iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Ponašanje iPhone-a na niskim temperaturama

  1. #16
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Softwear prati samo stanje u bateriji... Ako dodje do variranja baterije van nekih baznih podesavanja moze da "zaglupi"! :-)
    No ono sto je bitno je da baterija je ta koja utice na to kao i temperaturne promene! MCCF shvatili smo tvoju problematiku apsolutno jer se dogadja cesto kod svih... HARD RESET je zapravo resetovao baterry menagment na pocetno stanje i resio pitanje prikazivanja baterije.
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  2. #17
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Ma nije problematika, nego iskustvo...pa da ljudi ne panicare ako im se nekad desi... Da znaju do cega moze biti

  3. #18
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Upravo tako!!! :-))) Nije nista strasno... Samo ako se pazi! :-)
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  4. The Following User Says Thank You to AppleFan For This Useful Post:

    mccf (04-02-2012)

  5. #19
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Evo jedan tekst o bateriji i hladnoci...

    http://www.b92.net/tehnopolis/aktuel...&nav_id=580203

  6. The Following User Says Thank You to mccf For This Useful Post:

    AppleFan (06-02-2012)

  7. #20
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Odlicno objasnjenje... Uprav to je TA problematika! :-)
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  8. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    ovo je istina ? http://www.b92.net/tehnopolis/aktuel...&nav_id=580203''Prva padalica: iPhone 4S

    Na nula stepeni svi su radili normalno, ali već na -5 iPhone 4S i Nokijin N9 počeli su da otkazuju: iPhone je prijavio grešku SIM kartice, a N9 je pokazao da mu je baterija skoro prazna.
    Kad je temperatura spuštana na -10 iPhone to više nije mogao da izdrži – odjednom je objavio da mu je otišla baterija i ugasio se. Svi telefoni s LCD ekranima imali su teškoća kad je temperatura snižena ispod ove. ''

    dajte ljudi ovo je cista glupost... moj i4 se ponasa na -16 stepeni kao da je u temperatura +25stepeni.... kako ljudi lupetaju gluposti znaci ne verujem(mislim na ovaj link gde lik se pravi pametan) koji je on test radio... lele da je to istina pa moj fon bi crkao vec pre par dana,ja sam stalno napolju i uvek mi je u prednjem dzepu kozne jakne... bukvalno stailnes steel pocne da se lepi koliko je leden,a fon sasvim normalno funkcionise...


    eto jos hejtera... neka pikaju sa amoled i da cute pred retinom... kako neko od nas koji koristi iphone ne napravi neko poredjenje...a ne ovi ko zna dal su koristili kineza
    i gornja slika je neki 3g ili 3gs...

  9. #22
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Pazi, casopis PC WORLD je poznat po svojim testovima. Uvek su bili objektivni... Na iPhone-u(nije bitno koji model) zaista stoji temperaturna preporuka koja se krece od 0-35 stepeni! Za sve stete nastale usled manje temperature od 0 ili vece temperature od 35 stepeni, APPLE ne snosi nikakvu odgovornost. RETINA jeste najbolji ekran na trzistu i cinjenica je da se testovi poredjenja ne mogu sprovesti na nizim temperaturama jer iPhone, kao sto vidimo, vec otkazuje na -10!
    No bitna je stavka naglasiti da su u ovom testu zaboravili naglasiti o kojim baterijama i kojim jacinama se radi, kao i kakva kucista koji telefon ima!
    Za razliku od "jeftinog" Samsunga(koji je od plastike i koja se mnogo teze hladi) skuplji iPhone je napravljen od materijala koji se ipak na tako niskim temperaturama BRZE HLADE i JOS TEZE ZAGREJAVAJU! Zato smatram malo test nedovrsenim ili nedovoljno preciznim....
    Nemojte da vas ovo obeshrabri... iPhone i dalje mozete koristiti na nizim temperaturama u toku razgovoru jer vase ruke ipak daju neku toplinu samom uredjaju, baterija(kao i na bilo kojem drugom uredjaju) se tokom razgovora malo i greje, tako da TEORETSKI na -15 minuta bi mogli da obavljate razgovor bez ikakvih problema. U PRAKSI SAM TO USPESNO ODRADIO PRE NEKI DAN I NISAM PRIMETIO NIKAKAV NEDOSTATAK NA iPHONU.... :-D
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  10. #23
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    onda samo meni radi najnormalnije na -16... bio sam napolju preko 3h..
    to sto su oni dobri u testovima moze da okace macku o rep...
    kada u praksi nije tako..
    stojao je na hladnoci onda sam proverio mail... sasvim normalno funkcionise... nikakvo kocenje slabljenje baterije i takve neke zezalice nisam primetio

    i to nije jedan dan vec nedelju dana sam izlozen takvim temperaturama (sankanje itd XD) cak i ukljucim muziku dok se spustam baterija 1 ceo dan komotno traje sa normalnim koriscenjem (pod normalnim podrazumevam 30ak poruka 1h razgovora 2-3h igranja 2-3h slusanja muzike i 1h na 3g (fb,safari...) i ostatak u stand by)

    i da dodam retina sasvim normalno funkcionise na -16 stepeni... a ne kako oni kazu da otkazuje na -10

  11. #24
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Ne, ne... Nisu rekli da je display otkazao vec KOMPLETAN TELEFON! :-D
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  12. #25
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Ne kazem da ajfon niti ima niti nema odredjenih mana na relaciji baterija-hladnoca... Ovaj tekst bih u cijelosti i uzeo za ozbiljno, da nije dovrsen ovim o samsungu...dotle sam ustvari i citao Jedino jos epska pjesma fali 'Samsung i ljuta -35 stepena'. B92 i android...

  13. #26
    iEntuzijasta 80y4n's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    80
    Thanks
    5
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default

    Samo da dodam, juce sam na -18 proveo 6 sati u marsu na planinu gore dole i koristio telefon za povremeno fotografisanje, drzao ga u dzepu jakne i radio je potpuno normalno, dok se ruka bukvalno ledi za dvadesetak sekundi, kada skinem rukavice da okinem fotku.

  14. #27
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default

    Ne znam koliko imate priliku na ekstremnijoj temperaturi da boravite...prije neki dan u kolima pokazuje -34. Inace je to predio gdje su uvijek temperature ekstremno nize... I namjerno izadjem- ti ne osjetis nikakvu razliku na 0 i na -34 kad stanes 2 minuta. E za 20 minuta bi se imalo sta pricati. Sta hocu da kazem-kao sto je applefan pisao-temperatura u dzepu i vani je razlicita. I vas molim kad ste tako sigurni i u bateriju i u funkcionisanje-ostavite telefon negdje na otvorenom na -10, -20...pa da bude nekih pola sata, i onda nam javite dal je moguca popravka i koliko eventualno kosta (nova baterija, displej...) Kad se vec upustate da lupetate o sankanju, nosanju u dzepu, funkcionisanju...

    Jedno je da stojis go napolju, drugo je da si obucen. Jedno je da telefon stoji napolju, drugo je u dzepu... I ti sto ti lede ruke kad ih izvadis o tome ti pricam...izvadi telefon i okaci oko vrata pa ga pronosaj po ure...
    Last edited by dzenopoljac; 06-02-2012 at 17:17.

  15. #28
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Smrznuta baterija

    Ma dragi prijatelji budimo realni... Imamo najbolji telefon u svakom pogledu! Samsung ne bi bio ni primecen sa Samsung SII a ni sa SamsungTab da nije prekopirao nesto od APPLE-a, da li sam u pravu!?
    A zaista nemam nista protiv Androida... Samo mi je totalno neugloden, brdo ne rasporedjenih fajlova pa memorijska kartica ili fiksna memorija izgledaju kao da je bacena bomba na njih. Ruzan mi je jednostavno i za razliku od APP Store-a na Android Marketu nema toliko striktnih provera pa nikada ne znate sta TACNO skidate!
    Samo cu reci APPLE RULES!!! :-D
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  16. The Following User Says Thank You to AppleFan For This Useful Post:

    SPW Spartan (19-02-2012)

  17. #29
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default

    Tacno je da se gasi.. Ja se snimam na kopu u toku voznje na stazi i posle 4-5 min se ugasi isto kao kada je baterija prazna. Nece da se upali dok se ne ugreje..


    Tapatalk.
    Silence must be heard!

  18. #30
    iEntuzijasta 80y4n's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    80
    Thanks
    5
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default

    @mccf Ne shvatam sto si toliko agresivan i vrijedjas ljude time sto im govoris da lupaju. Tema je evoluirala kroz nekoliko postova, pa je normalno da se prica siri. Pocela je sa prikazivanjem statusa baterije i prosirila se na iskustva ljudi u realnoj "smrznutoj" situaciji i na koristenje telefona u istoj,jer niko od nas nije toliko besposlen ili mozda bolje lud da ostavi telefon da mu stoji vani na -15 i da sve to testira, pa iskustva onih koji su bili u prilici da koriste telefon( a sa njim i bateriju, koja je gle cuda integralni dio) su dragocjena. Cak i ovi koji testirase bateriju, (pc world valjda) nisu samo testirali bateriju,(napon, kapacitet) vec i to da li se telefon moze koristiti, kakav mu je odaziv ekrana, i slicno sto je meni vaznije od toga da li baterija gubi kapacitet na hladnoci, sto je cinjenica koja je svakom poznata ako je ikada koristio bilo kakav elektricni uredjaj na baterije kad je vani zima(foto aparat, kameru, walkman, diskman, ipod i slicno). Korisno je saznati tacne podatke koliko se gubi, na kojoj temperaturi, i slicno, al je isto vazno cuti iskustva ljudi. Prvo si pljunuo clanak koji si ti postavio, zbog nedostatka nepristrasnosti novinara, jer je navodno hvalio samsung, sto znaci da ne dozvoljavas i iskljucujes bilo kakav izvor spoljni izvor informacija osim svog misljenja i sopstvenog iskustva koje moze biti izuzetno iskrivljeno zbog odredjenih preferencija. Evo na primjer ti si prosirio pricu sa automobilom i senzorom u njemu, koji ti prikazuje -35 i ja sam shvatio kako je u tom automobilu pokvaren senzor ili je u pitanju los dizajn, jer imas automobile koji su izuzetno precizni u mjerenju spoljasnje temperature u pola stepena, dok neki drugi imaju problema sa tacnoscu i fulaju u 10 stepeni. Kako tvoj subjektivan osjecaj hladnoce kad izadjes napolje nema nikakve veze sa vjerodostojnoscu, posebno kad ne znas ni kolika je tacna spoljasnja temperatura, ( sumnjam da si u posljednje vrijeme bio na -20, jer je to itekako drugacije od 0 i pri toj temperaturi para koju izdises se hvata za bradu i brkove, ako ih imas i pretvara u led), onda tvoja prica kojom dokazujes kako ostali kako ti rece lupaju, pokazuje da je tvoja logika, a posebno nastup pogresan i da lupas ti.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •