iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 31 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 454

Thread: iPhone 5 - lična iskustva (prednosti i mane)

  1. #1
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,717
    Thanks
    204
    Thanked 383 Times in 183 Posts

    Default iPhone 5 - lična iskustva (prednosti i mane)

    Evo ovako, uzeo sam i5 preko Maxa, koristio telefon dva dana, video da sam dzabe dao tolike pare za tu famoznu peticu jer telefon ne vredi toliko vise para u odnosu na 4S. Prva stvar prelak u ruci kao da je igracka, druga, predugacak, tanak, jako cudno lezi u ruci, jakooo. Prodao sam ga danas i resio da se vratim na 4S jer smatram da je iPhone 4S + iOS6 = iPhone 5 ! Sve sto moze 4S moze i iPhone 5, u software-u nema nikakve razlike, brzina se i ne primecuje. Veca je razlika izmedju 4 i 4S nego 4S i iPhone-a 5. Prema tome danas sam ga prodao i vracam se na 4S koji je do sada za mene najbolji iPhone i na njemu ostajem dok se ne raspadne, necu da se zalecem vise sa ovim novim modelima koji su odradjeni kao preko k. kvalitet je 0 iPhone-a 5 u odnosu na 4S. Toliko od mene, zelim samo da cujem i druge ljude koji su imali 4S pa sad iPhone 5 i njihova objektivna misljenja.
    Last edited by Babakaj; 16-08-2013 at 23:33.

  2. The Following 8 Users Say Thank You to iLudak For This Useful Post:

    ByDeni (09-10-2012),Chuckie (02-10-2012),F117 (02-10-2012),Luk492 (02-10-2012),RIsbO (03-10-2012),iLaki (03-10-2012),iNovajlija (03-10-2012),komsa (03-10-2012)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    46
    Posts
    1,111
    Thanks
    494
    Thanked 150 Times in 106 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    imao sam 3GS+4+4S
    danas sam uzeo 5-icu
    sto se mene tice, sve sto si naveo kao mane, za mene su prednosti i po meni je ovo extra da ne moze dalje...
    brzina je najvise od svega sto mi se svidja, ja imam 3G sa 32Mbs, surfujem brzinom kao i na svom Mac-u...
    ali ukusi su razliciti...

  4. The Following User Says Thank You to maaxiimus06 For This Useful Post:

    evil (02-10-2012)

  5. #3
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Quote Originally Posted by iLudak View Post
    Evo ovako, uzeo sam i5 preko Maxa, koristio telefon dva dana, video da sam dzabe dao tolike pare za tu famoznu peticu jer telefon ne vredi toliko vise para u odnosu na 4S. Prva stvar prelak u ruci kao da je igracka, druga, predugacak, tanak, jako cudno lezi u ruci, jakooo. Prodao sam ga danas i resio da se vratim na 4S jer smatram da je iPhone 4S + iOS6 = iPhone 5 ! Sve sto moze 4S moze i iPhone 5, u software-u nema nikakve razlike, brzina se i ne primecuje. Veca je razlika izmedju 4 i 4S nego 4S i iPhone-a 5. Prema tome danas sam ga prodao i vracam se na 4S koji je do sada za mene najbolji iPhone i na njemu ostajem dok se ne raspadne, necu da se zalecem vise sa ovim novim modelima koji su odradjeni kao preko k. kvalitet je 0 iPhone-a 5 u odnosu na 4S. Toliko od mene, zelim samo da cujem i druge ljude koji su imali 4S pa sad iPhone 5 i njihova objektivna misljenja.
    Ti si vec drugi koji se vraca na 4S na forumu.

  6. #4
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,717
    Thanks
    204
    Thanked 383 Times in 183 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    Da, i tvrdim da je meni 4S dosta bolji od petice !

  7. #5
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Jbg brate ne mozes reci da je boljeg kvaliteta kada 4 i 4s padnu jednom i razbije se staklo a 5 treba da dobro udaris da se razbije, i zar nije poenta u tome da telefon bude laksi a ne tezak kao cigla? I svi znamo dobro sa se brzina tek primjeti kada se telefon JB, inace je 3gs i 4s bez jb skoro iste brzine.. I testovi su pokazali da je stvarno duplo brzi od 4s kao sto je i apple rekao da jeste!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bljakPhone 5

  8. #6
    iSrbijaBigFan vlajcecar's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Srbija
    Posts
    182
    Thanks
    73
    Thanked 33 Times in 29 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Ma testovima iPhone 4s vs iPhone 5, su se cudili sto je iP4S bio brzi pa su nasli sta je brze kod ip5 (internet) i zakljucili da je iPhone 5 daleko brzi..
    NE ZABORAVITE DA KAZETE HVALA! (ODNOSNO DA KLIKNETE DUGME ''THANKS'')


  9. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Samo kuciste kod petice je nesto sto bi/ce me odvratiti od kupovine. Na stranu marginalno veci ekran i brzi telefon.

  10. #8
    iPhoneBigFan djoole's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd
    Posts
    369
    Thanks
    147
    Thanked 213 Times in 72 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    Ljudi, ja trenutno imam i jedan i drugi telefon. 5cu koristim dva dana i odusevljen sam telefonom.

    Razlika je ogromna u svemu, a posebno se oseca kod surfovanja internetom. Jedino sto mi nedostaje sa 4s-a je JB i nista, ama bas nista vise!

    E da, i baterija je osetno bolja od bilo kog prethodnog telefona...
     i13PM 256GB SB,  MBP 13 TB 2016,  ATV 4 & 4k 32GB,  Mac Mini i5,  AW 4

  11. #9
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Čime si konkretno oduševljen?

  12. #10
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Pa rekao ti covek cime je "konkretno" odusevljen:

    Brzi surf
    Bolja baterija

  13. #11
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Tema za hvalisanje :)

    Nije sala, koristim od 3g iphone i uzeo sam 4s i 3gs i fresh restore na ja msm fw 5.0.1 i ima razlika u brzini ali bez jb i gomilu tvikova se ne osjeti toliko kod "normalnog" koristenja telefona, a ti biseru mozes da ohladis malo i odrastes


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bljakPhone 5

  14. #12
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,717
    Thanks
    204
    Thanked 383 Times in 183 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    Chuckie brate to je ono sto sam ja rekao, neprimetne razlike u odnosu na 4S a cena ne opravdava kvalitet. Apple se sprda sa ljudima u poslednje vreme i to bas, pre tako nije bilo... To je onaj fazon sad cemo mi na novom modelu da ubacimo buvu jer na prethodnom modelu nema buva i onda svi mi poletimo kao voline da kupimo novi model da bi imali buvu. Uzas, jako sam se razocarao, 4S necu da menjam dok ne prsne. I da tresla se gora, rodio se mis(iPhone5). Toliko od mene.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to iLudak For This Useful Post:

    F117 (02-10-2012),djalf (05-10-2012),kriket011 (12-11-2012)

  16. #13
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    Quote Originally Posted by iLudak View Post
    Chuckie brate to je ono sto sam ja rekao, neprimetne razlike u odnosu na 4S a cena ne opravdava kvalitet. Apple se sprda sa ljudima u poslednje vreme i to bas, pre tako nije bilo... To je onaj fazon sad cemo mi na novom modelu da ubacimo buvu jer na prethodnom modelu nema buva i onda svi mi poletimo kao voline da kupimo novi model da bi imali buvu. Uzas, jako sam se razocarao, 4S necu da menjam dok ne prsne. I da tresla se gora, rodio se mis(iPhone5). Toliko od mene.
    Evo jednog interesantnog posta sa drugog foruma

    Reasons why I sold my iPhone 5 and am going back to the better phone: the 4S!
    I got my iP5 on launch day and was very happy to have the new toy. Then... over time the annoyances of the iPhone 5 began to grow.

    1. Quality control - right out of the box it had 3 big scratches. I pre-ordered from AT&T so they said I can either return it (w/ a $36 restocking fee) or I can take it to Apple for a replacement (which %#?!s up the ability to sell it, which I later find out).

    2. Scuffing - so I go to Apple for a replacement and end up going through three bad ones before finally settling on the 4th. Was a huge hassle and the Apple rep had to call his manager after the first two had scuffs. Then the manager starts huffing / puffing / rolling eyes / looks at me like I'm stupid because I want a flawless product that I paid $700 for. Then I finally get one that I find acceptable and after 4 days the chamfer edges start to show bright silver If you can't tell I'm highly OCD about my iPhone and take great care of it. I only had it in my pocket, no keys or change at all, and when I used a microfiber cloth to wipe off the fingerprints the black started to wear off and show more silver. Ugh

    3. Larger screen - larger screen is great right? WRONG. The 4" screen forces me to shift my hand to hit te top row of icons or pull down notification center. I almost dropped my phone a few times doing this.

    4. Apps - most apps aren't set up for the larger screen and need to be updated. This could take months, if ever. Certain apps the letterboxing would be a hindrance such as Google Voice (letterbox bar below messes up typing) or games (Im focusing on the middle of the screen not the virtual controls). Why would I want to be a beta test subject for a product whose ecosystem isn't ready for prime time?

    5. Jailbreak - no jailbreak sucks. Plain an' simple. And as Pod2G told us a few days ago. There isn't a iOS 6 jailbreak on the horizon. iOS 5 jailbreak took months to get here so why would I want to go months without a jailbreak for? For a 0.5" longer screens that most apps don't even take advantage of the real estate yet? No thanks.

    6. LTE - not widespread on AT&T and won't be until next year as they try to catch up with Verizon. Why would I purchase a product whose major new feature isn't even widespread enough to easily take advantage of it?

    7. Premium feel - the iPhone 5 feels like a toy in the hand compared to the 4S. The 4S has the sleek look and feel of a premium device while the 5 felt like a lightweight plastic android device in hand.

    8. iOS - the 5 doesn't have any software advantages over the 4S, and the hardware changes are hardly an improvement for me. So what is the motivation to upgrade then if the software is the same and the hardware I dislike?


    So, after a week I came to the conclusion that the 5 just isn't a worthwhile upgrade over the 4S for me and sold it on Craigslist for $750. Would have gotten more but having a replacement from Apple with a different IMEI # than what is on the originals box %#&!s up your ability to sell it

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Chuckie For This Useful Post:

    Vertu (25-10-2012),igne (02-10-2012),komsa (02-10-2012)

  18. #14
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    Kada je izasao 4s ja sam se dvoumio da li da prodam 4 i predjem na 4s! Posle par uporednih testova sa drugarovim telefonom uvideo sam da i nije neka razlika za one stvari za koje ga ja koristim tj. 4s nije osetno brzi od ip4, sto su posvedocili mnogi koji su sa 4 presli na 4s! Sada ovde vidim da se pise o tome kako nije velika razlika izmedju 4s i ip5, sto automatski znaci i da ip5 nije mnogo bolji i brzi od ip4! Sto znaci da ne treba prelaziti na ip5, sto mi bas nije logicno ali sacekacu da mi neki ip5 dodje u ruke pa da ga istestiram, ipak i ovde i po drugim forimima ima svakojakih dileja koje pisu svasta iz svakojakih njima znanih razloga! Tako da kad su u pitanju neke subjektivne stvari bolje se osloniti na svoj utisak nego citati i skupljati po forumima kojekakve nebuloze!
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  19. #15
    iPhoneBigFan djoole's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd
    Posts
    369
    Thanks
    147
    Thanked 213 Times in 72 Posts

    Default Re: Tema za hvalisanje :)

    Quote Originally Posted by Chuckie View Post
    I to opravdava €800-€900 cijenu?
    Druze, niko te ne bije po usima da ga kupis po toj ceni. Sacekaj do NG, pasce cene isto kao sto je to bio slucaj sa 4s-om.

    Laksi je, lepsi je, tanji je a pritom je najkvalitetnije zavrsne obrade na trzistu. BRZI JE i to osetno. U svemu, a pretezno u surfovanju. I te price kao lagan je kao decija kineska igracka padaju u vodu. Svi s**u protiv toga, a onda se sa druge strane opet bune kad izadje novi iPad koji je i tezi i deblji od prethodnika...Ljudima se jednostavno ne moze ugoditi. Ah da, i nisam cuo da se neko zali sto je novi macbook air ili pro ili bilo koji drugi novi laptop laksi od prethodnog. Od kad vazi pravilo lakse=losijeg kvaliteta ? Mozda na buvljaku kad odes da pazaris radio.

    Sto se tice felericnih komada - otvarajte kutiju na licu mesta, bilo to kod prodavca bilo to u apple store-u ili nekoj drugoj radnji i trazite zamenu ako ima problema.

    Prosto i jednostavno.
     i13PM 256GB SB,  MBP 13 TB 2016,  ATV 4 & 4k 32GB,  Mac Mini i5,  AW 4

  20. The Following 3 Users Say Thank You to djoole For This Useful Post:

    boko (03-10-2012),markotak (03-10-2012)

Page 1 of 31 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •