iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 6 of 6

Thread: iPhone i NAS server

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    50
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default iPhone i NAS server

    Dakle kako upravljati NAS uredjajem pomocu iPhona? Pokusao sam sa nekoliko appova ali ne ide. NAS je Zyxel NSA210 a iPhone 4. Appovi koje sam testirao su:
    -File browser: radi dobro dok sam na istom networku kao i NAS dakle kod kuce, ali ne preko interneta
    -FTP Manager: nista
    -FTP On The Go:nista
    -FTP Sprite:nista

    Neko ko ima iskustva sa ovim?

  2. #2
    iPhoneBigFan Ironije's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kragujevac
    Age
    39
    Posts
    127
    Thanks
    17
    Thanked 74 Times in 44 Posts

    Default Re: iPhone i NAS server

    Proveri da li su ti dobro forward-ovani portovi na ruteru ili uključen UPnP. Ja sam to rešio tako što sam serveru dodelio statičku lokalnu IP adresu i stavio ga u DMZ, za svaki slučaj, pošto interni firewall routera ima običaj ponekad da pravi problem sa određenim saobraćajem, meni konkretno je Gargoyle firmware pravio problem sa FTP-om, dok kod DD-WRT nema nikakvih problema. Za FTP koristim iFile, nekako mi sa njim najlakše. Pošto nemam statičku WAN adresu koristim freedns.afraid.org i to odlično šljaka.

  3. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    50
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone i NAS server

    Pa pokusao sam provjeriti Port Forwarding i ukljucio sam UUnP pa sada i na FTP Manager imam NAS u lokalu, ali jos uvijek ne mogu prici izvam moje mreze (kucne). Inace IP je staticka a sta je DMZ?

  4. #4
    iPhoneBigFan Ironije's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kragujevac
    Age
    39
    Posts
    127
    Thanks
    17
    Thanked 74 Times in 44 Posts

    Default Re: iPhone i NAS server

    DMZ U suštini sav dolazni saobraćaj sa interneta usmerava ka jednom kompu i zaobilazi interni firewall. Kada probas FTP preko WAN adrese nemoj da pokušavaš sa uređaja koji se nalazi u istom LAN-u kao NAS, neće raditi, ima neka fora oko translacije adresa, da ti ne objašnjavam sad. Probaj iz neke druge mreže (na primer preko 3G konekcije) i radiće ti 100% ako su portovi lepo podešeni.

  5. #5
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default

    Mislim da ce ti trebati dyndns za pristup NAS-u preko WAN porta...Staticka IP adresa NAS-a obavezna, portovi za ftp forward-ovani.

    Za pocetak fino pogasi sve av-e i fwall ako ih imas na NAS-u instalirane pa se igraj.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  6. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    50
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone i NAS server

    Uspio sam se zakaciti i lokalno i externo na NAS uz pomoc easyFTP. Radi super ali jos nisam rijesio externo sa FileBrowser. Ovaj valjda koristi SMB na 445 i to sam pokusao otvoriti ali ne ide externo. Browser je jednostavniji za koristenje od FTP u svakom slucaju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •