iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95

Thread: Usage Time = Standby Time

  1. #16
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Ostavi uključen location services (on),a sve ono što sam ti rekao off i radiće
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  2. #17
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    u tome i jeste stvar .. samo kada skroz iskljucim location sve radi .. a kada uradim ovako kako mi kazes opet isto

    znaci locations je problem i to mi je jednostavno sisalo bateriju
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  3. #18
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Verovali ili ne... Meni pod USAGE stoji 47 minuta a pod Stand By 1 day 8 Hours... :-D
    U zadnje vreme, od kako sam na godisnjem, koristim ga za razgovore, muziku i sa vremena na vreme SMS... Sve ostalo sam malo zapostavio! :-D
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  4. #19
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default

    Ja se i sada patim sa tim. A imam 4.2.1 vec 6 meseci. Na 3.1.3 nisam imao problema. Kod mene konkretno kada koristim 3g i kad ga ugasim usage raste i raste. Tako da ja svaki put uradim restart kada gasim 3g i to je to. Voleo bih da dobijem odgovor na to,ali do sada ama bas nigde nisam nasao.

  5. #20
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    meni je iskljucivanje location services pomoglo, tj,pocelo da prikazuje kako treba.. i onda uradim restore.. i ponovo krene da buguje, i pokazuje isti usage i standby .. ni iskljucivanje location service-a vise ne pomaze.. ovo je bug koji se vuce ko zna od kada i od koje verzije iosa .. inace, bug je prisutan na svakom telefonu.. samo treba da ga"probudite"nekako!? .. to budjenje moze biti cackanjem u locations-u ili vec "negde",individualno je .. nekome se od prvog paljenja pokazuje , a nekome kasnije.. posle "cackanja" .. i od tada krece drama, tj. ni restore ne pomaze .. i onda.. iz cistog mira, moze da se desi da se sve od jednom vrati u normalu, kao da nista nije bilo

    primera radi , to sam primetio kod 3 potpuno nova vakum pakovanje 4s-a .. problem se desio u razlicitim okolnostima.. i trajao je.. kod jednog, obicnim menjanjem sim kartice se sve vratilo na normalu, bez ikakvog razloga je problem nastao, i isto tako se i popravilo .. samo od sebe ..

    inace danas na drugarovom 4s-u pokazuje naravno normalno, i ja udjem u locations da proverim .. pocnem da ukljucujem/iskljucujem nasumicno .. i izadjem .. pogledam usage.. i krene i kod njega problem .. istovremeno pocinje da se pomera i standby iako telefon koristim sve vreme i telefon nije u standby.. a pomera se i usage.. dakle kada bude napunio do 100% i kada se resetuje brojanje na 0/0 .. isto ce poceti da mu pokazuje isti usage/standby .. neverovatno kako veliki bug koji se provlaci sve vreme kroz toliko novih update-a !!! A apple nista ne radi povodom toga ko zna iz kog razloga ..
    Last edited by studioton; 13-02-2012 at 22:39.
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  6. #21
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sarajevo
    Posts
    268
    Thanks
    38
    Thanked 22 Times in 20 Posts

    Default

    Evo upravo sam otkrio zbog cega se meni desava: naime, kad ukucam mms postavke automatski se usage i standby prate, kad ih izbrisem to prestaje.
    iPhone 4 16GB 5.1.1. simfree

  7. #22
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    kod mene ne.. upravo sam uradio hiljaditi restore u zadnjih 10 dana.. ukucao mms postavke i normalno mi razdvaja ..

    mislim da znam sta je problem kod mene.. u pitanju je tweak, intelliscreenx .. ali nisam siguran, upravo ispitujem pa cu bas da javim rezultate
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  8. #23
    "iSrbija Hall Of Fame" Member byMaX's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade, Serbia
    Posts
    710
    Thanks
    206
    Thanked 235 Times in 101 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Kao što sam već pisao, meni je 5.0.1 build A406 sredio problem...

  9. #24
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default

    Totalna glupost.. Problem je ustvari gmate client koji imam instaliran( dual sim bluetooth) i logicno client preuzima default bt i non stop radi..
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  10. #25
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default

    Ja ne znam kod mene sta je 4.2.1

  11. #26
    iSrbijaBigFan dakysrb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    237
    Thanks
    32
    Thanked 49 Times in 27 Posts

    Default

    meni se popravilo samo od sebe, odvojio se usage od standby...


    _____________________
    poslato preko tapatallk
    Diskriminacija ?!! To je kad Je beli iphone skuplji od crnog!

  12. #27
    iSrbijaBigFan Serbiaman's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Serbia
    Posts
    278
    Thanks
    5
    Thanked 9 Times in 8 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    ma ja usage i standby vise ni ne gledam jer me uopste ne interesuje i ovako ga punim svako vece

  13. #28
    iSrbijaBigFan cikajoca's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Brčko DC
    Age
    48
    Posts
    118
    Thanks
    13
    Thanked 20 Times in 19 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Uf,
    Pročitao sam sve ovdje napisano o ovome. Naime i kod mene se pojavilo nešto slično. Prvo sam pre nekoliko dana unio postavke za MMS, koji , uzgred, nije proradio (Mobis mreža). Pošto me to i ne nervira nešto posebno ostavio sam te postavke jer znam da su ispravne i nekad ranije mi je radio MMS. Elem dan dva posle toga osjetim da mi se telefon koji je bio u levom džepu pantalona nenormalno grije. Pogledam, ugašen, baterija prazna , vruć nenormalno. Probam upaliti, ništa. Stavim na punjač, krene punjenje, posle 10 min upalim ga,sačekam da se napuni, skinem sa punjača, (bilo je oko 11 sati uveče) ujutro 75% baterije. Od tada muku mučim sa baterijom jer me strašno nervira toliki drain. Stalno gasim sve iz backgraunda, naveče gasim Wi-Fi i Location, SSH je naravno uvijek isključen, osvetlenje ispod pola i drain baterije je preko -170 miliampera. Prije ovog slučaja kad ostavim naveče telefon sa 100% bat. i uključen Wi-Fi i Locations, ujutro bude 98-99% baterije i bio sam vrlo zadovoljan, baterija mi je trajala i po 3 dana u zavisnosti koliko ga koristim. Sad nakon čitanja ove teme pogledam i vidim da mi je usage i standby isti. Obrišem MMs postavke i reset (obični) i usage i standby poče da se razdvaja. Inače praznio sam bateriju do kraja i punio do kraja, hladio tel u frižideru i punio (da se ne pregreje baterija) i sad je stanje malo bolje, inače sam pomišljao da mijenjam bateriju. Sad je pitanje šta je moglo toliko da pregreje bateriju i da je isprazni skroz za nekoliko minuta. Prvo sam pomislio da se nešto od programa , poput Bat (blic kao baterija) sam aktivirao u džepu ali sam brzo odbacio tu misao jer je telefon u futroli koja je čvrsta i pokriva i ekran a i sam programBat se gasi nakon 1 min. Nikako ne mogu da skontam kako je moglo doći do ovoga. Nisam radio restore jer ovdje pročitah da ne pomaže. Kupio sam BatteryDetective i stalno pratim ponašanje baterije. Na primer sa uključenim Location, Push, Wi-Fi , drain bude -176ma, sa isključenim Location -140 ma. Kad isključim Wi-Fi , Location, Data i 3G padne na oko 76 ma i mislim da je toliko zbog osvetlenja displeja. Napominjem da nikada ranije nisam imao ovakav slučaj ni na 3GS ni na i4. Takođe ne koristim iCloud, telefon je i4 simfree. Sad više nisam pametan šta raditi.
    Last edited by cikajoca; 19-02-2012 at 14:11.
    iPhone 6 64 GB iOS 9.02 JB; Ipad 4 , 128 GB, iOS 9.1;

  14. #29
    iDrugČlan WladoN's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Doboj
    Age
    34
    Posts
    40
    Thanks
    10
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Default Re: Usage Time = Standby Time

    Meni se na 3GS-u desio ovaj slučaj. Nema šta nisam pokušavao, sve već gore navedeno... restore, set as new, kompletno gasio wifi, 3G, location, znači nisam ih uopšte uključivao nekoliko dana, ali ništa nije pomoglo. Kad jedan dan mene prijatelj pita kako mi se svidja MMS koji mi je poslao, ja ga naravno nisam primio i mislio sam da nešto nije u redu sa MMS parametrima, međutim bili su u redu, da bi mi poslije 2-3 sata stigla ona MMS poruka od prijatelja i od tog trenutka se razdvojiše usage i stand by. Poslije mi se opet desilo, samo ovaj put sam ja pokušao da pošaljem MMS, baš iz razloga da pokušam da izazovem problem. Nakon toga sam izbrisao parametre za MMS i isključio ga skroz i više nikad nisam uključivao, i naravno problem mi se više nije javljao. Poslije sam jedno vrijeme nosao četvorku koju sam brzo prodao, i u tom periodu korištenja nije se javljao problem, ni na 4S koji sad koristim, naravno nisam uključivao MMS ni na jednom od ovih telefona. Tako da meni je to pravilo problem, možda nekom od vas pomogne...

  15. #30
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default

    Ne znam, meni mms stoji kao parametar i jednom u 100 god koristim. Ali mi nije zbog toga rastao usage. Meni se peoblem resi sa restartom posle koriscenja interneta. Gde god mi se vrti onaj krug znam da ako nije zavrsio a ja izasao iz app da ce usage rasti. Znaci restart dok ne nadjem drugo resenje

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •