iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: dva wireles rutera kako

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    52
    Thanks
    5
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default dva wireles rutera kako

    Pozdrav!!
    Pitanje je slijedece, zanima me kako da povezem dva wirles rutera u jednu mrezu tj.

    Modem mi je kablovski ARRIS model TM602B/220 eh sa njega vezu bi da saljem kroz wirles rutere dalje da pojacam signal
    jedan mi je od t coma speedport w700 v a drugi je tp link TL-WR543G

    sta zelim od tog modema kroz koji dobijam net, zelim preko ova dva w rutera da saljem wi fi, al da bude jedna pristupna tacka recimo 123 , a ne da se podijli na dvije za jedan w ruter 123 za drugi 124,
    znaci jedna pristupna tacka 123 da bude. posto mi je objekat velik zelim pojacati signal kroz njih povezivanje samo modem sa jednim w ruterom moze kablom a ovaj drugi kroz wi da je povezan s modemom.
    pored te opreme imam jos usb wi fi stick net gear wn 1100
    zanima me moze li kako i sta mi je raditi hvala

  2. #2
    iPhoneBigFan PublicEnemy's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Beograd
    Age
    40
    Posts
    266
    Thanks
    74
    Thanked 257 Times in 175 Posts

    Default Re: dva wireles rutera kako

    ) Lepo zamisljeno u glavi ali nije moguca takva primena. Jedino mozes da obe mreze nazoves isto ali opet bi imao 2 tacke. Mislim da je za tebe najbolje resenje da jedan ruter prodas i da od tih para+ uzmes neki WiFi booster signala i stavis neku jacu antenu na ruter.

  3. #3
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    128
    Thanks
    4
    Thanked 28 Times in 8 Posts

    Default Re: dva wireles rutera kako

    Naravno da je moguće, samo je pitanje kako se tačno to podešava na tvojim ruterima. Za početak, ruter u koji ti je uključen kabl-modem, će ti normalno biti u gateway režimu, dok će drugi ruter biti u wireless bridge režimu.

    Dalje bi morao da daš više podataka o ruterima, ili da potražiš uputstvo na nekom forumu koji se bavi posebno tom problematikom i gde ima tema za tvoje rutere.

    EDIT: Vidim da, premda je to sasvim moguće i izvodljivo, nije baš podržano na većini komercijalnih low budget rutera. Ja imam Linksys WRT54GL, na kome to nije podržano fabričkim firmwareom, ali zato postoji mogućnost flešovanja dd-wrt (open source firmware), koji pretvara taj ruter u moćnu spravu. Za tvoje uređaje ne znam, ali to što ti hoćeš je moguće, ako imaš odgovarajuću opremu.
    Last edited by kriket; 28-05-2012 at 23:25.

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: dva wireles rutera kako

    Kao sto je kriket napisao - moguce je, ali je pitanje da li je moguce sa tvojom opremom. Uglavnom baci pogled ovde: http://www.mycity.rs/Modemi-i-mrezna...gi-router.html
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  5. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    52
    Thanks
    5
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: dva wireles rutera kako

    Hvala na odgovorima. Nasao sam da bi tp link trebao ici u wds hehe problem on nema wds dali bi mogao da se instaliri od nekog drugog rutera fw? i da se stavi speedport u repeter mode on ima i selektujem repeter al dalje neznam sta treba uraditi?
    ?? jos uvjek pun pitanja hehehe
    hvala na odgovorima

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •