iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

  1. #16
    iSrbijaHero dechak's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Svuda po malo
    Age
    42
    Posts
    853
    Thanks
    123
    Thanked 252 Times in 232 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    HOCU moje pare + bumper, necete me prevariti
    Senilnost je prava stvar, svakog dana cujem nesto novo...:eek:

  2. #17
    iSrbijaHero bkns's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    747
    Thanks
    92
    Thanked 72 Times in 56 Posts

    Default

    I kako mi smrtnici iz Srbije mozemo doci do tog bumpera ili para?
    IPhone X

  3. #18
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Pa brate, ovo je klasicna prica svake greske 'serijske proizvodnje'... Pa tako npr Lexus opozove sva vozila proizvedena u tom i tom periodu, zbog te i te greske...i otkloni. Rijec je od 10.000-50.000 vozila.E sad zamisli show da se opozove kontigent od 10 miliona ajfona proizvedenih u odredjenom periodu. Nego ti se iskupi na ovaj nacin...a nista ne promjeni.
    Sta ce oni ljudi koji su kupili ajfon iskljucivo radi njegovog dizajna, ciji oblik ce izmjeniti bilo kakav bumper? Pa dobice $15 i to je to... Klasicna 'naknada stete' iz obligacionog prava.
    Vuk sit a (mi) ovce na broju

    Edit: Slozio bih se sa @1024 da je ovo ODAAAAAVNO prezvakana prica, i da ce ih biti dok je iP4 aktuelan... Ali se ne slazem kada kaze da je problem 'teoretske prirode', i da je neprimjetan... Stani 'na ivicu' prijema 3G signala, pa ces znati o cemu ti govorim. Tek ces primjetiti koliko je antena osjetljiva na najmanje zaklanjanje ili dodir...
    Last edited by mccf; 19-02-2012 at 17:28.

  4. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    172
    Thanks
    14
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    Quote Originally Posted by human_torch View Post
    ovo je glupost bolje da su rekli popravicemo antenu nego sto ce da mi daju jebenih 15$ ili free banper ..
    problem opet ostaje -.-
    A jos bolje da su svima dali besplatan 4S

  5. #20
    iSrbijaBigFan human_torch's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Kragujevac
    Age
    31
    Posts
    143
    Thanks
    82
    Thanked 16 Times in 15 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    heheh ne bih se bunio makar da ovaj 4s od 16G prebace na 64

  6. #21
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    Quote Originally Posted by mccf View Post
    Stani 'na ivicu' prijema 3G signala, pa ces znati o cemu ti govorim. Tek ces primjetiti koliko je antena osjetljiva na najmanje zaklanjanje ili dodir...
    Ako se nalazis na ivici signala, ko ti je onda kriv sto je signal slab, telefon?
    Cackanje antene ce da smanji jacinu signala za odredjenu kolicinu. Ako je trenutna jacina signala toliko slaba da je manja od te kolicine, onda ces da ostanes bez signala. Pitanje koje treba da postavis sebi je: da li bi uopste imao signal na tom mestu da antena nije takva kakva je, spoljasnja?
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  7. #22
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default

    Its time to ask urself, am i lucky?. Well, are u? Punk !

  8. #23
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    Ako se nalazis na ivici signala, ko ti je onda kriv sto je signal slab, telefon?
    A to sto kad drzim telefon za ivice sa 2 prsta, i imam 3G, a uzmem u saku tad nemam-i to je do mreze?
    Kazem ti koristim 3G svo vrijeme najnormalnije, i ako polozaj ruke diktira dal ce veza da pukne-jel to do mreze?
    Ajd samo objasni kad si tako pametan, i ubjedi nas sve da nije do telefona...i ja ti dam iPhone!

  9. #24
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    Hvatanje antene telefona utice na signal. To je cinjenica koju niko ne moze da ospori. Ono sto jeste diskutabilno je je koliko hvatanje antene telefona utice na signal. Ono sto su pokusali da predstave u medijima je "pipni telefon i on postaje cigla". Strucnjaci su merili* tacno sta se dogadja sa iPhone 4 i odredili su tacno kolicinu opadanja signala u decibelima. Situacija je prosta: ako se nalazis na podrucju gde je signal jaci od te kolicine onda ce telefonu malo da opadnu crtice i verovatno nista neces ni da primetis. Ako se nalazis "na ivici signala", gde je jacina signala slabija od te kolicine, ostaces bez signala. Zasto? Zato sto je signal bio slab a dodatno je oslabio.

    Pravo pitanje nije da li ce mreza da pukne ili nece zato sto je antena spolja, nego da li bi uopste imao mrezu na tom mestu da je antena unutra. Da li bi ti vise odgovaralo da ti telefon na tom mestu nema mrezu cak ni kad ga drzis cackalicama?

    * nisam sacuvao link, odavno bilo. Mozda sam ga postovao onomad u signal temi. Mozda je ovaj: http://www.anandtech.com/show/3794/t...one-4-review/2 . Opadanje signala je najvise 24 dB.

    P.S. A kad ti nestane 3G signal da li onda jos uvek imas 2G signal?
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  10. #25
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Mozemo se ti i ja okano do ujutru prepucavati, iznositi argumente, pa decibele zaokruziti na desetu decimalu...ALI...
    Ali meni se desava sledece: na prostoru na kome cesto boravim, i postoji 3G signal...i ja sve najurednije obavljam-skype video pozivi, gledanje youtube-a, zatim skidanje aplikacija...i sve ono za sta mi treba 3G-obavlja mi sve uredno. Ali, ako telefon obuhvatim rukom, odmah mi oslabi signal, tj. 'ubijem' 3G i ostane mi samo 2G. Stavim na sto tel, ili ga drzim sa 2 prsta-sve uredno radi... Ja tebi ovo pricam iz licnog iskustva. Glupo je pricati negdje u centru grada kako se to ne gubi, ne primjecuje se niti osjeca taj gubitak... Zato, stani negdje na 'na ivicu' signala pa ces da vidis koliko je osjetljiva antena!
    A sto se tice tvoje price NIKAD NIKO u centru grada gdje je najbolja pokrivenost 3G mrezom NIKO nece primjetiti problem sa signalom-jer bilo 5 ili 1 crtica, tebi je protok uvijek isti na 3G... Samo je fazon da ne pukne veza(da oslabi 3G toliko). Moja prica se odnosi na internet, sto se tice poziva-o tome ne bih sudio, jer nisam imao iskustvo neko.

    I tvoje pitanje-sa 3G mi samo predje na 2G...

  11. #26
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    108
    Thanks
    2
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    @1024:

    Zar se nisi svojevremeno kleo kako iphone NEMA prob sa ant?

  12. #27
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    Mislim da ce 1024 dobiti i 15 dolara a i bumper nastavi li ovako
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  13. #28
    iSrbijaHero dechak's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Svuda po malo
    Age
    42
    Posts
    853
    Thanks
    123
    Thanked 252 Times in 232 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    Ako 1024 ima nacina da pokupi tih 15$ i bumper ja mu poklanjam ono sto mi apple dodje . Nek' ide zivot .
    Senilnost je prava stvar, svakog dana cujem nesto novo...:eek:

  14. #29
    iSrbijaHero brzi82's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    772
    Thanks
    143
    Thanked 45 Times in 35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mccf View Post
    Uhvati i drzi cca 30 sekundi... Ako ti ne padne signal onda imas neki 'Steve Jobs Limited Edition'... To je stvar kod koje nije pitanje serija proizvodnje, nego je u pitanju 'glup' odabir mjesta antene...i sa tim svako ima problem. 'Ima svako'-nekoga interesuje pa primjeti, nekoga ne interesuje pa ne primjeti da je iphone touch screen...
    Znaci kad kazem da kako god uhvatim telefon nemam problem sa signalom ne pada to znaci da nemam,necu valda da lazem za neke glupe stvari i necemo sad da se ubedjivamo
    iPhone 4 16GB Black

  15. #30
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Postignut sudski sporazum oko problema sa antenom na iPhonu 4

    Quote Originally Posted by doktorica View Post
    @1024:

    Zar se nisi svojevremeno kleo kako iphone NEMA prob sa ant?
    Mislim da nisam. Ja sam samo govorio da su mediji preterali sa preuvelicavanjem problema, kao sto uvek rade.

    @mccf: Da li primecujes da ti pricas isto sto i ja? Samo sto si ti ubedjen da je to ogroman propust.
    Kada se nalazis na ivici signala, signal je nestabilan. To niko ne moze da promeni. Mozes da imas bolju antenu pa da hvatas signal ili da imas losiju pa da ne hvatas. A mozes i da si negde u sredini pa da nekad hvatas a nekad ne, u zavisnosti od raznoraznih faktora, recimo toga kako drzis telefon

    Da li ces da kazes "antena ovog telefona ne valja jer ponekad gubi signal kad si na ivici" ili "antena ovog telefona je dobra jer ponekad hvata signal i kad si preko ivice" zavisi samo od toga da li hoces da se zalis ili da hvalis. Ali biti oko ivice signala nisu (barem ne bi trebalo da budu) "normalni uslovi". U "normalnim uslovima" sve je ok, u nenormalnim uslovima nije sve ok, kraj price? Jedino sto "sve je ok" ne prodaje novine toliko dobro kao "nije sve ok".
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •