iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Restore, bez restore-a?

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Restore, bez restore-a?

    Hteo bih da dovedem telefon u neko fabricko stanje, ili sto je moguce blize tome, ali da ne izgubim jb, odnosno da ga ne podignem na 5.1. E sada, posto klasican restore nije opcija, sta bi doslo u obzir da telefon koliko je moguce vise ocistim od svega i dovedem ga u manje vise pocetno stanje? Pre svega mi je prioritet da ocistim telefon od svega vezanog za cydia-u. Da li bi nesto od ovoga pomoglo?


  2. #2
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    48
    Posts
    4,606
    Thanks
    994
    Thanked 1,840 Times in 1,375 Posts

    Default

    Ne...bice prazan posle toga...i 5.1 ce biti pod moranje.

  3. #3
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    39
    Posts
    235
    Thanks
    11
    Thanked 25 Times in 19 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    probaj sa icleaner... kazu da je dobar da ocisti nepotrebne stvari iz tel... ja ga licno nisam probao, ali nista te ne kosta da probas... mozda zadovolji tvoje potrebe

  4. #4
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Ne razumem sta znaci, "bice prazan"? Mislio sam da mu pustim ovo Erase all content and settings, ali ne znam da li ce time pobrisati samo programe i licne podatke (imenik...) ili ce pobrisati i cydia=u ili bar sve dodatke iz nje?

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default

    Ako to uradis zaglavices na jabuci i moraces na 5.1 da ides. Bolje rucno izbrisi sta ti je nepotrebno i instaliraj iCleaner koji radi nesto poput CCleaner-a na win-u.
    MacBook Air 11"

  6. #6
    iPhoneBigFan pliskafrik's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    137
    Thanks
    40
    Thanked 69 Times in 38 Posts

    Default

    To moze samo ako telefon nije jailbreak-ovan, a ako jeste slijedi ti restore poslije toga.
    Hahaha bio si brzi!

  7. #7
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default

    Uh dobro da ste mi rekli, nisam to znao. A ne postoji neki uninstall za cydia-u? Pocela je baterija mnogo brzo da mi se prazni, a primetio sam i da se telefon ponekad greje pri nekim nezahtevnim stvarima. Mislio sam da ga nekako ocistim od svega vezanog za jb, pa ispocetka, ali ne znam kako da izbegnem 5.1. Probao sam sad taj icleaner pa cu videti sta ce biti.

  8. #8
    iDrugČlan
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    28
    Posts
    40
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 7 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Obrises Cydia Installer iz Cydia-e i ode Cydia

  9. #9
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Nisam mislio na to. Nego da nekako pobrisem sve sto je instalirano iz cydia-e. Programe, fajlove, sve...

  10. #10
    iDrugČlan
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    28
    Posts
    40
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 7 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Pa obrises tako cydiu i sve iz nje leti
    I posle uradis rejailbreak sa redsn0w 0.9.10b8b

  11. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member CJay's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    ...između krajnosti...
    Age
    41
    Posts
    2,184
    Thanks
    637
    Thanked 806 Times in 602 Posts

    Default

    Zasto dajes netacne informacije? To sto si rekao je velika glupost i nema veze sa zivotom. Brisanjem Cydije i re-jailbreakom se ne gube instalirani tweakovi, teme i ostalo. Dobijes samo cistu Cydiju i nista drugo. Sve ostalo ostaje i radi, samo se ne vidi u Cydiji da je instalirano.

  12. #12
    iDrugČlan
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    28
    Posts
    40
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 7 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Ne znam, nisam probao. Mislio sam da tako moze, ako ne brisi sve 1 po 1 ili ti ne gine restore, a kako stvari stoje ovih dana ce jb za 5.1

  13. #13
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Ma uradio bih anjradje restore, nego necu da izgubim jb. Malopre mi se desilo da mi odjenom telefon kaze "gps signal je izgubljen", a igo zatvoren preko zephyr-a, ko zna od kada. Dakle mnogo brljavi, treba mu restore. Da znam da ce skoro jb za 5.1 uradio bih restore. Ovako, strah me da ne ostanem duze bez jb-a, jer onda bih prodao telefon, posto bez jb-a, ne mogu da ga koristim.

  14. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member CJay's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    ...između krajnosti...
    Age
    41
    Posts
    2,184
    Thanks
    637
    Thanked 806 Times in 602 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    A koristis li dosta stvari sa Cydije? Imas li dosta toga instalirano? Postoji ona fora da preko SBSettings-a iskljucis neke Mobile Substrate dodatke, da ne vuku resurse, ali sa tim treba biti poprilicno oprezan...ili eventualno da brises jednu po jednu stvar sa Cydije, ali samo one za koje si siguran cemu sluze, posto ima dosta stvari koje su vezane za samu Cydiju i njen rad, medju instaliranim paketima...i jos jedna stvar...jesi li pokusavao hard reset? Znam da je glupo, ali mozda i pomogne...meni je hard reset u par navrata sredio neke cudne bagove sa telefonom...nista ne gubis, u svakom slucaju...

  15. #15
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Restore, bez restore-a?

    Probao sam i hard reset. Od cydia programa imam vrlo malo. Mozda desetak. Zephyr, celeste, sbsettings...Nemam ni winterboard, ni springtomize. Ne koristim teme, nista. Jos mi se jedna cudna stvar desava. Posto mis e bateriaj brzo trosi, usao sam sinoc po prvi put u uage (to me nije interesovalo ranije) i vidim da stoje dve prazne crte. Procitam da mora da se napuni baterija do 100% da bi to radilo. To i uradim, misleci da mozda nisam do kraja napunio bateriju iako to radim redovno i pokaze mi on usage, medjutim malopre, posto je baterija od 14h, vec spala na 25%, proverim usage, kad ono OPET prazne crte. Dakle nesto se mnoo cudno desava. Uradio bih restore najradje, ali ne znam sta ce biti sa ovim jb-om za 5.1, a nikako mi se ne koristim telefon bez jb-a.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •