iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 6 of 6

Thread: [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

  1. #1
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Thumbs up [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

    Pozdrav ljudi,

    Posle malo vise muke, uspeo sam da resim ovaj problem, i resih da podelim resenje sa Vama, koji ste mi bezbroj puta pomogli u raznim situacijama, a nadam se da ce tako i ostati

    No, da krenemo polako

    Testirano i provereno na XCode 4.3 verziji (mozda radi i za 4.2 verziju, ali nisam siguran, probajte, pa javite u postovima ispod), u kombinaciji sa iPhone 4, iOS 5.0.1, naravno Jailbreakovan Da bi tutorial radio, morate imati AppSync instaliran na uredjaju!

    1. Otvoriti Keychain Access
    2. Otici u meniju na Keychain Access -> Certificate Access -> Create a Certificate
    3. Nazvati ga “Fake Code Sign” (ili kako god vi zelite)
    4. Izabrati “Certificate Type” da bude Code Signing
    5. Stiklirati opciju “Let me override defaults
    6. Izabrati “Continue”
    7. Izabrati opet “Continue”
    8. U sledecem prozoru za “Serial Number” upisati “121212” , a za “Validity period days” upisati 999
    9. Zatim do prikazivanja dugmeta “Done” pritiskati “Continue” (nekih 6 ili 7 puta )
    10. Zatim otici u “Applications”, naci XCode
    11. Desni klik na XCode ikonicu -> Show Package Contents
    12. Uci u Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform
    13. Kopirati Info.plist fajl bilo gde (npr Desktop)
    14. Otvoriti Info.plist sa Desktop-a
    15. Naci property “Default Properties” i expandovati to polje
    16. Videcete liniju “CODE_SIGN_CONTEXT_CLASS”, ciju cete vrednost promeniti u XCCodeSignContext
    17. Isto polje u Override Properties promeniti u XCCodeSignContext
    18. Takodje, u RuntimeRequirements/Classes/Item0 promeniti u XCCodeSignContext
    19. Screenshot: Info_plist.jpg
    20. Snimiti izmenjeni Info.plist fajl
    21. Prekopirati Info.plist fajl sa desktop u Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform i kada vas pita da li hocete da prepisete preko postojeceg fajla, izaberite “Replace
    22. Ugasite i upalite ponovo XCode
    23. Kada budete kreirali test aplikaciju, u XCode-u izabrati ime projekta (na vrhu Solution Explorera), zatim u prozoru pored Project (koji nosi isti naziv kao i ime vase aplikacije). Zatim u “Build Settings”, pod odeljkom “Code Signing”, izabrati svih pet polja da budu ime sertifikata koje ste dali u koraku 3 (u mom slucaju Fake Code Sign). Zatim izaberete Vas iUredjaj na kome ce se pokrenuti test aplikacija, i kada vas upita da li zelite da potpisete aplikaciju sa, u mom slucaju “Fake Code Sign” sertifikatom, obavezno izabrati “Always Allow!

    Ukoliko vam prethodna metoda nije radila, kao u mom slucaju, nastavite sa sledecim koracima, a ukoliko radi, ne dirajte nista , vec uzivajte u kodiranju i testiranju
    1. Otici u Aplications-> Desni klik na XCode-> Show Package Contents-> Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform/Developer/SDKs/iPhoneOS5.1.sdk
    2. Naci fajl SDKSettings.plist i prekopirajte ga negde (u mom slucaju na Desktop)
    3. Otvoriti taj SDKSettings.plist sa Desktopa i pod poljem DefaultProperties->CODE_SIGNING_REQUIRED, promeniti vrednost sa YES na NO.
    4. Screenshot: SDKSettings.jpg
    5. Snimiti fajl
    6. Ovaj korak je VEOMA VAZAN, da bi XCode ponovo reinicijalizovao sertifikate! Obrisati SDKSettings.plist iz foldera Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform/Developer/SDKs/iPhoneOS5.1.sdk(ukoliko imatet vise sdk-ova, izmenite SDKSettings.plist u svima) i prekopirati SDKSettings.plist fajl sa Desktopa na pomenutu lokaciju.
    7. Ugasiti ukoliko je upaljen, ili samo pokrenuti XCode.
    8. Kreirati test aplikaciju
    9. Ponoviti korak 22, ali ovog puta izabrati “Don’t Code Sign” u svih pet polja
    10. Srecno testiranje i kodiranje!

    P.S. Posle ovih koraka, kod mene je proradio I “Fake Code Sign” sertifikat

    Zaboravih da napisem, sada kada prolazi sve kako treba, sa leve strane u Solution Exploreru, imate ImeAplikacije.app, na koju mozete kliknuti desni klik -> show in finder, i dati je nekom drugaru ili kome god na testiranje. On ce je instalirati prostim prevlacenjem u iTunes i sinhronizovati iPhone/iPad i imati vasu aplikaciju

    Nadam se da sam mnogima skratio muke, i sacuvao pare u dzepu

    Inspirisan 19. epizodom iz 5. sezone serije "The Big Bang Theory", za pola sata napravih Whip applikaciju

    TestApplication.jpg

    Ukoliko imate neka pitanja, tu sam da odgovorim
    Last edited by iNovajlija; 18-03-2012 at 21:54. Reason: EDIT
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  2. The Following 2 Users Say Thank You to iNovajlija For This Useful Post:

    Lazar (18-03-2012),didlika (18-03-2012)

  3. #2
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2010
    Age
    38
    Posts
    42
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

    Cao,

    hvala na isrcpnom tutorijalu, ali mene i dalje zeza i ne mogu da deplojujem na svom uredjaju aplikaciju.

    Jos i pre nego sto sam uradio sve sto si naveo u tutorijalu je javljao ovo ,a takodje i nakon sto sam uradio sve sto pise u tvom tutorijalu je javljao sledece :

    Xcode cannot run using the selected device.
    No provisioned iOS devices are available with a compatible iOS version. Connect an iOS device with a recent enough version of iOS to run your application or choose an iOS simulator as the destination.

    Da napomenem da imam instaliran XCode verzije 4.3.1 i da imam IPhone 4 na kome se nalazi iOS 5.01.
    Da li imas neko resenje ?

    Unapred hvala

  4. #3
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

    Pozdrav,

    Evo postavljam screenshotove build settings-a, sa kojima kod mene sve radi kako treba






    Javi jel su ti ova podesavanja resila problem
    Attached Images Attached Images
    Last edited by iNovajlija; 19-03-2012 at 19:31.
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  5. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2010
    Age
    38
    Posts
    42
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

    Eeeee uspeo sam ,hvala ti puno

    Jos kada bi znao da mi kazes kako da na masinu sa AMD-ovim procesorom nabacim Hackintosh kao sto vidim da ti imas ? bilo bi neverovatno dobro

    P.S. Kada bi imao neki tutorial sa namestanjem hackintosha na AMD i Intel, to bi isto bilo jako korisno svima, posto slabo ko ima pravi mac

  6. #5
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

    Za hvala, imas Thanks dugme

    Sto se tice AMD-a, ja sam do pre par meseci imao AMD Athlon x4 620, i nisam uspeo da pokrenem OSX uopste... Zbog toga sam kupio novu masinu, i uzeo Intel i5 2500k

    Sto se tice same konfiguracije, preporucujem ti da pogledas http://www.tonymacx86.com/ imas sa leve strane "CustoMac builds", pa vidi sta i kako. Sajt je pun tutoriala, kako da instaliras, ima jak comunity, tako da ga toplo preporucujem Da ti ne prepricavam sadrzinu sajta, bolje baci pogled
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  7. #6
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu

    Quote Originally Posted by markos1985 View Post
    P.S. Kada bi imao neki tutorial sa namestanjem hackintosha na AMD i Intel, to bi isto bilo jako korisno svima, posto slabo ko ima pravi mac
    Imamo celu sekciju posvecenu hackintoshima: http://www.isrbija.net/forumdisplay.php/76-Hackintosh
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •