iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Cydia Tweaks

  1. #1
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default Cydia Tweaks

    Zelim da naucim da programiram svoje Tweakove u Cydiji. E sad me zanima:
    Koji kod se koristi za to?
    Ima li neki .pdf tutorial ili slicno za objasnjenje tog koda ili neki program za lakse pravljenje?
    Moze li se Tweak razviti na Windowsu?


    Pozz
    This is my signature

  2. #2
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Da brate, imam ja skracenu verziju u pdf-u i u wordu. Sednes i za jedno popodne si pro

    Koliko vidim nikada nisi imao dodira sa bilo kakvim programiranjem jer da jesi sigurno ne bi trazio pdf tutorial.

    Nema tu nekih tacnoh smernica, kliknes ovde, ukucas ovo, prebacis ovde i imas tweak za 10$, a ako hoces za 5$ treba manje da klikces

    U programiranju retko imas precica cisto da znas, tako da ako hoces ozbiljno da se bavis time objasnicu ti mada to ti je mrka kapa jer koliko vidim ti trazis resenje da vec sledece nedelje pocnes da radis tweak-ove a trebace ti puuuuno vremena za to i niko ne garantuje da ces ukapirati
    iPhone 6s ios 9

  3. The Following User Says Thank You to kakosuper For This Useful Post:

    Ajfon xD (09-06-2012)

  4. #3
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default

    Ma znam ja sve to, ne mislim na tutorial za tweakove nego gde da naucim programski jezik za Cydiju? Imao sam dodira sa Basicom, njega sam majstorirao a ucio sam ga iz knjige za tehnicko za osmi osnovne i malo sa neta


    Znaci, gde i kako da najbolje naucim kod za Cydia programiranje? Znam da ce mi biti potrebni meseci ali hocu da naucim.

    Koliko znam Tweakovi su u .deb formatu a to je vezalo za Linux..

    Ne zelim odmah da pravim slozene Tweakove, hocu nesto jednostavno za pocetak. Na primer, neku aplikaciju da imas opciju za brisanje svih kontakata i brisanje svih poruka u jednom dodiru..

    Ja bih voleo da mi objasnis nesto ali pre svega mi reci kako se zove jezik koji se koristi za Tweakove da ga ne zovem vise "Programski jezik za Cydiju"

    Hocu da se ozbiljo bavim time, ako bi bio ljubazan da mi objasnis nesto?
    Last edited by Ajfon xD; 09-06-2012 at 10:05.
    This is my signature

  5. #4
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2012
    Age
    29
    Posts
    98
    Thanks
    1
    Thanked 13 Times in 9 Posts

    Default Re: Cydia Tweaks

    Ne ne, tweakovi se samo kompajliraju u DEB
    iP5 16GB Crn ko noc, iOS 6.1.4, R-SIM / iP4 32GB Black, iOS 7 GM, Simfree

  6. The Following User Says Thank You to MasteR For This Useful Post:

    Ajfon xD (09-06-2012)

  7. #5
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default

    A kako se zove kod?
    This is my signature

  8. #6
    iDrugČlan
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    45
    Posts
    32
    Thanks
    2
    Thanked 6 Times in 4 Posts

  9. The Following User Says Thank You to gudeljiv For This Useful Post:

    Ajfon xD (09-06-2012)

  10. #7
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default Re: Cydia Tweaks

    Nije valjda C++? Za njega sam cuo da je jedan od najtezih programskih jezika, zato nisam ni hteo da ga ucim vec za pocetak Basic

    Inace, ipak imam iskustva sa njim ! Programirao sam plugine za Counter-Strike 1.6 u kome se koristi kod koji je jako slican, ako ne i isti kao i C++, vecina ovih komandi mi je poznato, tipa #include, #define itd


    EDIT : Mogu li koristiti Visual C++ za to? Mislim da napravim neki jednostavan Tweak i posle da ga kompajlujem u DEB?
    Last edited by Ajfon xD; 09-06-2012 at 11:50.
    This is my signature

  11. #8
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Dobro sto ti je poznato #include druze, uzmi lepo nauci c, pa objective c... Za to ako nista ne znas o tim jezicima trebace ti bar godinu dana da sve ukapiras. Na matfu se programiranje uci dva semestra. I to samo c.
    Dakle prvi tweak ako uopste stignes do toga bi mooozda mogao uz neki tut da odradis za 5-6 meseci

    Ukucaj na youtube cydia tweak development pa ce ti izaci vec nesto.
    iPhone 6s ios 9

  12. The Following User Says Thank You to kakosuper For This Useful Post:

    Ajfon xD (09-06-2012)

  13. #9
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default

    Ajd, znaci C pa Objective C pa C++ ili C+ pa C++?


    Mozda odradim nesto jednostavno, recimo za 4-5 meseci.
    This is my signature

  14. #10
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Aj prvo pogledaj kakvi su to jezici i prati tutove i shvatices kojim redosledom. Za nekih 2-3 meseca shvatices koliko su *****ska bila tvoja pitanja, bez uvrede
    iPhone 6s ios 9

  15. The Following User Says Thank You to kakosuper For This Useful Post:

    Ajfon xD (09-06-2012)

  16. #11
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default Re: Cydia Tweaks

    Nema uvrede, ali ti me ocito nisi razumeo:
    Nisam hteo neki skraceni tutorial kojim se bez ucenja programskog jezika odmah prelazi na pravljenje Tweakova i sa kojim jezikom cu programiranje poceti vec sutra. Hteo sam neko detaljno objasnjenje o programskom jeziku koji se koristi u Cydia programiranju da bih shvatio nesto i kad ga naucim da pocnem da pravim nesto (u Visual C++-u).

    A pod to ''detaljno objasnjenje'' mislim na :
    Naravno, postoji jedna KNJIGA o C++ programiranju. E, da ne bih kupovao knjigu, ja sam je trazio u PDF verziji. Na to sam mislio
    Nasao sam YouTube kanal TheNewBoston, koji mi izgleda dodje dobar za programiranje, kad napravim nesto (ako napravim nesto) javicu se Moze lock
    This is my signature

  17. #12
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: Cydia Tweaks

    Evo ti mali info sta i kako:

    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  18. #13
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Cydia Tweaks

    OK, hajdemo polako iz pocetka da malo razmrsimo ovo.

    Dakle, pitanje koje si hteo da postavis, postavio si na los nacin. Ono sto si hteo da pitas je, izgleda, koji programski jezik se koristi za pravljenje Cydia tweakova i gde/kako to mozes da naucis.

    Za programiranje Cydia tweakova se koristi isti programski jezik koji se koristi i za ostalo iPhone programiranje, dakle Objective C. "C++" je, za svu prakticnu diskusiju, pogresan odgovor.
    Objective C je Apple-ov omiljeni programski jezik, i za pravljenje iPhone aplikacija je potreban Mac. Isto vazi i za Cydia tweakove. Rad bez Maca je... teorijski moguc, ali nisam siguran koliko je u koraku sa zvanicnim u poslednje vreme.

    Jos jedna dosta bitna stvar: Cydia tweakovi (koji po definiciji koriste Mobile Substrate da se nakace na Springboard) su bar za nivo iznad "redovnog iPhone programiranja". Ako hoces da radis stvari kako treba, ovo je preporuceni redosled*, uzevsi u obzir tvoj pocetnicki status (to sto mislis da si majstorisao bejzik ucenjem iz knjige za tehnicko ti ne ide u prilog )

    Elem, preporuceni redosled:
    - nauci osnove programiranja kroz C
    - nauci osnove iPhone programiranja kroz Objective C
    - nauci osnove Cydia tweakovanja kroz... nemam pojma, verovatno internet. Cini mi se da ta oblast nije bas najbolje pokrivena u svakom slucaju

    * Upozorenje: Ova lista iznad je nevidjeno skracena i pojednostavljena! Svaka od stavki treba da bude lista za sebe... sastavljena od stavki koje su i same liste za sebe.

    Neki bi rekli da je C tezak jezik za pocetnike, neki drugi bi rekli da je C jedini pravi jezik za pravo ucenje programiranja. Ne ulazeci mnogo u to, ako ti je cilj Objective C, logicno je i neophodno da si upoznat sa C-om pre toga, tako da zasto da ne pocnes od njega. To sto si se sretao sa Bejzikom ce da ti pomogne... malo.

    Eto, to bi ti bio ukratko odgovor na pitanje, koji si inace mogao da procitas u bar 5-6 razlicitih tema u ovoj sekciji. Svako malo pa se javi neko ko hoce da programira za iPhone, ali uglavnom nista od toga.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  19. The Following User Says Thank You to 1024 For This Useful Post:

    Ajfon xD (13-06-2012)

  20. #14
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Pocetnik jeste i to bas pocetnik s tim sto je pitao dal da nauci c+ ili c++ sve govori

    Za objective c je isto dobro da pre toga znas i javu. Dobro je sto rade slicno a java je po meni dosta laksi jezik tako da ono lakse ce ti biti kasnije da ukapiras objective c

    Iako nemas mac mozes da pravis aplikacije za iphone to nije problem. Ja kuci imam lion i xcode 4 i moze sve da se odradi
    iPhone 6s ios 9

  21. The Following User Says Thank You to kakosuper For This Useful Post:

    Ajfon xD (13-06-2012)

  22. #15
    iPhoneBigFan Ajfon xD's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    465
    Thanks
    312
    Thanked 121 Times in 89 Posts

    Default

    Hvala vam svima na odgovorima. Ajd mozda i napavim neku malu glupost posle jedno 4 meseca ucenja. Ideja mi je da napravim Tweak koji ce da obrise sve kontakte i sve poruke u jednom dodiru. Znam da vec postoji ali prvo nesto jednostavno. Ne zelim odmah da se bavim slozenim tweakovima. Moze lock na ovu temu..
    This is my signature

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •