iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: iApplesauce HD Theme

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default iApplesauce HD Theme

    iApplesauce is new black and white theme for the iPhone 4. Its extremely complete, automatic Appstore icons, and close to 100 custom icons. Included are the PSDs to create more. Themed: Phone, Calendar, Camera, Settings, iPod, SMS, Calculator, Clock, Notes, Compass, Voice Messages, also themed: biteSMS. It also includes 2 Lockscreen Widgets with Date, Time and Weather, SpringBoard Weather, and 2 different Color Keyboard mods. I've taken a lot of time with this theme to make it just right and to skin everything. There is also an alternate iPod skin as well, and maybe more alternates to follow! Currently this theme is HD only for the iPhone 4.




    download link:

    Code:
    http://www.mediafire.com/?sle9ddxffz0ad74
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  2. #2
    iEntuzijasta Iceshade's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    89
    Thanks
    13
    Thanked 73 Times in 23 Posts

    Default Re: iApplesauce HD Theme

    Mogao si da se potrudiš da prevedeš taj silni text koji si copy paste, iznenadio bi se koliko ljudi ne zna šta gore piše. Nije mi namera da ikog vređam ili omalovažavam ali bi bar ja uradio tako da sam okačio temu.
    Svrha voruma nije "puki" google jer to može većina da uradi, dve tvoje reči i utisak bi pomogle više od svog suvoparnog texta koji je uz to na engleskom.
    Plus za trud i thx za link.
    Last edited by Iceshade; 11-03-2012 at 16:03.

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: iApplesauce HD Theme

    da prevodim temu na Srpski,jel si ti lud?
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  4. #4
    iSrbijaHero DinoBg's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Beograd
    Age
    33
    Posts
    671
    Thanks
    111
    Thanked 164 Times in 132 Posts

    Default

    Ne znam ko uopste cita tekst za temu procitam samo jel podrzava verziju ios-a i jel hd ili sd ostalo ce ti se samo kasti iz slika ili klipa...


    iPhone using Tapatalk

  5. #5
    iEntuzijasta Iceshade's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    89
    Thanks
    13
    Thanked 73 Times in 23 Posts

    Default Re: iApplesauce HD Theme

    Pa vidiš da ipak pročitaš da bi našao i to malo što te zanima. Drugo koja je svrha copy/paste onolikog texta ako ga niko ne čita ?? Ja sam tipovao samo sa "opštu" kulturu i svrhu foruma. Da ne idemo dalje u off, ali tek posle duuugog staža na raznim forumima možeš da shvatiš da većinu stvari postuješ da bi pomogao drugima a posle sa istim pravom tražio i ti pomoć ako ti zatreba. Da ne pišem da me je čovek pored mog uljudnog posta i mog ličnog mišljenja koje imam pravo da imam i iznesem pitao da li sam lud a da nije ni pročitao šta sam napisao ( @illusion ne temu druže već text koji si iskopirao).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •