iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 13 of 13

Thread: Sinhronizacija kontakata sa Gmail nalogom?

  1. #1
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Sinhronizacija kontakata sa Gmail nalogom?

    Ovako koristim vec duze vreme iPhone i imam sve moje kontakte sacuvane preko iTunes na Outlook-u. Jedno vreme sam koristio i Andorid pa sam uspeo ne znam ni sam kako da sve kontakte prebacim na Gmail, ali ne preko iPhone-a vec preko tog Andorida.

    E sad vratio sam se opet na iPhone i sinhronizovao kontakte preko iTunes, dodao sam u medjuvremenu jos neke. Ali zeleo bih da sve svoje kontakte cuvam i imam backup na Gmail-u.

    Kako sad ja mogu ove kontakte iz telefona da prebacim na Gmail, a da mi pritom ne prebaci one odande i poobrise ove nove? I da li postoji mogucnost da te kontakte sa Gmail-a automatski posle sinhronizujem preko iTunes sa Outlook-om?
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  2. #2
    iSrbijaBigFan Brabus's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Gradiska
    Age
    40
    Posts
    190
    Thanks
    23
    Thanked 15 Times in 14 Posts

    Default

    U itunes idi na info pa zakaci contacts pa sinhronizuj sa gmailom, dole na dnu te stranice mozes zakaciti replace contact ako hoces da pobrise sve konyakte na nalogu

  3. #3
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default

    Ali pazi ja imam ubacen Gmail nalog na iPhone-u. I kad tu ukljucim sinhronizaciju kontakata sa Gmail-om on hoce da mi poobrise sve ove moje kontakte iz telefona i ubaci sa Gmail-a. A ja to ne zelim. Vec hocu da sve ove kontakte iz telefona prebacim na Gmail, jer sam neke nove dodao u medjuvremenu, a i poobrisao neke sto mi ne trebaju.


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  4. #4
    iSrbijaBigFan g.paganini's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Age
    46
    Posts
    128
    Thanks
    1
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Sinhronizacija kontakata sa Gmail nalogom?

    Nek me neko ispravi , ali mislim da ima i opcija merge info ....

  5. #5
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default

    Koristim contacts sync za sihronizaciju sa gmail


    iPhone 3gs 16 gb sim free 5.1.1

  6. #6
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default

    A hoce li mi preko tog contact sync obrisati ove postojece na Gmail-u i ubaciti ove nove sa telefona ili ne?

    Ili jel moze samo nekako da se prebace sa telefona kontakti na Gmail, a da mi ih ne poobrise sa telefona i ubaci vec postojece sa Gmail-a? Jel dovoljno samo da ukljucim na Gmail nalogu sinhronizaciju kontakata i hoce li mi tako prebaciti ove sa telefona? Imam vec na Gmail nalogu neke kontakte, ali ne zelim da mi se pomesaju ili dupliraju, vec ove postojece da prebacim i tako da ostane.

    Inace do sad sam sinhronizovao sa iCloud i radi super, srecom vise ih ne duplira i ne prepravlja mi sam automatksi onaj pozivni broj za drzavu. Ali bih ipak voleo da ih imam i na Gmil-u, zbog lakseg baratanja.


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: Sinhronizacija kontakata sa Gmail nalogom?

    da bi bio siguran,napravi backup tih brojeva sa fon-a i uradi sync pa ako ti ih obrise,moci ces da vratis.Ja vec odavno sync-ujem samo sa google-om i nemam nikavih problema.Prebacivao sam se sa Android-a na iOS i vice versa i knjiga(imenik) mi je uvek ok.Nemam ni jedan broj u memoriji telefona sto je super je kad treba odraditi restore onda ne moram razmisljati sta ce biti sa knjigom.........ovako samo sync sa google-om i gotovo,isto vazi i za Android-e.............flash-nes mu novi ROM sync sa google-om i knjiga je opet tu

    p.s. kada uradis sync sa itunes-om on ce ih obrisati sa telefona ali ce ih dodati u google...........................


    iPhone 13 mini Starlight

  8. #8
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Jednostavno dodaj google exchange acc na telefonu, mani se itunsa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default

    To sam i dodao i koristim taj nalog, nego problem je ako stavim da mi sinhronizuje konakte sa njim on hoce da poobrise ove iz telefona i ubaci te sa Gmail-a. A ja sam u medjuvremenu dodao neke nove brojeve i poobrisao neke sto mi ne trebaju. Pa ne zelim da mi se duplira ili sve to poobrise.
    Zato sam ovde pitao kako najbezbolnije da sinhroznizujem kontakte iz telefona i da ih prebacim na Gmail, a da mi se nista ne poremeti?


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  10. #10
    iDrugČlan stek's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    all over the world
    Posts
    29
    Thanks
    21
    Thanked 242 Times in 234 Posts

    Default Re: Sinhronizacija kontakata sa Gmail nalogom?

    Ja koristim "contacts sync for google gmail". Placa se ali je ima na install0us-u. Poseduje opciju za update kontakata na gmailu

  11. #11
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chunga View Post
    To sam i dodao i koristim taj nalog, nego problem je ako stavim da mi sinhronizuje konakte sa njim on hoce da poobrise ove iz telefona i ubaci te sa Gmail-a. A ja sam u medjuvremenu dodao neke nove brojeve i poobrisao neke sto mi ne trebaju. Pa ne zelim da mi se duplira ili sve to poobrise.
    Zato sam ovde pitao kako najbezbolnije da sinhroznizujem kontakte iz telefona i da ih prebacim na Gmail, a da mi se nista ne poremeti?


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

    Nije tako. Kad imas Exchange acc on radi u oba smjera i uvijek imas iste brojeve i na tel i na googlu, cim dodas kontakt na telefonu on je automatski syncan sa googlom i obratno, nema nikakvog manuelnog syncanja, naravno moras imat uvijek internet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default

    Imam taj nalog bas sam napravio Exchange nalog za Gmail. Znaci dovoljno je ipak da upalim sinhronizaciju kontakata i on ce automatski sinhronizovati sa Gmail-om, a nece mi obrisati ove iz telefona i nece mi dodati one stare koje vec imam neke na Gmail-u?


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  13. #13
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default

    Izvinjavam se na dupliranom postu.
    Imam problem sa kontaktima da su mi se automatski neki sad obrisali i to nekih 30ak, a sinhronizacija mi je ukljucena samo sa iCloud-om. To sam sad video sad u imeniku slucajno. Zbog cega mi se to desilo i kako mogu da ih vratim? Ili jel mogu da samo izvrsim sinhronizaciju sa iTunes-om da mi vrati te stare, jer ih tamo jos imam samo da mi ne osatne ovako?


    Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •