iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 10 of 10

Thread: Display PLAVO - ZUTO ?

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Exclamation Display PLAVO - ZUTO ?

    Posto postoje nedoumice oko nijanse boje na displeju iPhone telefona, ja sam licno imao priliku da uporedim 2 razlicita displeja, na mom iPhone 4 je bio displej sa "zutijom" nijansom kako bi neki ljudi to nazvali, ja bih to nazvao sa toplijim bojama, dok je na iPhone 4 od moje supruge telefon bio sa plavijom nijansom tj hladnijim bojama.

    Kako ljudi ne bi bili u zabludi da njihov telefon ima gresku u proizvodnji zato sto ima displej sa toplijim bojama, pokazacu vam da cak po mom misljenju treba da budu zadovoljniji sa takvim displejom jer ima jasniji kontrast, bolju vidljivost, kao i jasnije vidljive detalje.

    Evo par slika na kojim cu objasniti neke stveri.







    Na ovoj prvoj slici mozete videti da je desni telefon sa malo zucim nijansama, tacnije sa toplijim bojama tako da se svetlije boje ne isticu kao na telefonu koji se nalazi na levoj strani, na telefonu sa leve strane se cini da je kontrast jaci i da se bolje vidi.






    Na ovoj slici takodje se cini da je displej sa leve strane bolji a da je ovaj sa desne strane nekako prljav i da ima slabije osvetljenje.
    Pogotovo biste rekli to kada vidite npr sledecu sliku...





    ALI, sada cu vam pokazati koliko je situacija potpuno drugacija i koliko ova svetilja pozadina samo zavarava pravu razliku

    Naime, toplije boje dominiraju vise na tamnijim pozadinama i crnu boju ne cine toliko crnom, plavu toliko plavom, tacnije, slika kod displeja sa toplijim bojama cini prikaz mnogo zivljim i prirodnijim. pogledajte sledece prikazane slike.





    Na ovoj slici dominira crna i plava boja, u stvarnosti, sada se cini da je na desnom displeju jaci kontrast jer je slika svetlija i zelena boja je postojanija.






    Na ovoj slici je ocigledno koliko je slika za "zucem" displeju kvalitetnija i jasnija, bela boja je dominantnija






    U narednim slikama mislim da nece biti potreban moj komentar jer cete razliku uvideti i sami.













    Pogledajte koliko slika na desnom displeju izgleda prirodnije, zivlje i sa vise istaknutih detalja u pozadini...











    Mogao bih da postavim jos dosta slika o ovome ali mislim da je ovo bilo sasvim dovoljno da shvatite da "zuti" displej nije nikakva mana niti greska u proizvodnji nego je panel sa toplijim ili hladnijim prikazom boja, tako nesto postoji na svim LCD ili LED monitorima u danasnje vreme. Sto je jos interesantnije, ista ova pojava postoji i kod iPad-a samo sto ljudi verovatno tamo ne primecuju razliku zbog same velicine displeja.

    Zasto je to tako verovatno nikada necemo saznati, ali moj cilj svega ovoga je bio da predocim ljudima da ne slusaju pogresne informacije koje ljudi sire o boji displeja, cak je moje licno misljenje da je displej sa toplijim nijansama kvalitetniji ali to je sad vec sve stvar ukusa, neko ce imati drugaciji pogled na sve ovo a ja se nadam da ce neko ko ima displej kao ovaj na slikama sa desne strane, u slucaju da je mislio da ima telefon sa greskom ustvari shvatiti da to nije tako i biti jos zadovoljniji


    Ostavicu ovu temu kao sticky da bude sto uocljivija za naredne nedoumice

    Toliko o svemu do sada, uzivajte u svojim iUredjajima
    Last edited by igne; 04-03-2012 at 14:37.

  2. The Following 10 Users Say Thank You to igne For This Useful Post:

    -Aki- (19-09-2013),.stefan (04-03-2012),Fisherman (09-03-2012),NikolaSRB (04-03-2012),Srecko (04-03-2012),Takkyy (04-03-2012),applefan (04-03-2012),gasmias (04-03-2012),studioton (04-03-2012),uveric (04-03-2012)

  3. #2
    iPhoneBigFan gasmias's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Belgrade
    Age
    40
    Posts
    362
    Thanks
    215
    Thanked 188 Times in 94 Posts

    Default Re: Display PLAVO - ZUTO ?

    svaka čast na lepo obrađenoj temi!

    samo da dodam da ljudi preferiraju i oku više "leži" "plava" varijanta, naročito zbog lepšeg prikaza crne i bele boje, kao i dosta lepšeg prikaza slike u settings-u..

  4. #3
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default

    Ja sam mislio da je moj zuci zbog folije na ekranu.

  5. #4
    iEntuzijasta uveric's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Chicago, Illinois
    Age
    38
    Posts
    77
    Thanks
    18
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Display PLAVO - ZUTO ?

    svaka cast odlican post

  6. #5
    iPhoneBigFan vlada2907's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Indjija
    Age
    44
    Posts
    366
    Thanks
    32
    Thanked 76 Times in 58 Posts

    Default Re: Display PLAVO - ZUTO ?

    skoro sam kupio 4s, i kad sam poceo da ga koristim(pre toga sam imao 4) uocim da je nekako na 4 bila jasnija slika, istripujem da sam mozda uzeo falican 4s, jos mi pre par dana drugar da 4 da uradim restor na 5.1.1 i uporedim sa mojim 4s i stvarno se vidi razlika 4s vuce na zuto a 4 na plavo, doduse ne osetno ali kad se stave jedan pored drugog sa istim podesavanjima, vidi se.... meni se licno svidja vise na plavo.... i bas sam se smorio zbog toga na 4s.... malo sam guglao i nasao cidija tvik od rpetrich-a color profiles, snijm moze da se podesi temperatura boja tako da na 4s bude kao na 4.... pa ako nekom smeta zuca nijansa na 4s nek proba...

  7. #6
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    I ja kad sam zamjenio ekran dobio sam malo zuci, ispocetka sam koristio color profiles, ali sam vidio da to nije to i da zuci ekran prikazuje tacije boje, sada ne znam da bi ga mijenjao za plavi prosto prikaz boja je fantastican.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Display PLAVO - ZUTO ?

    Da mogu da biram uvek bih onaj "zuci" izabrao

    Sad vidim da su slike nestale, setio sam se da sam obrisao sa mog profila te slike....

    Zakacicu ih cim ponovo pronadjem odakle sam to skidao

  9. The Following 2 Users Say Thank You to igne For This Useful Post:

    Chuckie (13-07-2012),Vuk98 (13-07-2012)

  10. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default

    Meni na 4 malo vuce na "zuci" ekran... Ali ne smeta, doduse primecujem kada uporedim sa iPadom...

  11. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sarajevo
    Posts
    268
    Thanks
    38
    Thanked 22 Times in 20 Posts

    Default Re: Display PLAVO - ZUTO ?

    Sad vidim ovu temu koja mi dajde odgovor . Cudno mi je bilo kad sam poredio moj i zenin telefon. Na mom ip4 imam plavi display dok je na zeninom zuti, i iskreno svidja mi se zuti vise.
    iPhone 4 16GB 5.1.1. simfree

  12. #10
    iPhoneBigFan Milosh Shomy's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    482
    Thanks
    211
    Thanked 75 Times in 57 Posts

    Default Re: Display PLAVO - ZUTO ?

    znam da refresujem staru temu ali da li mozete da ubacite opet slike?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •