iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77

Thread: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

  1. #31
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Age
    40
    Posts
    4
    Thanks
    5
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Quote Originally Posted by kakosuper View Post
    Znaci svasta sam probao do sada i ne mogu da prebacim na 5.0.1 pa to ti je....

    Stvarno ne znam sta ne radim dobro... Host sam probao da mi bude i sa 74.208.105.171 gs.apple.com i sa 74.208.10.249 gs.apple.com i sa tarabama ispred njih i bez svega toga, i probao sam i sa startovanim tss serverom u tyniumbrela i sve ali nece pa nece i to ti je... Stvarno ne znam gde gresim i dal sam toliki baksuz...

    Ista prica i kod mene....


    3gs 4.1 pokusavam restore na custom 5.0.1 napravljen sa snowbreeze.... udjem u pwned DFU sa i Reb..... sa cistim host fajlom bez apple adresa dobijam 3194 gresku.... kad ih postavim pomocu tiny umbrella prodje bez 3194 ali dobijam 1600... i to je to dalje svi savjetuju micanje adresa iz hosts fajla al to dovodi opet do 3194 greskee.... iTunes verzija 10.6 zadnja... probao na dva kompa na kojima je win 7... sve isto... Ima li iko ideja?

  2. #32
    iSrbijaHero edyman's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Subotica/Segedin
    Age
    36
    Posts
    873
    Thanks
    151
    Thanked 185 Times in 172 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    da li si probao da dodas # ispred 74.208.105.171 gs.apple.com i 74.208.10.249 gs.apple.com?

    posto je izasao 5.1 host file se mora editovati!
    iPhone 4 16GB SIMFREE

  3. #33
    iSrbijaBigFan Stimpi's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sabac
    Posts
    233
    Thanks
    45
    Thanked 53 Times in 42 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    ja sam isto probao i nije radio na ip4 16gb da li bi radilo ako bi napravio cusom preko redsnowa i da li bi u redsnow ima opciju hacactive posto nemam njegovu maticnu karticu a telefon mi radi na gevey
    iPhone 5 32gb SimFree

  4. #34
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Age
    40
    Posts
    4
    Thanks
    5
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Quote Originally Posted by edyman View Post
    da li si probao da dodas # ispred 74.208.105.171 gs.apple.com i 74.208.10.249 gs.apple.com?

    posto je izasao 5.1 host file se mora editovati!
    Pa kad stavis # ispred linije onda se ta linije ignorise, isto kao da je nema... dakle opet dolazimo do 3194 greske...

  5. #35
    iSrbijaHero edyman's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Subotica/Segedin
    Age
    36
    Posts
    873
    Thanks
    151
    Thanked 185 Times in 172 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Quote Originally Posted by Stimpi View Post
    ja sam isto probao i nije radio na ip4 16gb da li bi radilo ako bi napravio cusom preko redsnowa i da li bi u redsnow ima opciju hacactive posto nemam njegovu maticnu karticu a telefon mi radi na gevey
    napravis custom sa redsnow-om, i kad ti u itunesu trazi aktivaciju onda samo uradis JB sa redsnowom!
    iPhone 4 16GB SIMFREE

  6. #36
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Quote Originally Posted by vladoje View Post
    Ista prica i kod mene....


    3gs 4.1 pokusavam restore na custom 5.0.1 napravljen sa snowbreeze.... udjem u pwned DFU sa i Reb..... sa cistim host fajlom bez apple adresa dobijam 3194 gresku.... kad ih postavim pomocu tiny umbrella prodje bez 3194 ali dobijam 1600... i to je to dalje svi savjetuju micanje adresa iz hosts fajla al to dovodi opet do 3194 greskee.... iTunes verzija 10.6 zadnja... probao na dva kompa na kojima je win 7... sve isto... Ima li iko ideja?
    1. Dakle, napravi custom FW sa Redsn0w-om - Extras > Custom IPSW.

    2. Potom zakači SHSH blobove na taj Custom IPSW - Extras > SHSH blobs > Stitch > odaberi custom IPSW koji si gore napravio, pod blobs odaberi Local.

    3. Potom obriši sve apple linije iz hosts fajla. Probaj restore preko iTunsa SHIFT+Restore i odaberi Custom IPSW na koji si dodao SHSH u koraku br 2.

    4. Ako dobiješ neki error, podigni TinyUmbrellu, Start TSS Server pa ponovi restore.

    Javi šta je bilo.

  7. The Following User Says Thank You to Chuckie For This Useful Post:

    vladoje (11-03-2012)

  8. #37
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Ja imam cudan problem od danas. Punim telefon i kada ga izvucem sa punjaca cim se ugasi ekran ugasi se i telefon. Posle ga upalim i radi normalno. Znaci nemam pojma sta moze da bude. Sinoc sam radio restore na 5.0.1 i verovatno to negde baguje i izgleda da cu morati ponovo
    iPhone 6s ios 9

  9. #38
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Uradi ponovo, fakat ne znam koji je tvoj problem, čudno je skroz.

  10. #39
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Veceras ponovo, bem li ga ja... Valjda ce sa novim da radi dobro...

    Samo da pitam, kada sa redsnowom radim jb, idem bukvalno samo na jb i imam unthetered jb? To je sv sto treba da se odradi zar ne?
    iPhone 6s ios 9

  11. #40
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Da.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Chuckie For This Useful Post:

    vladoje (11-03-2012)

  13. #41
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Age
    40
    Posts
    4
    Thanks
    5
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Quote Originally Posted by Chuckie View Post
    1. Dakle, napravi custom FW sa Redsn0w-om - Extras > Custom IPSW.

    2. Potom zakači SHSH blobove na taj Custom IPSW - Extras > SHSH blobs > Stitch > odaberi custom IPSW koji si gore napravio, pod blobs odaberi Local.

    3. Potom obriši sve apple linije iz hosts fajla. Probaj restore preko iTunsa SHIFT+Restore i odaberi Custom IPSW na koji si dodao SHSH u koraku br 2.

    4. Ako dobiješ neki error, podigni TinyUmbrellu, Start TSS Server pa ponovi restore.

    Javi šta je bilo.


    Odradio sam na ovaj nacin iz prve... Nije bilo gresaka... Sve je bilo gotovo na koraku 3... Odradih jailbreak pomocu redsnowa i sad cu i unlock mada nemam potrebe jer koristim na Tmobile CG koja mu je maticna mreza...


    Svaka cast


    Hvala puno na savjetu

  14. #42
    iSrbijaBigFan Alokin's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    A, A
    Posts
    107
    Thanks
    26
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    Jutrs sam uradio sve iz prvog posta na jednom racunaru i dobio gresku 3194, a sad na drugom racunaru mi pokazuje gresku 1601. procesljao sam pisanija dalje pa vidim da ima resenje ali ga ja ne razumem posto sam apsolutni pocetnik u updateu i jbu. ako moze malo detaljnija pomoc, bio bih vise nego zahvalan!!!

  15. #43
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Nemoj ovo iz prvog posta. Pogledaj post iznad tvog sada ovde imas objasnjeno kako prisoti shsh. Chuckie je sve lepo napisao
    iPhone 6s ios 9

  16. #44
    iSrbijaBigFan Alokin's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    A, A
    Posts
    107
    Thanks
    26
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: [TUTORIAL]Kako updateovati iPhone 3G[S] i iPhone 4 na iOS 5.0.1 [sn0wbreeze]

    evo upravo uradio i ovo ali mi opet prijavljuje 1601. e sad, kao sto pitah jos na jednom mestu... kako da editujem host file??

  17. #45
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default

    Ako prisijes shsh na custom onda treba sve da obrises iz hosta.
    iPhone 6s ios 9

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •