iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 38 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 570

Thread: Apple TV

  1. #16
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Apple TV

    Ja sam odavno razmisljao da uzmem jedan ATV ali ova treca generacija jos nije JB pa mozda uzmem drugu... Jedan momak mi je objasnjavao kako to ide, mada nisam bas sve najbolje razumeo ali pominjao je da on placa hide my ass proxy tool kako bi mogao da gleda filmove preko netflix i slicno... Taj streaming sa iPhone, Mac, iPad i slicno... Ja bih to uzeo bas zbog filmova na tim pomenutim serverima, to je odlicna stvar, mozda bi mogli i titlovi da se nalepe ako se nadje neko ko je od nasih radio na tome Sve u svemu, ako bih uspeo to sto ja mislim da bi dobio sa ATV batalio bih satelitsku

  2. #17
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple TV

    naravno da moze i kroz LAN,to je svejedno.a evo ovde cu malo opisati postupak ubacivanja najbitnije app navi x sa linkovima pa mozda bude nekome koristilo sad ili u skorijoj buducnosti.
    pretpostavimo da imate atv2 koji ste jb.jb je lak,isto kao i za iphone samo koristite seassonpass app i drugi IPSW,imate gomilu tut na youtubu,lako je.potom opet pretpostavimo da ste preko nitoTV(sto je cydia za aptv)instalirali aTV flash(black) evo linka odakle http://firecore.com/atvflash-black potom naravno stvar bez koje se ne moze(a nisu zene) XBMC(ili ti X-Box Media Center).to je najbitnije da imate.e sad,skinite program win SCP( http://winscp.net/eng/index.php ) to vam je kao stari norton comander(sa leve strane je vas pc a sa desne atv),sluzi za prebacivanje fajlova putem wifi izmedju vaseg pc i atv,za mac usere cyberducki ili filezilla a za Ubuntu Terminal SSH.kad ovorite izacice jedan prozor i tu u host name ukucajte ip adresu vaseg atv,username je root a paswort je alpine i samo kliknete na login(alow SCP fallback ostavite stikliranim)i trebali bi da vidite prozor gde je s leve vas pc a s desne atv.na pc skinete add-on u zip formatu(nemojte odzipovati!) evo linka odakle ( http://blog.xctechs.com/vlogs/?p=240 ) mada ima na google dosta(i one sa bezobraznim sadrzajem)ali po meni sveobuhvatni i najbitniji je navi x (http://website.navi-x.org/downloads.html ) .u desnom prozoru gde je apt treba vam direktorijum /private/var/mobile/application i tu kopirate (drag and drop) zip addon's.zip fajlovi su jako male velicine.kad ste to odradili izadjite prosto is winSCP i idite u xbmc na atv,potom u programs,get more,onda na dve tackice izadjite pa isto to jos jednom dok ne vidite na ekranu Disabled addons enabled addons get addons i install from zip,to poslednje kliknete i idete na Home,application i tu cete videti zip fajl.kliknite na njega i instalirace se.kad se to odradi idite nazad pa u videos pa u video addones i tu cete naci instaliran addon(navi x ili nat geo ili icefilms ili sta god ste vec hteli da instalirate).kliknite na to i to je sve!uzivanje u svetu beskrajne i besplatne multimedije pocinje
    e sad moze se desiti da neki kanali tipa discovery turbo ili neki drugi nisi trenutno online pa im ne mozete pristupiti,pokusajte kasnije.ovo je mali i sturi tutorijal za apt 2 nadam se da sam bar nekome pomogao.naravno ako vam je lakse ima i video tut na youtube.ovo je bio deo samo za filmove serije tv kanale i ostale video produkcije o drugim segmentima atv i mogucnostima koje on pruza u drugom postu.
    pozdrav iZajednico!

  3. The Following 8 Users Say Thank You to matrix For This Useful Post:

    Kapetan (19-08-2012),cigla (04-09-2012),cikaaca (11-10-2012),igne (19-08-2012),lydiasr (19-08-2012),messale8080 (14-10-2012),raDOS (21-09-2012),sica (19-08-2012)

  4. #18
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igne View Post
    Ja sam odavno razmisljao da uzmem jedan ATV ali ova treca generacija jos nije JB pa mozda uzmem drugu... Jedan momak mi je objasnjavao kako to ide, mada nisam bas sve najbolje razumeo ali pominjao je da on placa hide my ass proxy tool kako bi mogao da gleda filmove preko netflix i slicno... Taj streaming sa iPhone, Mac, iPad i slicno... Ja bih to uzeo bas zbog filmova na tim pomenutim serverima, to je odlicna stvar, mozda bi mogli i titlovi da se nalepe ako se nadje neko ko je od nasih radio na tome Sve u svemu, ako bih uspeo to sto ja mislim da bi dobio sa ATV batalio bih satelitsku
    Ja titlove ne lijepim, u folderu su sa .mkv-om filma i sve radi. Naravno, isto ime za mkv i srt se podrazumijeva da bi titl bio automatski ucitan.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  5. #19
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Apple TV

    Mislio sam na icefilms, ima neka aplikacija pomocu koje se mogu gledati filmovi, jednom sam je instalirao, pisalo se negde na forumu o njoj i nasao sam source sa kojim su radili titlovi na srpskom Automatski je prepoznavao titlove i odlicno je Sad sam se bas zapalio da uzmem jedan da ga probam

  6. #20
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default

    A to... nista, baci link ovdje za sve sto nadjes
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  7. #21
    iPhoneBigFan Bobap1988's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    8
    Thanked 19 Times in 17 Posts

    Default

    A da li je moguce ljudi da niste znali za ovo?
    Instalirajte XBMC na kompu i imate puno besplatnih sadrzaja u HD formatu..
    Imate na net XBMC forum na kojem je sve detaljno objasnjeno.


    Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
    iPhone 5 32GB & iPad 4 WiFi + Cellular

  8. #22
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default

    Znali smo xbmc je dobar plejer samo je meni pravio neke probleme pa sam ga zamijenio sa flash-om.....
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  9. #23
    iPhoneBigFan Bobap1988's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    8
    Thanked 19 Times in 17 Posts

    Default

    Za apple tv najbolje je imati MacBook jer onda nema bagova itd,sve ide kao podmazano sto tice prevoda,nema seckanja HD strimova..itd


    Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
    iPhone 5 32GB & iPad 4 WiFi + Cellular

  10. #24
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default

    Nema to veze za MacBook-om, ni meni na c2d i 4gb ddr2 konfiguraciji nije sjeckalo nista. Sve ide preko LAN-a.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  11. #25
    iPhoneBigFan Bobap1988's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    8
    Thanked 19 Times in 17 Posts

    Default

    Kapetan a prevodi?
    Ama bas svaki radi xtra?


    Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
    iPhone 5 32GB & iPad 4 WiFi + Cellular

  12. #26
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Apple TV

    Da to je xmbc o cemu sam pricao i tamo se moze instalirati source za nase titlove. Meni je nesto bagovao na mac-u, krene i ukoci nakon 5 sekundi...

  13. #27
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default

    Prevode skidam sa podnapisi, iskljucivo identicna imena kao i uploader-a na TorrentLeech-u odakle skidam filmove. Nijedan jedini problem evo vec godinu i po koliko imam ATV.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  14. #28
    iEntuzijasta nemanja3's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Beograd
    Age
    38
    Posts
    66
    Thanks
    68
    Thanked 21 Times in 14 Posts

    Default Re: Apple TV

    A kako se dobija invite za TorrentLeech ? (izvinjavam se za off.

  15. #29
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Apple TV

    Tako sto neko ko je registrovan tamo ti ga posalje...

  16. #30
    iNovajlija
    Join Date
    May 2012
    Posts
    4
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Apple TV

    Da li vi, naucnici, posto vidim da sve znate.. mozete da mi pomognete oko necega?
    Uzeo sam kablove i kazem iPhone na tv da bi u vikendici gledao filmome koje skinem prethodona poslu.
    Sve mi super radi osim prevoda! Znaci stalno fale neka slova do te mere da vise ne znam sta pise u nekom trenutku
    a kad isto to pustim na kompu, sve je ok.. HM..

    Hvala ako neko zna..

    Poz.

    M.

Page 2 of 38 FirstFirst 123412 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •