iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 104 of 104

Thread: [Reseno] Itunes security questions

  1. #91
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    ...to je odlicno ...napisi samo za ostale na koji nacin si ti uspeo da ih resetujes...

    ...i obavezno stavi i rescue mail...i njega zapisi sve sa sifrom...

  2. #92
    iPhoneBigFan sica's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks
    139
    Thanked 29 Times in 17 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    Kako resetovati iTunes Security Questions.

    Prvo sam se malo dopisivao sa iTunes Store Customer Support, treba da se u detalje opiše u čemu je problem.
    Ja sam im napisao da hoću da kupim neke malo skuplje app sa Stora a zbog toga što sam zaboravio one Security questions nisam u mogućnosti da to obavim.
    Naveo sam i da imam pare na računu i da mi objasne kako da resetujem ta pitanja pošto nisan postavio onaj rescue email address.
    Nakon jedno tri maila dobio sam od njih CASE ID (ovaj broj je bitan posle), dali su mi broj telefona iz Amerike ( 1-800-275-2273 ) pozivni za Ameriku iz Srbije je 00.
    Okrenete taj broj, javiće vam se automat, kada vam ponudi da vas spoji sa operaterom pristanite na tu opciju.
    Nakon što se javi ljudski glas, tražite "Account Security Advisora" njemu recite da ste dobili onaj CASE ID (izdiktirajte broj), automatski nema šta da se objašnjava jer tu je sva ona prepiska od početka.
    Tražiće vam da im izdiktirate Apple ID (onaj sa kojim se logujete na Store), potom vam traži da se ulogujete na ovaj sajt https://appleid.apple.com/ tu se ulogujete i u dole levom ćošku ima opcija za neki PIN
    Izdiktiraje im taj PIN i oni vam istog trenutka pošalju drugi PIN koji se pojavi na ekranu telefona, izdiktirajte im taj broj.
    I posao je gotov, resetuju vam te iTunes Security Questions. Nakon ponovnog logovanja na gore navedenom sajtu u opciji MANAGE YOUR APPLE ID, idete na PASSWORD AND SECURITY i tu ponovo možete da odgovarate na iTunes Security Questions i sada možete tu da postavite i rescue email address.

    Meni je uspelo bez mnogo cimanja

  3. The Following User Says Thank You to sica For This Useful Post:

    didlika (17-09-2014)

  4. #93
    iPhoneBigFan poluks1507's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    42
    Posts
    350
    Thanks
    59
    Thanked 34 Times in 33 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    Ja sam se jedva sjetio tih pitanja.A rescue mail izgleda da nisam ni ja postavio.

  5. #94
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    ...iz ovoga sto si napisao, samo moze da ti se kaze da stavis rescue mail...

  6. #95
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    52
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    sica,blago tebi,al kod mene taj postupak nije upalio.Rekli su mi nesto u fazonu,koristis lazan nalog i laznu adresu,bla-bla

    Govorim o us store i kupovini preko gift kartica
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  7. #96
    iPhoneBigFan sica's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks
    139
    Thanked 29 Times in 17 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    kurbla, i ja sam na us storu i hteo sam da potrošim pare koje sam nakupio preko FMA.(gift card)
    Sve je prošlo bez cimanja, bilo mi glupo da otvaram novi nalog jer bi onda ostao bez para koje sam sakupio.
    Probaj ponovo.

  8. #97
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    12
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Itunes security questions

    Sica moram samo da te pitam jednu stvar, a to je kako si se dopisivao sa njima kada nigde nema opcije da im se posalje mejl, od svega ja sam nasao samo da zakazem poziv. I to ne mogu da uradim zato sto me zajebava sa unosom broja, tj stalno mi izbacuje pogresan format broja... bilo da unesem 381 61, 061, ili ma koju drugu varijantu..
    ajde ziv bio pa daj tu mejl adresu na koju si im pisao..

  9. #98
    iPhoneBigFan sica's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks
    139
    Thanked 29 Times in 17 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    @Milos
    Ja sam se dopisivao sa "iTunes Store Customer Support"
    pogledaj ovde https://getsupport.apple.com/Issues.action , kada im postaviš pitanje dodeliće ti CASE ID. Kada sam ja dobio taj broj uputili su me da zovem
    ovaj broj telefona iz Amerike ( 1-800-275-2273 ) pozivni za Ameriku iz Srbije je 00. Sve ostalo imaš u postu #92 . Isprati šta sam gore napisao meni je uspelo iz prve.

  10. #99
    iPhoneBigFan gasmias's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Belgrade
    Age
    40
    Posts
    362
    Thanks
    215
    Thanked 188 Times in 94 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    Ja ne mogu da im postavljam pitanja, jedina opcija je da zakazem poziv, zadnji put nisam uspeo kao i kurbla, i tako me to nervira da bih zbog toga odustao od apple uredjaja zauvek

  11. #100
    iPhoneBigFan sica's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks
    139
    Thanked 29 Times in 17 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    probaj na ovaj mail da im postaviš pitanje.
    [email protected]
    Samo im napiši da hoćeš da kupiš neku app koja je malo skuplja, ja sam napisao da hoću da kupim IGO Prima 75$, i da mi traži ona security pitanja.
    Odgovore si zaboravio i zamoli ih da ti resetuju pitanja, malo ćeš da se dopisuješ sa njima jer će ti dati neki link da ti uradiš sam ali ta opcija je zaključana.
    Onda im javi da je ta opcija zaključana, i onda će da te upute da ih zoveš telefonom na ovaj broj telefona iz Amerike ( 1-800-275-2273 ) pozivni za Ameriku iz Srbije je 00.
    Kada ih dobiješ telefonom reci im CASE ID koji ćeš dobiti na mail, posle samo ih prati šta ti govore.
    edit:
    Kada ti daju broj telefona mailom oni ti savetuju da se pozoveš na CASE ID jer onda ide sve brže bez mnogo objašnjavanja.
    Last edited by sica; 13-11-2014 at 21:40.

  12. #101
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    12
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Itunes security questions

    Ja sam im poslao mejl pa kud puklo da puklo, iskukao se u mejlu, valjda ce hteti da mi pomognu ako ne, jbga, novi nalog pa na papir sve sifre,pitanja i ostale gluposti.
    Bas mi zao nalog sam otvorio jos pocetkom 2010, bice mi bedak ako mi ne pomognu

    Sto kaze gasmias, i ja imam opcije poziv i da kliknem na pojasnjenje..

    Inace koliko kosta taj poziv za ameriku to nikako da pitam?

  13. #102
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    12
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Itunes security questions

    Cak sam bio i optimista pa sam zvao mts da pitam kakvu podrsku oni rade, posto prodaju apple.. podrska tipa citaju sa sajta itunes-a i objasnjavaju klijentima..ne mogu ljudi nista da urade kako valja..

    Ali svaka im cast na paketima..

    necu vise off topic..sto se tice app store srbija, bice pocetkom godine..

  14. #103
    iPhoneBigFan sica's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks
    139
    Thanked 29 Times in 17 Posts

    Default Re: Itunes security questions

    kada je stigao račun za tel. video sam da je negde oko 600din bio taj poziv. Ne sećam se koliko je dugo trajajo jer sam par puta okrenuo taj broj.
    Obrati pažnju samo na vremensku razliku, čini mi se da ne rade operateri 24h.

  15. #104
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    12
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Itunes security questions

    AAAAAA resio sam problem sa pitanjimaaa!!!!

    Dakle da podelim svoju srecu sa Vama i naravno moje iskustvo.

    Kupio gift karticu sve odradio kako treba doslo do placanja, prc ne moze...

    Poslao mejl na


    [email protected]


    posle 3 dana mi odgovorio lik i dao mi kontakt telefon, broj je 1-800-275-2273 - ovo je za naloge u USA

    Broj sam pozvao preko vibera, sa ukljucenim WIFI-jem.. doduse cekao sam jedno po cuke.. tako da je poziv za DZ

    Dosao na red, objasnio problem, prebacili me u - account security team.

    Javio se lik, procitao mu serijski broj telefona, ne znam koji ce mu, ali sam mu dao.. usao na sajt myappleid ulogovao se, generisao pin kod, taj kod procitao operateru.

    Minut kasnije moj nalog je bio otkljucan i mogao sam da stavim nove odgovore na pitanja i naravno da ih ZAPISEM NA PAPIR.

    I upravo sam obavio prvu kupovinu posle duugooo vremena

    Ljudi srecno, mislim da sa ovim ne mozete da omasite nikako!!

    ako nekom trebaju dodatna pojasnjenja tu sam..

    A sad trosenje para!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Milos For This Useful Post:

    CJay (28-03-2016),nikoola (19-11-2014)

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •