iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: mikrofon,slusalica problem???

  1. #1
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Zajecar
    Posts
    115
    Thanks
    5
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default mikrofon,slusalica problem???

    iPhone 4 32GB gevey ultra blue 5.01 4.10.01

    skyp,viber i sve ostalo radi odlicno i mikrofon i slusalica,spikerfon itd

    preko mreze sa bilo kojom karticom ne radi ni mikrofon ni slusalica ni spikerfon, ni sa slusalicama

    nisam jos radio restore ali mislim da je nesto sa hardverom,i kad pozovem nekog odmah se pali spikerfon kao da je nesto prespojeno

    sta bi sve moglo da bude
    Last edited by miljanx88; 21-03-2012 at 18:54.
    iPhone 4 32GB Black

  2. #2
    iPhoneBigFan nenad87's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    209
    Thanks
    272
    Thanked 39 Times in 39 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    Vrlo lako moze da bude cip za zvuk koji se nalazi na ploci i poznat je kvar sto se tice 4-orke, on se isto manifestuje, radi skype i sve ostalo a poziv ili neradi uopste ili nekad da nekad ne ili sustanje se cuje..
    Mada da odklonis softwersku sumnju probaj jedan restore sa custom fajlom da nedignes bb.

  3. #3
    iDrugČlan dzmidzak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Republika Srpska
    Posts
    40
    Thanks
    3
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default

    Takodje potvrdjujem vec receno. Imao sam vec 2 komada sa istim kvarom, jedan moj jedan od druga. U pitanju je cip na ploci. Ja nisam uspio naci nikog da mi popravi i garantuje da ce raditi posle, tako da nisam ni popravljao.

  4. #4
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Zajecar
    Posts
    115
    Thanks
    5
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    ok, a ni u isrbija servisu ne rade popravku ako je cip a probacu restore... samo mi malo nije jasno bas skroz kako radi na skypu i svemu ostalom a samo na gsm-u ne....mada i ima neke logike ako su cipovi posebni pa jedan regulise jedno a drugi drugo
    iPhone 4 32GB Black

  5. #5
    iDrugČlan dzmidzak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Republika Srpska
    Posts
    40
    Thanks
    3
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default

    Ja sam nasao davno upustvo za popravak toga na jednom gsm forumu, gdje je 10-ak ljudi imalo isti problem i rjesavalo. Dizali su taj cip i vracali, i problem se rjesavao. Cak nisu ni mjenjali cip. Valjda popusti lem, kao nekad na grafickim cipovima sto se desavalo

  6. #6
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Zajecar
    Posts
    115
    Thanks
    5
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    ccccccccc jos treba i u rerni da ga pecem kao graficke potrazicu na netu pa ako radi radi a ako ne, barem je malo bolji od ipod-a, ima sms i gprs a ostalo sve kao ipod wifi skype i sve to.....
    iPhone 4 32GB Black

  7. #7
    iDrugČlan dzmidzak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Republika Srpska
    Posts
    40
    Thanks
    3
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default

    Cuti, meni trazili 60e da probaju, kaze sansa 50/50, i meni bilo zao da platim nekom da mi spali tel, pa si ga spalim heatgun-om sam za dzabe

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    A, A
    Age
    43
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    pa jel moguce da nas ima toliko koji imaju isti problem sa 4-vorkom?mene je poceo da zeza mikrofon u zadnjih 2 meseca nekad radi,nekad ne...mene ne cuju a ja ih cujem.
    pomozite mi samo da nadjem gde je restore tacno i sta da uradim sa telefonom...simfree je i ima jailbrake...
    Last edited by slavko80; 26-04-2012 at 23:09.

  9. #9
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    63
    Thanks
    24
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    i ja imam isti problem, poceo je da mi otkazuje mikrofon. nekad se cuje nekad ne, udarim ga i on proradi... sta da radim? hvala svima

  10. #10
    iPhoneBigFan raDOS's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    451
    Thanks
    155
    Thanked 68 Times in 54 Posts

    Default mikrofon,slusalica problem???

    Quote Originally Posted by slavko80 View Post
    pa jel moguce da nas ima toliko koji imaju isti problem sa 4-vorkom?mene je poceo da zeza mikrofon u zadnjih 2 meseca nekad radi,nekad ne...mene ne cuju a ja ih cujem.
    pomozite mi samo da nadjem gde je restore tacno i sta da uradim sa telefonom...simfree je i ima jailbrake...
    Tvoj problem je ja mislim isti kao i ja sto sam imao. A jednostavno rijsenje koje mi je neko ovdje na forumu rekao. Gore kraj ulaza za slusalice imas malu rupicu koju trebas da procackas sa necim jako tankim i malo puhni. I tvoj problem ce biti rijesen )

    Sretno


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  11. #11
    iSrbijaBigFan Brabus's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Gradiska
    Age
    40
    Posts
    190
    Thanks
    23
    Thanked 15 Times in 14 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    Taj problem vam je kako i sami kazete to audio kolo koje se odvoji i moze se uspjesno napraviti, ja sam to rijesavao i moze se napraviti da valja u svakom jacem gsm servisu to znaju rijesiti, to nama dolazi redovno taj slucaj.

  12. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2014
    Age
    30
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    Pozdrav svima! Imam slican problem o kome se govori u ovoj temi. To je verovatno potrebno resiti u servisu, ali bih da ga podelim ovde, ako neko ima savet sta da radim. U pitanju je iPhone 5S, kupljen pre 6 meseci, sa iOS verzijom 10.2.1. Znaci uredjaj je potpuno nov, i o njemu vrlo dobro vodim racuna i koristim ga pazljivo. Nema nikakva fizicka ostecenja u vidu padova i slicno. Telefon je odlicno radio, bez bilo kakvih problema, do pre nekoliko dana, kada mi se sam od sebe pojavio problem sa zvukom. Preslusavajuci neke snimke u Voice memos aplikaciji, telefon je u jednom momentu odjednom prestao da reprodukuje zvuk preko slusalica. Posle toga, uradio sam restart i iskljucio slusalice, ali problem je poceo da se komplikuje. Kada ponovo ukljucim slusalice, telefon ih sada uopste ne prepoznaje, i sav zvuk pusta na zvucnik. Ne samo to, takodje su prestali da funkcionisu i telefonska slusalica (iznad ekrana) i mikrofon, pa nije moguce obavljati pozive. Samo ponekad se desi kad se ukljuce slusalice, da se cuje kratko krcanje, i zvuk ponovo nestane. Mikrofon ne radi ni u jednoj aplikaciji, npr. pri snimanju u Voice memos. Sa Skype-om nisam pokusavao posle pojavljivanja problema, a probao sam sve sto sam umeo, takodje i resetovao telefon na fabricka podesavanja, pa cak ni to nije pomoglo. Da li se nekome nesto slicno dogodilo sa 5S?

    Nadam se brzom odgovoru, jer uredjaj mnogo koristim, i voleo bih da se to moze nekako popraviti.

  13. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    Da li si probao da ocistis dzek od slusalica?

  14. #14
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2014
    Age
    30
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    Nisam, ne usudjujem se sam da bilo sta cackam, da ne napravim jos veci problem. A sa cime bi se mogao ocistiti, sta je najbezbednije da se ne osteti?

  15. #15
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: mikrofon,slusalica problem???

    Pa pogledas unutar ulaza za slusalice imas par metalnih pinova i oni sluze da detektuju da li si ubacio slusalice ili nisi. Probaj njih malo da mrdnes...
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •