Pozdrav drustvo,imam jedno kratko pitanje pa ako moze odgovor Naime,preko moba (3GS iOS 6.1.6) sam trazio neku knjigu da downloadujem u epabu i jedan sajt me je redirektovao na drugi gde mi se pojavilo sledece : Iskocio mi je prozorcic koji je telefon izbacio,zaseban od browsera (i manji,ne preko celog ekrana) na kojem je pisalo (na srpskom) da sam pokupio 6 virusa koji ce mi ostetiti bateriju i sim karticu i da ne zatvaram tu stranicu jer ce tek tad biti zlo,u tom fazonu. To sam zatvorio i u medjuvremenu mi se i na samoj browser stranici isto pojavilo savetovavsi me da unesem broj mobilnog kako bi pobili viruse (nije nego). Pisalo je tu jos nesto o ozbiljnosti virusa ali ne procitah. Zatvorio sam sve stranice tj browser,obustavio pretragu za knjigom i za sada mi sve radi ok.. Sad me zanima zbog tog zasebnog prozorcica sto mi je iskocio sa tim textom van browsera,je l pretnja od tih virusa(obzirom da safari ne skida sam fajlove) postoji ili je bio pokusaj navlakuse neke standardne u pitanju? Inace preko Safarija sam surfovao... Hvala na odgovoru i svako dobro