iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

  1. #1
    iEntuzijasta Iceshade's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    89
    Thanks
    13
    Thanked 73 Times in 23 Posts

    Default Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Ne bi bilo loše da tema zaživi i pretvori se u kompletne A-Z tutorijale za svaki deo iOS theminga.
    Sad da li cepkati thread za svaki novi tutorial ili sve trpati ovde to će ostati na adminima pošto teme ovakvog tipa ako se uključi dovoljan broj ljudi znaju da budu poprilično dugačke.
    Evo za početak jednog kompletnog uputstva za pravljenje i ubacivanje custom ikonica u vaše teme.


    Od alata za ovaj tutorial biće vam potrebni:

    - .plist editor, ima ih dosta na netu google vam je jos uvek prijatelj npr.
    Code:
    http://www.softpedia.com/get/Programming/File-Editors/plist-Editor-for-Windows.shtml
    - iFunBox ili bilo koji drugi program za pregled svih fajlova telefona, ja sam se navikao na ovaj, a može i bilo koji drugi koji Vi (umete, volite) da koristite
    Code:
    http://www.i-funbox.com/
    - program za obradu slika, sad za jednostavne prepravke može bilo koji program za obradu slika čak i paint može da posluži, naravno za ozbiljnije zezanje preporuka je PhotoShop CS3 ili noviji,
    PS je profesionalni program za obradu slika i skoro svi ste čuli za njega iako izgleda "jezivo" komplikovan, par osnovnih funkcija (neke ću pokazati ja ovde) ćete naučiti da koristite vrlo brzo.
    Za novu verziju trk na Vaš omiljeni site ja npr volim
    Code:
    http://thepiratebay.se/
    ili
    Code:
    http://tehparadox.com/
    mada ovaj zadnji ne mogu da otvorim već par dana
    pa postoji mogućnost da su ga poSOPA-PIPili

    3..2...1... krećemo ...


    Sve teme koje skinete sa Cydia se po default-u smeštaju na telefon na sledeću putanju (root)//Library/Themes
    , unutar tog foldera će biti vaša tema i sve njene modifikacije, lock screen, glow efekat za ikone,
    custom ikone itd, sve ono što se obično pojavi u winterboardu uz neku temu koju skinete. Obratite pažnju da winterboard radi na principu "slojeva" tako da ako hoćete da neki efekat "pregazi" nešto iz originalne teme taj efekat morate u winterboardu postaviti iznad originalne teme (slika: npr glow efekat je dodat i custom ikone će pregaziti originalne iz teme, oba efekta su iznad teme koja je na dnu).





    Skinuli ste novu temu, sve je ok, tema bi bila savršena ali Vam sreću kvari izgled te tri ikonice koje nikako nisu po Vašem ukusu, a i ovaj novi program sa AppStore-a ima baš bezveznu ikonu.
    Bez nervoze, sedite za komp i "načestitajte im se mile nove godine...".

    Napravite na desktopu novi folder, nazovite ga kako god hoćete (taj naziv će se pojaviti u winterboardu kao opcija pa je poželjno da ga nazovete nekako da Vas podseća šta je to, ako imate par tema
    vrlo lako se može desiti da imate preko 20-30 naziva) i dodajte na kraju ekstenziju .theme, npr "moje ikone.theme" a unutar njega novi folder koji nazovite "Bundles" (veliko slovo na početku i naravno
    bez navodnika). Inače većina stvari u vezi tema je "
    case sensitive" pa obratite pažnju na velika i mala slova.







    Sledeće je da utvrdite da li je ikonica koju želite da menjate "default(original)" ikona ili ju je tema koju ste instalirali promenila, od ovoga zavisi i način na koji menjate ikonu.



    Ajmo da krenemo od lakšeg, instalirali ste temu recimo EPHD iOS5, tema je skinovala (presvukla) Default ikone, dobili ste sve Custom ikone, ali Vam se npr ne sviđa Cydia ikona.
    Prikačite telefon na komp, upalite iFunBox i otvorite sledeću putanju (Raw File System) //Library/Themes/EPHD iOS5.theme/Bundles.
    Folderi koji se nalaze unutar Bundles foldera se inače zovu i "Bundle Identifyer" i jedinstveni su za svaku aplikaciju koja se nalazi na telefonu i predstavljaju svojevrstan jedinstven "otisak" svake aplikacije, više o njima u drugom načinu promene Default ikonica.
    Znači unutar Bundeles foldera potražimo pod-folder sa imenom com.saurik.Cydia, otvorimo ga (dvoklik na ime sa leve strane) i u desnom prozoru se pojave ikonice.
    Njih bude od teme do teme, zavisi da li je tema samo HD, ili SD ili kombinovano ili za iPad itd. Nas u glavnom zanimaju (na našem primeru) icon.png je SD varijanta i nju menjate ako imate stariji iuređaj
    ili icon@2x.png HD varijanta za novije uređaje.






    Ubacite ikonu u program za obradu slike, doradite po vašem ukusu, ili čak u otvorenom folderu pogledajte često i sami autori stavljaju alt-zamenske ikone pa Vam se možda dopadne neka,
    zamenite je sa originalnom i završili ste posao, vodite računa da nova ikona mora da se zove identično kao ona koju menjate i to da ako reimenujete unutar samog iFunBoxa nova ikona će
    prilikom rename-a obrisati staru, pravite bekape uvek ili radite sve na desktopu pa vratite na telefon.
    Posle zamene ove ikone (ikona), respringujte telefon i to bi trebalo da bude to, nova ikona će zameniti staru koja Vam se nije svidela




    Vraćamo se sada na zamenu Default ikona i na folder koji ste napravili na početku na desktopu.
    Skinuli ste novi program ili aplikaciju, ne sviđa Vam se ikona, pretražili ste ceo Bundles
    folder ali tamo niste našli ikonu koju bi ste zamenili drugom.

    Prikačite telefon na komp, otvorite iFunBox, potražite aplikaciju u jednoj od dve putanje, zavisi od toga da li tražite AppStore & Installous aplikaciju ili Cydia aplikaciju.






    Uzmimo za primer iGo Europe aplikaciju koja je u User Applications, dvoklik na njenu ikonu sa desne strane nas dovodi u samu aplikaciju, tu se nalaze razni delovi aplikacije, programski
    kod, razne slike, loading screenovi (hint, hint, Vaše ime i Vaš logo pri pokretanju programa) i koješta još, ono što nama treba je fajl koji se zove iTunesMetadata.plist

    U tom fajlu je mnoštvo podataka koji identifikuju izdavača aplikacije na AppStore i žanr aplikacije, kupca i slične stvari. Otvorite fajl u .plist editoru, ili u običnom notepadu, ono što treba da
    vidite treba da izgleda otprilike ovako:





    Potražite liniju <key>softwareVersionBundleId<key>, linija ispod (vidi sliku) je bundleID koji nama treba, zapišite ga (case sensitive) ili ga jednostavno kopirajte i napravite na desktopu folder
    koji ćete nazvati upravo kao što ste zapisali, u našem slučaju folder bi se zvao nng.igomyway.world1, zatim ga ubacite u Bundles folder. Sada još samo treba da vidimo kako aplikacija "čita"
    ikonice (nisu uvek icon.png ili [email protected]) a to se najlakše pogleda u samom programu. Dvoklik na iGo ikonu u našem programu treba da otkrije nešto ovakvo:



    Znači da bi ikone radile u vašoj temi unutar nng.igomyway.world1 foldera mora da budu i dve (ili jedna samo za vaš iuređaj) ikone koje se zovu logo.png ili [email protected].
    Ovim sistemom možete izmeniti sve ikone koje Vas nerviraju ili remete temu koju ste instalirali.
    Ostaje na kraju još samo da ceo folder "
    moje ikone.theme", ubacite u //Library/Themes i odaberete ga iz Winterboarda, prednost ovakvog načina je što jednom urađene ikone uvek imate u telefonu i
    možete ih odabrati uz svaku novu temu koju upotrebite.
    Kombinacijom gore navedenih metoda može se napraviti stvarno čudo, za početak ovo će biti dovoljno da Vas zainteresuje za iPhone theming svet, a posle ćete već sami kombinovati delove iz raznih tema
    spajajući ih u jednu svoju i slične stvari.

    p.s. imao sam u planu da "bacim" i kratak PhotoShop osnovni tutorial ali sam već "umro" pišući ovo a i moja ženka oće da me strelja, čeka ceo dan da klikće ona sr*** po Facebook-u


    Poz svima do nekog novog tutorijala, očekujem i ostale kreativne članove da bace neke tajne koje su čuvali ljubomorno samo za sebe :embarrassed:
    Last edited by Iceshade; 23-02-2012 at 02:01.

  2. The Following 28 Users Say Thank You to Iceshade For This Useful Post:

    .stefan (23-02-2012),Ajfon xD (08-07-2012),Babakaj (23-02-2012),BaneK (23-02-2012),ByDeni (27-06-2012),CJay (23-02-2012),Chuckie (23-02-2012),DinoBg (25-05-2012),Djordjevicaca (27-06-2012),F117 (23-02-2012),Flash Gordon (10-08-2012),Jiahu (08-07-2012),Kurta (11-02-2013),aca1306 (12-02-2013),dejanz (22-02-2012),dexterkv (05-09-2012),dusanparcomp (23-02-2012),elviss08 (01-03-2012),human_torch (15-05-2012),komsa (27-05-2012),luciferc4 (25-02-2012),mister8ight (19-08-2012),mmilos82 (24-05-2012),nemanjaharly (03-03-2012),niki93t (23-02-2012),revolucionar (23-02-2012),senna (03-09-2012),swimmer (11-06-2012)

  3. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Koji si ti kralj, hvala za sve! Sad si mi napravio mnogo posla haha
    Neću spavati dok one 3 teme ne naštelim, da ne govorim o Color Keyboardu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Chuckie; 23-02-2012 at 03:11.

  4. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Svaka cast za tutorijal, cim dobijem pravo na THANKS dobijas isti , ako mozes edituj zadnje dve slike da budu malo jasnije (da ne moram da zumiram na ctrl+scroll misa). Thx jos jednom.

  5. #4
    iEntuzijasta
    Join Date
    May 2010
    Location
    Novi Banovci
    Age
    54
    Posts
    47
    Thanks
    18
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Ikona iBooks nece da se promeni. Proverio sam u iTunesMetadata.plist isoftwareVersionBundleId je dobar, naziv ikona je dobar, ali mi stalno izbacuje staru ikonu sa maskom od teme koju stavljam. Cak sam i u samoj aplikaciji zamenuo ikonu ali opet nista. Gde gresim?
    iPhone 4S 5.1.1

  6. #5
    iEntuzijasta Iceshade's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    89
    Thanks
    13
    Thanked 73 Times in 23 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    U toj tvojoj temi moras u Bundles folderu da imas folder koji se zove com.apple.iBooks a unutar njega ikonicu sa nazivom [email protected]. Obrati paznju na velika i mala slova, znaci moraju da budu identicni nazivi i foldera i ikonice u njemu. Ako ti je sve to kao sto sam napisao gore, skini sa cydia program koji se zove fsWipe Cache i ocisti kesh telefona (samo pokreni program). Ako ni to ne pomogne predlazem da promenis skroz temu u neku drugu, reboot telefon, pa vratis temu. Ako ni to ne pomogne e onda j*** ga

  7. The Following User Says Thank You to Iceshade For This Useful Post:

    MarkoS (11-06-2012)

  8. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    May 2010
    Location
    Novi Banovci
    Age
    54
    Posts
    47
    Thanks
    18
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Pesao sam na 5.0.1 ali sada na njemu ne mogu da napravim auto masku za icone koje nisu prepravljenje. Da li je uopste moguce na 5.0.1 napraviti auto masku?

    Reseno: Problem je bio u samoj maski ikone, kada sam je zamenuo sa drugom proradilo.
    Za iOS5+ je ponegde potrebno dodati *~iphone da bi se ikone i maske za ikone ili foldere prikazale.
    Last edited by MarkoS; 13-06-2012 at 10:09.
    iPhone 4S 5.1.1

  9. #7
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Belgrade
    Posts
    91
    Thanks
    47
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Da li velicina slike sme biti veca od 118x120 pixela?
    BY DENNY

  10. #8
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Gotova ikona mora biti 120x120px. One koje su bez frejma tj od kojih tema sama radi autoskin obicno su manje npr 114x114px.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Chuckie For This Useful Post:

    ByDeni (27-06-2012)

  12. #9
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Belgrade
    Posts
    91
    Thanks
    47
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Hvala, nego kada zavrsim ikonice(za to ce mi trebati par dana) jel bi mi mogao neko reci sta dalje, tj ono ostalo sto nema ovde?
    BY DENNY

  13. #10
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    E pa ajde sad ako moze mala pomoc, malo sam zbunjen.
    Dakle trenutno imam Leg1on temu na telefonu i hteo bih da zamenim ikonu za byte sms, koju sam skinuo sa neta, dakle spremna i zapakovana samo da se stavi.....
    Medjutim, sve ovo gore sto sam procitao mi ne pomaze bas previse.
    Prvo pitanje je, Tema koju imam je po difoltu oma promenila originalu ikonu aplikacije i to je lepo, medjutim ja bi bas tu da promenim za ovu novu, ali ne znam gde to da uradim. u var/stash/themes/bundles je nema.
    Samu aplikaciju Bytesms sam nasao u sistem applications gde se nalazi njena originalna ikonica. Ali, ako je tu zamenim, cenim da se nista nece desiti.....
    Ako bi neko mogao da me navede na pravi put bilo bi nice

    EDIT: evo nasao sam ikonu koja sad prestavlja Bytesms na telki u var/stash/themes/legion/folders/bitesms.app...ako je tu zamenim sta mislite oce li se promeniti?
    Last edited by bbrks; 07-07-2012 at 21:34.

  14. #11
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Napravi 2 kopije ikone i smjesti ih u folder Icons. Jednu nazovi bitesms.png a drugu [email protected] ime ikone mora biti identicno onome sto pise na springboardu, i mala velika slova i razmaci, npr Bite SMS.png. Ukljuci summerboard u winterboardu i uradi respring.

    Evo neki primjeri



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Chuckie; 08-07-2012 at 00:30.

  15. #12
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default

    Hvala Chuckie, ali ja neam folder Icons u temi



    Jedino mogu da ih ubacim u folders/biteSMS.app?

    Inace tema je 5.1.1. tj odradjen update za 5.1.1., otkud da onda mora da se upali summerboard?
    Ako je samo zbog respring OK, ali ako mora stalno da bude upaljen, to mi se ne svidja....usporava tel jbg

    I niko da odgovori, cccccc kakvo razocaranje
    Last edited by Byakuya; 09-07-2012 at 16:57.

  16. #13
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Kreiraj folder Icons ručno, ubaci dvije ikone kako sam ti gore napisao, uključi Summerboard u Winterboardu i respring.
    Lakše je mnogo od bundle metoda. I da Summerboard nimalo ne usporava telefon. Pusti priče.

  17. #14
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Nije Chuckie, usporava, ja licno probao, secka djavolski, a kad je iskljucen, pegla ko lud.
    Nego, ako uradim to sto si napisao, mogu li ja posle respringa, da ugasim summeboard?

  18. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default Re: Winterboard Theming, Custom Icons Tutorial (za totalne početnike)

    Ne. Jer ovaj metod zahtjeva Summerboard. Meni ne sjecka nimalo, a ni milion ljudi na Boss temi na modmyi forumu koji koriste ovakav način
    mjenjanja ikona, jer se samo tako može dobiti onaj 3D look ikona kada nešto viri iz ikone preko okvira, a kada bi radili po bundle metodu,
    tema uradi autoframe i nikako ne može da izgleda 3D. Nadam se da si skontao.

  19. The Following User Says Thank You to Chuckie For This Useful Post:

    bbrks (09-07-2012)

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •