iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 10 of 10

Thread: Display PLAVO - ZUTO ?

Threaded View

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Exclamation Display PLAVO - ZUTO ?

    Posto postoje nedoumice oko nijanse boje na displeju iPhone telefona, ja sam licno imao priliku da uporedim 2 razlicita displeja, na mom iPhone 4 je bio displej sa "zutijom" nijansom kako bi neki ljudi to nazvali, ja bih to nazvao sa toplijim bojama, dok je na iPhone 4 od moje supruge telefon bio sa plavijom nijansom tj hladnijim bojama.

    Kako ljudi ne bi bili u zabludi da njihov telefon ima gresku u proizvodnji zato sto ima displej sa toplijim bojama, pokazacu vam da cak po mom misljenju treba da budu zadovoljniji sa takvim displejom jer ima jasniji kontrast, bolju vidljivost, kao i jasnije vidljive detalje.

    Evo par slika na kojim cu objasniti neke stveri.







    Na ovoj prvoj slici mozete videti da je desni telefon sa malo zucim nijansama, tacnije sa toplijim bojama tako da se svetlije boje ne isticu kao na telefonu koji se nalazi na levoj strani, na telefonu sa leve strane se cini da je kontrast jaci i da se bolje vidi.






    Na ovoj slici takodje se cini da je displej sa leve strane bolji a da je ovaj sa desne strane nekako prljav i da ima slabije osvetljenje.
    Pogotovo biste rekli to kada vidite npr sledecu sliku...





    ALI, sada cu vam pokazati koliko je situacija potpuno drugacija i koliko ova svetilja pozadina samo zavarava pravu razliku

    Naime, toplije boje dominiraju vise na tamnijim pozadinama i crnu boju ne cine toliko crnom, plavu toliko plavom, tacnije, slika kod displeja sa toplijim bojama cini prikaz mnogo zivljim i prirodnijim. pogledajte sledece prikazane slike.





    Na ovoj slici dominira crna i plava boja, u stvarnosti, sada se cini da je na desnom displeju jaci kontrast jer je slika svetlija i zelena boja je postojanija.






    Na ovoj slici je ocigledno koliko je slika za "zucem" displeju kvalitetnija i jasnija, bela boja je dominantnija






    U narednim slikama mislim da nece biti potreban moj komentar jer cete razliku uvideti i sami.













    Pogledajte koliko slika na desnom displeju izgleda prirodnije, zivlje i sa vise istaknutih detalja u pozadini...











    Mogao bih da postavim jos dosta slika o ovome ali mislim da je ovo bilo sasvim dovoljno da shvatite da "zuti" displej nije nikakva mana niti greska u proizvodnji nego je panel sa toplijim ili hladnijim prikazom boja, tako nesto postoji na svim LCD ili LED monitorima u danasnje vreme. Sto je jos interesantnije, ista ova pojava postoji i kod iPad-a samo sto ljudi verovatno tamo ne primecuju razliku zbog same velicine displeja.

    Zasto je to tako verovatno nikada necemo saznati, ali moj cilj svega ovoga je bio da predocim ljudima da ne slusaju pogresne informacije koje ljudi sire o boji displeja, cak je moje licno misljenje da je displej sa toplijim nijansama kvalitetniji ali to je sad vec sve stvar ukusa, neko ce imati drugaciji pogled na sve ovo a ja se nadam da ce neko ko ima displej kao ovaj na slikama sa desne strane, u slucaju da je mislio da ima telefon sa greskom ustvari shvatiti da to nije tako i biti jos zadovoljniji


    Ostavicu ovu temu kao sticky da bude sto uocljivija za naredne nedoumice

    Toliko o svemu do sada, uzivajte u svojim iUredjajima
    Last edited by igne; 04-03-2012 at 14:37.

  2. The Following 10 Users Say Thank You to igne For This Useful Post:

    -Aki- (19-09-2013),.stefan (04-03-2012),Fisherman (09-03-2012),NikolaSRB (04-03-2012),Srecko (04-03-2012),Takkyy (04-03-2012),applefan (04-03-2012),gasmias (04-03-2012),studioton (04-03-2012),uveric (04-03-2012)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •