Posto sam se prilicno namucila sa ovim problemom, evo da skratim muke nekom ko se bude suocio sa njim

    Naime, posle clean installa (sa DVD roma, naravno), i prvog podesavanja Windowsa nisam ni primetila da ne vidi dvd sve dok mi nije zatrebao za neku instalaciju. Posto nisam jedina koja se suocila sa ovim problemom, potrazila sam resenje na Googleu i nasla ga, samo nije bas fukcionisalo, bar ne kod mene.

    Onako iznervirana ponovo uradim clean install i pojavi se dvd rom, ali samo do prvog restarta. Cak ga ni Device Manageru nije bilo dok nisam otkrila hiden uredjaje, a onda u properties za dvd rom procitam da uredjaj sa kojeg sam instalirala Windows nije zakacen za komp .

    Resenje je uci u Command Prompt kao administrator (sa start screena, ili tzv. Metro UI, kucati cmd i pritisnuti cmd+shift+enter). U command prompt treba ukucati tacno ovu komandu, sa svim razmacima koji postoje:

    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Cont roller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000001.

    Potom treba resetovati komp i DVD rom ce, uz malo srece, biti tu

    EDIT: Controller treba da bude bez razmaka, ne znam zasto ga je razmakao ili samo ja to tako vidim.
    Last edited by lydiasr; 07-11-2012 at 02:13.

  2. The Following User Says Thank You to lydiasr For This Useful Post:

    cikaaca (07-11-2012)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •