iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 13 of 13

Thread: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    44
    Posts
    9
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Pozdrav ljudi ja sam novi na forumu ali sa citao vec dosta vasih topica i svidja mi se forum.
    Uglavnom imam par pitanja a nisam mogao da nadjem odgovore na netu pa ako imate malo vremena da mi odgvorite jer sam uzeo moj prvi iphone (4s) pre 2 dana. Evo par pitanja:

    1. Svuda sam citao za i protiv jailbreaka, i koliko sam shvatio nema tu nekih velikih mana sem sto se gubi garancija itd., ali me zanima vase misljenje povodom jb i da li bi trebao da sacekam jos neko vreme jer je ovaj jb za ip 4s izasao tek pre 3 dana, pa se bojim da ima nekih bugova ili da samo odradim to sto pre, posto ne znam kako to obicno ide. I da li ste vi primetili bugove neke?

    2. Oko formiranja baterija, pretpostavljam da nema formiranja baterije kod ovih novih telefona ali da pitam za svaki slucaj, i jel ok da punim telefon cak i kad je na 60%, 70% tj. kad nije skroz ispraznjen, posto sam citao da bar jednom mesecno ga treba skroz isprazniti. I gde ima da se kupi adapter za za punjac (da nije preskup), jer mi je iphone stigao iz singapura.

    3. Nameravam obavezno da uzmem zastitnu foliju za prednji i zadnji deo iphone, i da li stvarno ima potrebe da se narcuje zagg koji kosta 25 e(i ako ste narucivali kolko vas je izasao shipping i kolko vremenski treba da stigne, i jos bolje bi bilo ako znate da ima u srbiji da se kupe), ili postoje i kod nas da se kupe neke folije istog kvaliteta u Novom Sadu i Beogradu.

    4. Posto je telefon sam po sebi prelep a ove zastitne navlake ga samo proruzne, uzeo bi eventualno bumper i koja su vasa iskustva da li to stvarno stiti telefon od padova ili je to samo applov jos jedan nacin da zaradi, i gde mogu da se kupe u srbiji (applovi ili podjednako dobri, da nisu sa plasticnim dugmicima za volume) i eventualno bi uzeo neki providnu plasticnu zastitu (sto stiti od nazad i sa strane) koja je dobra pa mi preporucite.

    5. Sta se desava ako se telefon izgubi ili je ukraden, posto kolko sam cuo ona opcija find my iphone kod nas ne radi, pa mi recite koje brojeve, kodove bi trebao da zapisem i koje su verovatnoce da ce se telefon pronaci.

    Znam da je ovo puno pitanja, ali nadam se da cete meni novajliji odgovoriti . U svakom slucaju hvala vam u napred!

    P.S. Ako znate neki dobar tutorial oko instaliranja aplikacija sa apptrackr-a, odnosno kako da instaliram jailbreakovane aplikacije na iPhone a da pritom skidam te aplikacije sa kompa a ne sa iPhona.

  2. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Pod :

    0.procitaj deo foruma za upoznavanje sa iphone: http://www.isrbija.net/forumdisplay....e-sa-iPhone-om

    1.Sa JB se ne gubi garanicija. Da li ces da staviti ili ne je skroz na tebi.

    2. Baterija se vise ne formira. Koristis tel dok se ne isprazni onda napunis,tj. mozes da punis koliko hoces ali dozvoli jednom mesecno da se baterija kompletno isprazni.

    3.Po meni su najbolje clear folije,neko voli zag nego voli antiglare...probas pa se odlucis.

    4.Sto se tice bumpera i case-ova idi do Kosovske 28 tamo imas u iSrbija Shopu ogroman izbor.

    5.Find my phone radi najnormalnije kod nas ne znam ko ti je rekao da ne radi. Medjutim lako se gasi. Sto se tice osiguravanja informacija treba ti jedino IMEI broj posto se preko njega telefon trazi ukoliko bude ukraden.

    nije numerisano. Tutorial za instaliranje aplikacija(krekovanih ili ne) jeste da ih skines,prevuces u itunes i sinhronizujes svoj telefon sa itunes...za krekovane ti treba JailBreak....

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    44
    Posts
    9
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Hvala ti na ovako brzom odgovoru, imam jos par kratkih pitanja da se nadovezem.

    1. Posto ste vi koristili i starije iPhone, da li kad izadje prvi jailbraik ima puno bugova pa tek posle nekih mesec dva se svi bugovi isprave ili uglavom ovaj prvi release je full.

    2. Gde mogu da nadjem te clear folije (ili da ih porucim), tj. koji je njihov potpun naziv, posto vidim na sajtu te radnje iz kosovske ima samo jedna od 400 dinara http://www.iphone-srbija.com/ishop/d...guard-iphone-4 a npr u istyl-u prodaju jednu foliju za 1900 pa me bas zanima razlika koja je?

    3.I opet ponavljam oko tih bumpera da li oni stvarno ublazuju udarac pri padu telefona tj. cuo sam da navodno ako tlefon padne od napred ili nazad bumper je ispupcen pa se staklo ne moze razbiti...

    Hvala u napred!

    P.S. Gde je to dugme da ti se zahvalim, sem sto mogu da ti addujem reputation?
    Last edited by laki123; 23-01-2012 at 08:51.

  4. #4
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    1.nikada prvi release ne moze imati sve reseno.

    2.razlika je 1500din, nista vise.

    3.Postoje case-ovi koji kompletno stite telefon ali to je hardcore...cinjenica je da klasicni bumperi i caseovi stite samo do odredjene mere...

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    44
    Posts
    9
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Hvala ti, znaci preporucujes mi tu foliju iz kosovske tj. to je ta koju ti koristis?

  6. #6
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Da...najobicnija folija...ne vidi se kada je stavis i ne menja izgled telefona niti osecaj dok ga koristis(zag ili antiglare kada se koriste imas osecaj da je ekran gumen ili plastificiran)

  7. #7
    iDrugČlan Davorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    BRČKO
    Posts
    33
    Thanks
    10
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Bumper je must-have. Već sam imao 2 pada sa svojim i spasio mi je glavu (a i telefon).

  8. The Following User Says Thank You to Davorin For This Useful Post:

    laki123 (24-01-2012)

  9. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    44
    Posts
    9
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    A kazi mi samo de si uzeo bumper za 4s posto izgleda da je jako tesko naci kod nas u srbiji za 4s, jer je za 4 drugaciji odnosno silent dugme je nize...i da li ima neke razlike izmedju kineskog i originalnog?
    Last edited by dzenopoljac; 24-01-2012 at 07:35.

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default

    Ima brdo bampera sa samo jednim otvorom koji obuhvata sva 3 dugmeta i tako nema veze sto je mute spusteno..


    Tapatalk.
    Silence must be heard!

  11. #10
    iDrugČlan Davorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    BRČKO
    Posts
    33
    Thanks
    10
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Ja sam uzeo u CH orginalni INCIPIO Case. Platio sam skoro 30€ za komad plastike ali ne žalim, ne grebe mi 4S prilikom stavljanja niti prilikom skidanja. Ne žalim što sam platio jer jednostavno ne ide telefon od 700-800€ sa bumperom "sa pijace" od 5€, ako me razumeš.

    P.S.
    Na dispay sam stavio foliju, cisto radi boljeg ocuvanja... Evo i moj bumper/case:
    http://accessorizemobile.com/wp-cont...h_517_copy.jpg
    iPhone 4S 16GB White

  12. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    44
    Posts
    9
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Quote Originally Posted by Davorin View Post
    Ja sam uzeo u CH orginalni INCIPIO Case. Platio sam skoro 30€ za komad plastike ali ne žalim, ne grebe mi 4S prilikom stavljanja niti prilikom skidanja. Ne žalim što sam platio jer jednostavno ne ide telefon od 700-800€ sa bumperom "sa pijace" od 5€, ako me razumeš.

    P.S.
    Na dispay sam stavio foliju, cisto radi boljeg ocuvanja... Evo i moj bumper/case:
    http://accessorizemobile.com/wp-cont...h_517_copy.jpg
    Hvala ti na odgovoru, kontam ja da ti casevi koji pokrivaju i zadnju stranu su najbolji al nekako mi je steta pokrivati ceo telefon kejsom jer je telefon prelep, pa bih pre stavljao mozda obican bumper sto ide sa strane, znam da nije potpuna zastita al je takva kavka je, jedini problem sto vec 3 dana trazim bumper koji moze da se stavi na 4s i ne mogu da nadjem takav obisao sam u NS-u 20ak radnji i nigde nemaju takav, kao sto rekoh u bgu u kosovskoj sam ih kontaktirao u vezi bumpera i oni nemaju pojma da li moze da se stavlja na 4s, a da idem do bgea zbog bumpera koji mozda i nece odgovarati bi me kostalo 1200 din za put. Pa vas molim ako znate igde gde mogu poruciti originalne bumpere, posto apple kolko vidim ne isporucuje u srbiju. U krajnjem slucaju ako znate de mogu se naci ti univerzalni bumperi sto mogu i za 4 i 4s. A za foliju i dalje sam u dilemi da li da narucujem nesto tipa zagg jer sam cuo raznih prica i da su dobre i da nisu, a ova sto se kupi za 250 dinara iz prvog puta je nisam nikako uspeo staviti, a nadam se da ima i neka zastita koja se stavlja pomocu tecnosti poput zagove a da je jeftinija i da je dobrog kvaliteta.

  13. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    44
    Posts
    9
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Zabagovalo mi se pa je postovao 2 puta.
    Last edited by laki123; 25-01-2012 at 00:34. Reason: Bug

  14. #13
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Pocetnicka pitanja u vezi iPhone 4s-a

    Preporucujem amazon.co.uk! Imaju odlicne bampere, povoljne cene i uglavnom besplatnu isporuku za Srbiju.
    Potrazi, plati i cekaj da dodje... Negde oko 7-10 dana. Porucio sam prijatelju i on je zadovoljan, cak je bio na adresi pre no sto su oni predvideli.
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •