iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 95

Thread: Usage Time = Standby Time

  1. #76
    iSrbijaLegend igor11's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1,730
    Thanks
    72
    Thanked 539 Times in 396 Posts

    Default Re: Baterija: Standby = Usage

    kada si radio restore.. jesi vracao backup?

  2. #77
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Dobio sam tel.prije nekih 7 dana, momak je sve obrisao i ja sam uradio Set as new. U medjuvremenu sam skinuo nekoliko aplikacija. Sinoc sam radio restore preko iTunesa, klasicni restore. Vretio sam backup jer sam mislio da nece praviti problem s obzirom da sam telefon koristio 7 dana.

  3. #78
    iSrbijaLegend Pavle's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,383
    Thanks
    281
    Thanked 572 Times in 508 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Uradi restore kroz iTunes, ali idi Set up as new.
    I posle toga oznaci aplikacije koje ti trebaju i uradi sync, nikako ne vracaj backup.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 3G & 4 & 5S...& MacBook Pro...iPod shuffle

  4. #79
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Evo upravo sam uredio restore i izabreo Set as new. Odmah mi ponudi sync, hocu li sad izabrati muziku i aplikacije ili da za sada preskocim?

  5. #80
    iSrbijaLegend Pavle's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,383
    Thanks
    281
    Thanked 572 Times in 508 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Pa preskoci bolje, pa posle vrati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 3G & 4 & 5S...& MacBook Pro...iPod shuffle

  6. #81
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Ne znam sto se svi plase vracanja backup-a ja sam na ip5 vratio backup sa ip4s koji sam koristio dosta dugo i koji je imao ko zna koliko aplikacija i sve radi najnormalnije...

    Ali posto se vec igras sa restorom nemoj vratiti backup i koristi par sati tako telefon i vidi kako se ponasa... Onda instaliraj aplikacije koje koristis pa opet posle par sati vidi sta se desava sa baterijom verovatno ti neka aplikacija pravi problem. Ja sam na ip4s imao problem sa FB (tada poslednja verzija) koja je nenormalno trosila bateriju kada sam instalirao stariju verziju sve se vratilo u normalu...
    There is always a way!

  7. #82
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Zavrsio sam sve, ubacio sam i aplikacije jer ne vjerujem da ce mi praviti probleme (imam ukupno 11 aplikacija i to standardnih). Nisam podesavao MMS jer sam citao da bi to moglo zezati. Napunicu telefon pa vidjecu kako se ponasa, narocito preko noci kad sve iskljucim. Hvala svima za pomoc pa javicu sta sam napravio.


    EDIT: Nista, dzaba i restore i Set as new, opet je sve isto. Evo napunio sam telefon do kraja i pise standby 21 minut, usage 20 minuta iako ga ne koristim. Ne znam vise sta bih probao...strasno koliko muke oko gluposti!
    Last edited by java; 26-12-2013 at 18:58.

  8. #83
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    A da probas da obrises sve aplikacije pa napunis i vidis...
    There is always a way!

  9. #84
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Probacu i to mada mislim da nece pomoci. Dosta ljudi je imalo ovakav problem i nikome nije bilo do aplikacija. Koristim Blic, WhatsApp, Skype, Rezultati, Classified, TV Raspored, App Price Drops i Tapatalk...znaci nista posebno sto bi moglo praviti problem. Hvala na predlogu, pokusacu i sa brisanjem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #85
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    ja sam imao to samo sa 3gs i na sw 4.2.1. sve sam zivo pogasio i nista nije dalo rezultata osim dizanje na 5.1.1. napomenuo sam cini mi se vec, no ne skodi opet. obavezno se gasi automatsko podesava je vremena, takodje u locations isto

  11. #86
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Ma sve ugaseno, cak sam palio 3G i mobilne podatke koji inace ni ne koristim pa onda gasio i palio wifi, ali nista. Nije meni bitno da li pise jednako vrijeme za usage i standby, nego nervira me sto pojede bateriju 30% brze. Ne mogu ni cijeli dan izgurati sa 1 punjenjem. Bas bezveze problem...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #87
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Postoje 2 opcije za konacno resenje problema jer izgleda nije ni do softvera:

    1. Problem oko 6-pin i 8-pin SIM kartica (valjda ove novije sa 8 prave problem)
    2. Dock konektor! Mislim da je ovo najvjerovatnije resenje jer izgleda da telefon smatra da je na spojen na dock i stalno u pozadinskim procesima ima ukljucenu muziku koja se ne vidi u multitaskingu. Vrlo je moguce da je ovo jer mi se ponekad desi da telefon izgubi zvukove sistema (sve osim zvukova zvona poziva). Na ovo su se takodje zalili neki clanovi ovog foruma i bilo je do dock konektora.
    Moram napomenuti da je kod mene usage i standby priblizno, dakle nije jednako. Ako je potpuno jednako onda moze biti neka aplikacija u pitanju i neki problem u vezi softvera.

    Prvo cu jedno vece izbaciti karticu iz telefona cisto da eliminisem 1. opciju i da vidim ima li razlike u usage i standby vremenu, tj da li ih pravilno odvaja, a onda cu pokusati ocistiti dock konektor sa 70%-tnim ili 90%-tnim alkoholom iz apoteke ili ici na zamjenu koja nije toliko skupa investivcija samo se bojim da ne dobijem neki fus pa napravim jos veci problem.
    Last edited by java; 28-12-2013 at 08:43.

  13. #88
    iSrbijaHero Vaskemld's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    772
    Thanks
    312
    Thanked 205 Times in 151 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Zamena dock konektora je 5000!

  14. #89
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    R.Srpska
    Posts
    105
    Thanks
    43
    Thanked 19 Times in 13 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Kako znati je li original? Ja sam iz Republike Srpske i sad ne znam koliko je tacno u Banja Luci da to licno odnesem, ali znam da jedna veca prodavnica iz Sarajeva (da je sad ne reklamiram) koja prodaje telefone i ima servis za iPhone uredjaje prodaje dock za iPhone 4S za 17KM (9 evra) + vjerovatno ugradnja (ne znam koliko kosta) + postarina. Citao sam na drugoj temi da je u Beogradu 15 evra zamjena docka, sad ne znam gdje si ti nasao za ~50 evra...

  15. #90
    iPhoneBigFan mightyoutlaw's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Požarevac
    Posts
    279
    Thanks
    37
    Thanked 45 Times in 41 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Ja sam imao isti problem sa mojim ip4s, uspeo sam da ga rasim tako sto sam odradio clean restor i nista nisam vracao od backup-a. Cak sam imenik vracao preko email-a(vcard). imao sam oko 20% bateriju, napunio ga do kraja i sad radi normalno. posle cu ponovo da odradim jb pa da vidim da li ce da se zezne ponovo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •