iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Question Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Pozdrav. Da li neko moze da mi preporuci bilo koji sistem (bilo koji sto se tice verzije) za navedeni laptop? Sta sve nisam skinuo i probao ali ne pokrece se os. Neku instalaciju i pokrenem kada kucam busratio=20 i td i instalacija se zavrsi, ali posle restarta nista se ne pokrece vec posle jabuke (tj logo-a) odmah se restartuje. I tu sam pokusavao kucanjem busratio-20, -v... i td ali nista se ne desava uvek se restaruje. Molim vas da mi predlozite bilo koju verziju uopste nije vazno koja je samo da radi na ovoj masini. Konfiguracija laptop-a je:

    CPU: Intel Pentium Dual Core Processor 2.13 GHz,
    MoBo: Toshiba PWWAA,
    RAM: 2GB (2GB x 1) DDR3 1066MHz,
    VGA: ATI Mobility Radeon HD 5470,
    EKRAN: 15.6" WXGA HD LED backlight , Toshiba TruBrite,
    HDD: Kapacitet : 250GB ,sertifikat : S.M.A.R.T.,
    OPTIKA: DVD+/-RW SuperMulti Dual Layer,
    SOUND: Realtek High Definition audio chip and 3D,
    Ostalo: Bluetooth, Mic, Web Cam, Wi-Fi, Citac Kartica, VGA izlaz

    Nadam se da nista nisam zaboravio (ako jesam recite dopisacu) samo mi pomognite. Unapred hvala!!!!!

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Probaj sa bilo kojim iAtkos-om (L1, L2, s3 v2), a na boot-u kucaj sledeće parametre:

    -v -x

    ili

    -v -f

    ili

    -v -x GraphicsEnabler=No

    ili napravi neku kombinaciju od navedenih...

    Ako imaš AHCI u BIOS-u, obavezno uključi.

  3. #3
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    A koju da skinem od ove ponudjene ja imam trenutno v7 ali nista nisam postigo sa ovom verzijom. A sto se tice parametra sve sam ovo od ponudjenih probao samo nisam -v -x GraphicsEnabler=No pa cu i to probati. A sto se tice AHCI u BIOS-u to mi je odavno bilo ukljuceno
    Last edited by CJay; 20-02-2012 at 18:08. Reason: ne citiraj post direktno iznad svog!!!

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Matoro ti je to! Skini L1 ili L2 ako hoćeš Lion-a, ili s3 v2 ako hoćeš Snow Leopard-a.

  5. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Skinuo sam iAtkos s3 v2  nije htelo da se pokrene instalacija ako kucam -v ali sam je pokrenuo sa cpus=1 ili sa busratio=20 ili je bilo kombinovano ove dve, sve jedno pokrenuo sam je ovim komandama. Instalirao sve na kraju je pokazalo ovako IMG_0390r.jpg Kada restartujem sve se pojavi kako treba, sve dok ne dodje do onoga da kucam komande. E tada sta god da ukucam pojavi se logo jabuka i odmah se restartuje. Pokusao sam sa onim komandama na pocetku sve komande sam probao na sta sam naisao na netu ali sa svakom imam isti problem pojavi se jabuka i odmah se restartuje. U cemu moze biti problem? Da li je problem u tome sto vec imam instaliran win 7 na c particiji, d sam ostavio tu su mi podaci (programi, slike, muzika, filmovi...) a na sledecoj particiji koja iznosi 40 gb sam instalirao mac os. Da li je problem u tome sto sam prvo instalirao win 7. Ako jeste kako da formatiram c (ali ne i d zbog podataka... ili ipak mora i d) pa da instaliram mac na ovoj particiji od 40 gb pa kada to instaliram onda da vratim win 7 na prvobitnoj particiji?
    Last edited by djalexa; 09-03-2012 at 04:21.

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Ako kucaš one komande koje sam ti ja gore napisao, onda nema teorije da ti se pojavi jabuka, jer su sve za verbose mode (-v). Kucaj te komande sa kojima je prošla instalacija, plus -v -x ili -v -f.

    Takođe napiši šta si čekirao u Customize.

  7. #7
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    da to sam zaboravio da napisem kada kucam npr -v tada ispisuje one kodove cekam neko vreme ali se ponovo restartuje. Sto se tice toga da kombinujem komande, kazem ti sve sam kombinovao i nista sve naidjem na isti problem. A tokom instalacije ne mogu bas da se setim sta sam sve cekirao, mozda sam i tu nesto ili izostavio ili sam nesto cekirao sta ne bi trebalo. Da li mozes da mi postavis sliku kada dodje do toga sta sve da cekiram a sta ne na osnovu konfiguracije koju sam postavio, pa cu formatirati preko win tu particiju i krenuti sa instalacijom ponovo ispocetka?

  8. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Najbolje je da ne čekiraš ništa što već nije čekirano, tj. ostavi samo ono po default-u. Proveri samo da li ti je Chameleon obeležen. Takođe koristi one boot komande koje sam ti gore napisao.

  9. #9
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Aha ovako, formatiora sam particiju preko win. i pokusao sam sa onim bot komandama da pokrenem instalaciju nista nije pomoglo osim da kucam samo busratio=20 tada jedino porenem instalaciju. E sada sto se tice cameleon-a u bootloader-u nije cekiran, vec je cekirano AsereBLN V1.1.9 a od ponudjenih imam jos i: PC_EFI v10.6, Slice, AnVAL Loader, Cameleon v2 RC5 i Cameleon RC4. E sad koji cameleon cekirati od ova dva ponudjena i da li odcekirati ono po default-u Asare BLN?

    @edit

    evo slika pa sta ovde sve da cekiram?

    bootloader-8213.jpg

    bootloader-options8214.jpg

    e a sto se tice ostalo patch i td sta tu sve da cekiram ovo sam nasao na netu da li treba ovako ili ne?

    Patches-rtc-kernels8215.jpg

    sata-ide-drivers-8218.jpg
    Last edited by djalexa; 11-03-2012 at 02:52.

  10. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    AsereBLN je dobar, ali ako ne radi kod tebe onda čeliraj RC5 ili RC4.

    Ostavi sve sa treće slike, a što se tiče četvrte, ako si našao da ti treba JMicron, onda čekiraj i njega, ne može ništa da škodi.

    Bitno je da od drajvera ništa ne stavljaš, čak bi valjalo da odčekiraš sve u zvuku, i VoodooHDA i AppleHDA, iako je čekirano po defaultu. Ako mislliš da treba neki fix, kao za USB i sl. možeš da dodaš, ali drajvere za uređaje nikako.

  11. #11
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE


  12. #12
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noname View Post
    AsereBLN je dobar, ali ako ne radi kod tebe onda čeliraj RC5 ili RC4.

    Ostavi sve sa treće slike, a što se tiče četvrte, ako si našao da ti treba JMicron, onda čekiraj i njega, ne može ništa da škodi.

    Bitno je da od drajvera ništa ne stavljaš, čak bi valjalo da odčekiraš sve u zvuku, i VoodooHDA i AppleHDA, iako je čekirano po defaultu. Ako mislliš da treba neki fix, kao za USB i sl. možeš da dodaš, ali drajvere za uređaje nikako.
    Sve sam probao i dalje isti problem. instalaciju pokrenem na busratio=20 sve instaliram i ponovo ne mogu da pokrenem odmah se restartuje laptop.

    Pokusao sam da nista ne cekiram u drajvere, obelezio prvi put camelon rc4 ali nije uspelo, nakon toga obrisem sve pa sam ponovo instalirao ali ovog puta sam oznacio cameleon rc5. sto se komandi tice kucao sam ono sto si mi napisao (cak sam i sve kombinacije promenio pa nije uspelo), onda sam kucao samo

    cpus=1
    busratio=20
    cpus=1 busratio=20 arch=i386
    cpus=2
    -v -x cpus=1 busratio=20 arch=i386
    -v -x cpus=2 busratio=20 arch=i386....... i ko zna sta sam jos probao tj koje jos kombinacije ali nista ne pomaze, vise ne znam sta moze da bude problem i kako ovo da resim

    Evo sada sam instalirao drugi mac os by hazard v6 tako nesto. Instalaciju pokrecem istobusratio=20 instaliram, onda restart, kada zelim da pokrenem kucam isto busratio=20 ili -x busratio=20 medjutim tada se pojavi logo jabuka ispod nje se non stop okrece kruzic kao da se nesto ucitava ali tako vec duze vreme nikako da pokrene desktop. Tako stoji u mestu a kruzic se non stop okrece. sta sad da radim?
    Last edited by Byakuya; 13-03-2012 at 00:25. Reason: dugme edit...

  13. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    Ukucaj i -v pa vidi gde zakoči. Možeš i ovde da okačiš sliku.

  14. #14
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2011
    Age
    34
    Posts
    48
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    Evo slikao sam, ovde zakoci.



    Ima neko resenje za ovo ili se dzabe mucim?
    Last edited by Byakuya; 13-03-2012 at 00:25. Reason: dugme edit...

  15. #15
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE

    1.strpi se ovde ljudi pomazu ali nije nam posao/obaveza da ti odmah odgovorimo

    2.nemoj pisati post za postom vec koristi dugme EDIT.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •