iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Gde kupiti novi PC?

  1. #16
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Def najbolja opcija br dva....od svih najbolja....sandi procesor sata 3 hddd....i nvidia grafika i to jaka...Po meni je tu jedina slaba tacka kuciste i napajanje...mozda da je to malo jace

  2. #17
    iPhoneBigFan dejanz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    344
    Thanks
    70
    Thanked 50 Times in 43 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Uprav i si i za cpu sad gledam cena mu je 29999.00
    moja preporuka je CPU Intel Core I5 2500K 3.3 GHz LGA1155 on je oko 21k
    Sto vise memorije 4-8Gb
    HDD to je stvar potrebe
    VK Pex-1GB GTX550Ti DDR5 Gain
    Kuciste neko CoolerMaster na primer

  3. #18
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Jedino sto je ostalo manje vise isto je ram...mislim na ddr3...

  4. #19
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Ovakvu konfiguraciju iz winwin-a imam ja, samo sto sam promenio maticnu (stavio gigabyte Z68-D3-B3) i graficku (umesto MSI GTX 560ti, stavio sam MSI GTX 560). Na ovakvu masinu sam instalirao osx lion, koji radi kao nedotavan... Cak u geekbenchu uzimam 11500 poena, a npr, iMac 27 uzima oko 10500... Sa pomenutom masinom sam igrao Battlefield 3 na winu, sve na ultra high, sa preko 35 fps-a... Tako da, uzmi ovo, i bicete mirni narednih 3-4 godine...
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  5. #20
    iPhoneBigFan dejanz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    344
    Thanks
    70
    Thanked 50 Times in 43 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    i preporuka za monitor dell 2412, ja sam odusevljen istim

  6. #21
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    i preporuka za monitor dell 2412, ja sam odusevljen istim
    Ja sam uzeo Dell U2312HM, takodje preporuka i za njega Oba monitora su odlicna
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  7. #22
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Bokice: pitanje je naravno materijalnog momenta za novu konfiguraciju za muza. Ako imas viska para - recimo Laptop Asus G74sx - fantazija stvar ali kosta da usi *****aju - nasao sam ga u gigatronu za 1700€ ali full varijanta sa x560 grafom, full hd panelom 120hz 3d sa naocarima (za pravi dozivljaj), i7 procesor, 16 GB ram, 2 harda od po 500 GB, ili moze umesto jednog da stavis SSD 120 GB.
    Sa druge strane, ja sam UVEK za ovih 14 godina koliko se aktivno bavim racunarima sam sebi sastavljao svaku konfiguraciju. Ponekad sam i u 4-5 razlicitih prodavnica trazio i nalazio sta sam sebi zacrtao, kupovao samo komponentne, i donosio kuci te sam sebi sve sklapao. I NIKAD nisam imao frku. E da, posle 6 godina rada mi je zveknulo Chieftec napajanje, pa sam kupio novo LC Power (2010). Eto - moj jedini problem ikada.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  8. #23
    iSrbijaBigFan bokica's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    314
    Thanks
    18
    Thanked 59 Times in 40 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    To mi je mnogo para, gledam nesto 600-700 evra. Mi smo poslednju sklapali sami i napatili se zestoko. Kad se nesto pokvari svi vicu da nije njihova komponenta losa nego od drugih. E sad zelim testiranu komfiguraciju i sve kod jednog prodavca pa kad crkne da znam koga cu da jurim.
    Super je ova iz WinWina ali najnepovoljnija. Mene i dalje vuce ka 4. opciji u ComTrade. Da objasnim:
    1. Zvala sam druga koji tamo radi i kaze da nema sitnih slova u garanciji, da je garancija ista kao i ova od 3 godine samo traje 10.
    2. Daju na 10 meseci bez kamate sto je extra sa ovim divljanjem evra
    3. Relativno su dobro-drzeca firma

    E sad mi vi recite sta ne valja u toj konfiguraciji? Nisam u toku sa ovim novim komponentama. Da li je ova u WinWinu isplativija?
    @iNovajlija zasto si menjao plocu i graficku?
    iPhone 3GS 32GB black simfree 5.0.1

  9. #24
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    @bokica

    Nisam ja bas uzeo onu gotovu konfiguraciju, nego sam sam sastavljao, zato sto se na njihovim gotovim konfiguracijama ne mogu menjati delovi. Ako hoces da promenis neki deo, onda ti skace konfiguracija za X procenata (ne secam se tacno koliko, zato stavljam X), a ako uzimas gotovu, onakvu kakvom su je oni zamislili, onda ispada jeftinija. A ja sam promenio maticnu, zato sto je vec ugradjena maticna miniATX formata, sto ja ne preferiram (npr, ako hocu da ubacim wireless karticu, tv karticu ili bilo sta drugo sto mi padne na pamet, necu imati mesta gde da je "ubodem"), a kao drugi razlog, ova maticna koju sam stavio je 100% podrzana za instaliranje Mac OS X Lion-a. Sto se tice graficke, posto i nisam neki pro gamer, odigram po neku igricu u 2-3 meseca, svega po par sati, resio sam da uzmem jeftiniju verziju gtx 560 graficke, na kojoj sam ustedeo 5000 dinara, a koja je slabija od TI verzije za svega nekih 8 do 10% (ovo ne pricam iz licnog iskustva, vec sam sam zakljucio, gledajuci raznorazne sajtove sa testom pomenutih grafickih karti, pa sam video da mi se ne isplati uopste dati 5000 za nesto sto necu iskoriscavati do kraja. Inace, ova graficka (gtx 560) je ubica, blago receno. Sve gura na ultra high, bez seckanja, tako da mislim da nema potrebe uzimati TI verziju iste. Izmedju ostalog, moja konfiguracija je:

    Intel i5 2500k
    Gigabyte Z68A-D3-B3
    8GB DDR3 @1600 MHz
    MSI GTX 560
    1TB Seagate Baracuda @7200rpm
    LC Power 925b kuciste
    Dell U2312HM monitor

    Ovim sam jednim udarcem ubio dve muve, dobio sam i vrhunski Hackintosh(kao sto sam i napomenuo u postu iznad, sve leti kao ludo, nema kocenja, i sve radi kako treba), a takodje i dobru gaming masinu - koju ne iskoriscavam do kraja

    Ako imas jos nekih pitanja, pitaj slobodno
    Last edited by iNovajlija; 09-02-2012 at 14:02. Reason: Zaboravio zakljucak :)
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

  10. #25
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Ona kOju si okacila na winwin stranici sto sam napisao post je po meni najbolja...ne fali nista titanium 560ci...mocna graficka...jedino je kuciste down...lepo je ali meko...

  11. #26
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: Gde kupiti novi PC?

    Taman naopako da ne valja TI verzija gtx 560, ali je u toj konfiguraciji maticna usko grlo, i nije podrzana od hackintosh community-a A sto se tice kucista, stvarno je lose i plasticno...
    Last edited by CJay; 09-02-2012 at 14:42. Reason: ne citiraj post iznad svog
    iPhone 4S 16GB Simfree, Hackintosh OS X Mavericks, iPad 3 16gb

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •