iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Ponašanje iPhone-a na niskim temperaturama

  1. #1
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Question Ponašanje iPhone-a na niskim temperaturama

    Evo danas pre nekih pola sata ušao sam u kuću i pogledao koliko mi je baterije ostalo,pisalo je 17%.Nakon 15 minuta,kad se telefon navikao na sobnu temperaturu,da ne kažem ugrejao,pokazuje da imam 29%

    Ovo mi se ne dešava 1.put,već jedno 3.,ako ne i 4. u poslednjih par dana od kad je ovako hladno.Jel još neko primetio ovako nešto?
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  2. #2
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Pa realno, preporucena temperatura za LiIon i LiPol baterije se krece u razmaku od 0 - 60 stepeni! Sve ispod i iznad te vrednosti MOZE uticati na rad baterije kao i ostetiti je ako se duze nalazi na "ekstremnim temperaturama"! Pokusaj u toku hladnih dana da ga drzis u dzepu, torbi, ako imas futrolu jos BOLJE... iPhone nije jedini telefon koji pati od slicnog fenomena ali boze moj, dogadja se! :-)
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  3. #3
    iEntuzijasta Nikola N's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    65
    Thanks
    21
    Thanked 10 Times in 8 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Meni se na Kopaoniku desavalo i da se ugasi telefon i kad probam da ga upalim pojavi se da je baterija prazna, a kad ga malo protrljam rukama i ugrejem upali se i baterija bude 50-60%

  4. #4
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default

    tako sam i mislio,al reko da proverim.Moram da mu nabacim carapicu pod hitno

    na skijanje iskucivo i samo nokiu 1110 i to je to.Pre cu ja da slomim nego ona,a baterija joj traje pola veka
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  5. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Jos je ovo cudo "stakleno" tako da se jos brze hladi/greje...

    Ne bih vam preporucio da ga nosate na skijanje sa vama,pogotovu bez futrole,smanjuje se vek bateriji na ekstremnim temperaturama...

  6. #6
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Upravo kako je Stefan rekao! Sto je duze izlozen HLADNIM temperaturama odnosno extremno TOPLIM vek trajanja baterije se smanjuje. Nije iskljuceno da vec posle prvog "udara" dozivi svoju "smrt"! Najbolje je na niskim temperaturama drzati telefon u dzepu blizu tela gde ce se najmanje hladiti, odnosno mozda cak i nece!
    Opet u toplim uslovima, izbegavajte drzanje telefona duzi period na suncu(jos gore ako je u futroli)! Ponavljam, ovo se ne odnosi samo na iPhone vec na gomile drugih telefona koji imaju LiIon ili LiPol baterije!!!
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  7. #7
    "iSrbija Hall Of Fame" Member byMaX's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade, Serbia
    Posts
    710
    Thanks
    206
    Thanked 235 Times in 101 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Upravo tako, ja sam ga nosio isključivo u unutrašnjem džepu jakne... ali nokia 3310, neuništiva, za ovakvo vreme je najbolja.

  8. #8
    iSrbijaBigFan SPW Spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    121
    Thanks
    98
    Thanked 34 Times in 29 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Ja moj nosim u vakum kesi za sendvice


  9. #9
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    To sam i ja primjetio! U sobi nemam grijanje, i cim skinem ujutru sa punjaca za kratak period padne na 96%. dok je drugacija situacija kad je u toplom...
    E kako sam primjetio? Kad pratim BatteryInfo, i ako je temperatura ispod 30 stepeni u BI, ili ako ode preko 32-33 stepena, maksimalni kapacitet baterije mi oslabi. Na 31 stepen mi pokazuje da je potencijalni maksimu 1349, a cim se promjeni temperatura, krece da pada potencijalni maksimum...

    A evo kako izgleda na 23 stepena-1292


  10. #10
    iEntuzijasta sekularac's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    67
    Thanks
    71
    Thanked 25 Times in 13 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Nakon cele noci na punjacu (iPhone 4s star nekoliko dana) u toploj sobi pokazivao 96%. To mi se desilo 3 puta zaredom, a onda sam uradio hard reset i sad je sve ok
    Valjda se baterija zaglupi, sta li...

  11. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    ja nisam primetio da baterija hoce da zeza nosam ga u koznoj jakni (znam recicete koja si ti budala da nosis na -15 koznu jaknu....Sta cu sredila mi stara debelu jaknu pa moram koznu)... naime iphone se toliko zaledi da krene onaj metalni deo da mi se lepi za prste... ali sa baterijom jos uvek nikakvih problema nisam imao.... cak mi i duze drzi baterija na ovim hladnocama.... neam pojma kako...

  12. #12
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Ja moj drzim u vunenoj carapi zimi, specijalno pletena za njega.
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  13. #13
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    3GS... Ako nosis telefon u koznoj jakni, verovatnoca da se bas toliko ohladi je svedena na minimum! U tvom slucaju je samo stvar fizike: drzis ga u koznoj jakni gde temperatura sam siguran ne pada ispod 20ak stepeni ako je blizu tela! Vadjenjem telefona stvara se kondenzacija i momentalno hladjenje pa imas utisak da je telefon konstantno izlozen niskim temperatura pa otuda dolazi do osecaja HLADNOCE METALNOG DELA i LEPLJENJA PRSTIJU! :-)
    Ipak mislim da ti sasvim SUPER postupas prema svom telefonu, zato mu baterija i traje nesto duze jer se uvek nalazi na temperaturi koja njemu odgovara...Cak i u koznoj jakni! :-D
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  14. #14
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Ako je neko krivo shvatio moj post mogu i da objasnim.
    Naime, kada je u hladnoj sobi na punjacu, potencijalni maksimum ce se smanjiti sa 1350 na 1290mAh. I ja cu ga unijeti u zagrijanu sobu, kada ce potencijalni maksimum da poraste na 1350mAh, i automatski ce da mi prikazuje manji procenata baterije, jer je razlika vec za 60+ mAh.
    Normalno, procenat baterije nije 'shining disco ball' pa da sara non-stop dole gore, ali je cinjenica da vam se u dva dana, pod istim uslovima koriscenja samog ajfona(3G,wifi,igrice,surfanje), a u zavisnosti od temperature-trajanje baterije moze znatno razlikovati.

    Svakako, prethodno je @sekularac naveo 96% na punjacu...a sto je i cesca stvar da je sam problem-softverske prirode.

  15. #15
    iEntuzijasta sekularac's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    67
    Thanks
    71
    Thanked 25 Times in 13 Posts

    Default

    Tako je, slazem se u potpunosti. Kod mene je ocigledno problem bio softverske prirode.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •