iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    78
    Thanks
    13
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    zaboravio sam lozinku koju sam stavio (-.- znam,glupo zar ne?) postoji li neki program preko kog mogu da razbijem ovu sifru?

  2. #2
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    RS / Bijeljina
    Age
    38
    Posts
    28
    Thanks
    6
    Thanked 11 Times in 7 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Ne. Moras restore.

  3. #3
    iSrbijaHero fanste's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Nici....Bataj-Nici
    Posts
    709
    Thanks
    125
    Thanked 60 Times in 46 Posts

    Default

    Ima nekih stvari procunjaj googlom.. Ali bih ti preporucio ssh, izvadi sta ti treba i picni restore

  4. #4
    iDrugČlan mihajmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Serbia, Belgrade
    Posts
    42
    Thanks
    0
    Thanked 4,294,967,289 Times in 2 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Quote Originally Posted by srdjan11273 View Post
    zaboravio sam lozinku koju sam stavio (-.- znam,glupo zar ne?) postoji li neki program preko kog mogu da razbijem ovu sifru?
    Koji sistem imas? ios4... ios5... - nadam se da je iphone4 u pitanju
    Go se covek ne skida!

  5. The Following User Says Thank You to mihajmi For This Useful Post:

    80y4n (11-01-2012)

  6. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    78
    Thanks
    13
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    naravno da je 4-ka zasto bi inace postavio u sekciju za iphone 4? kako se radi restore ima li neki turtorijal da mi date?

  7. #6
    iDrugČlan mihajmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Serbia, Belgrade
    Posts
    42
    Thanks
    0
    Thanked 4,294,967,289 Times in 2 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Quote Originally Posted by srdjan11273 View Post
    naravno da je 4-ka zasto bi inace postavio u sekciju za iphone 4? kako se radi restore ima li neki turtorijal da mi date?
    Veoma ponizno se izvinjavam na previdu da znas sta radis...
    Imaj u vidu da si ovde nov- to je sve sto imam od tvojih "Referenci" i samim tim postavljam ti pitanje kao nekome novom jer - mnogo puta sam video da novi korisnici prosto ne obracaju paznju i postuju po automatizmu.
    Da bi ti se objasnilo kako da bezbedno uradis restore- potrebno je da ostavis malo vise informacija.

    1. Simfree ili ne
    2. Verzija OS-a vise nego pozeljna

    A to, zasto bi ostavio post (postovao) u sekciji za iPhone 4 ako nije iPhone 4 ... ne znam da li si video smajli na kraju onoga sto sam napisao.
    Sta mogu da pomislim o nekome ko je dosao sa idejom da razbija phonelock...
    Kad vec razmisljamo naglas- zaboraviti 4 simbola ... ne bih da komentarisem. Opet... ukoliko si stavio advanced password (vise od 4 simbola) verujem da si znao sta radis s toga- ovde ima materijala za razne spekulacije... npr- zasto hoces da razbijes sifru? (smajli!)
    Neko ko je u problemu postavi pitanje tipa: "Zaboravio sam sifru. Zna li neko kako da resim problem?" ... umesto onoga sto si ti napisao "postoji li neki program preko kog mogu da razbijem ovu sifru?"

    1. Mozda je telefon ukraden a ti nisi upucen pa bi da ga dovedes u operativno stanje da moze da se proda
    2. Mozda je to neciji telefon pa bi da ga "procesljas" ... (by the way... za to ti ne treba password!)
    3. Mozda si pripadnik organa reda pa zelis da vidis ima li ovde ljudi sposobnih za te "mracne radnje"

    Dakle- obrati paznju na smajlije! smajli = shala i sl...

    No da se vratim na temu:

    Ako imas ios 5 - nema nacina (bar meni poznatih) da skines phonelock osim restore.
    Bitno je da znam/o da li ti je telefon simfree jer ako nije- uradis li restore preko itunes-a mozes da zakljucas telefon.. kako stvari trenutno stoje- trajno! Takodje je bitno da znam/o koji OS koristis na kompu (windows, Mac OS X) jer od toga svega zavisi sta cemo te posavetovati... na temu restore.

    Srdacan pozdrav
    Go se covek ne skida!

  8. The Following User Says Thank You to mihajmi For This Useful Post:

    SPW Spartan (09-01-2012)

  9. #7
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    78
    Thanks
    13
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Quote Originally Posted by slavex View Post
    Ne. Moras restore.
    da li restore ce samo odraditi to da se ukloni sifra,msm nece dirati nista oko ios-a i sto mi je bitnije basebanda? da uradim po ovom turtorijalu i nece biti problema? http://www.youtube.com/watch?v=5uT8Utk5Tqg

  10. #8
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    78
    Thanks
    13
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Quote Originally Posted by mihajmi View Post
    Veoma ponizno se izvinjavam na previdu da znas sta radis...
    Imaj u vidu da si ovde nov- to je sve sto imam od tvojih "Referenci" i samim tim postavljam ti pitanje kao nekome novom jer - mnogo puta sam video da novi korisnici prosto ne obracaju paznju i postuju po automatizmu.
    Da bi ti se objasnilo kako da bezbedno uradis restore- potrebno je da ostavis malo vise informacija.

    1. Simfree ili ne
    2. Verzija OS-a vise nego pozeljna

    A to, zasto bi ostavio post (postovao) u sekciji za iPhone 4 ako nije iPhone 4 ... ne znam da li si video smajli na kraju onoga sto sam napisao.
    Sta mogu da pomislim o nekome ko je dosao sa idejom da razbija phonelock...
    Kad vec razmisljamo naglas- zaboraviti 4 simbola ... ne bih da komentarisem. Opet... ukoliko si stavio advanced password (vise od 4 simbola) verujem da si znao sta radis s toga- ovde ima materijala za razne spekulacije... npr- zasto hoces da razbijes sifru? (smajli!)
    Neko ko je u problemu postavi pitanje tipa: "Zaboravio sam sifru. Zna li neko kako da resim problem?" ... umesto onoga sto si ti napisao "postoji li neki program preko kog mogu da razbijem ovu sifru?"

    1. Mozda je telefon ukraden a ti nisi upucen pa bi da ga dovedes u operativno stanje da moze da se proda
    2. Mozda je to neciji telefon pa bi da ga "procesljas" ... (by the way... za to ti ne treba password!)
    3. Mozda si pripadnik organa reda pa zelis da vidis ima li ovde ljudi sposobnih za te "mracne radnje"

    Dakle- obrati paznju na smajlije! smajli = shala i sl...

    No da se vratim na temu:

    Ako imas ios 5 - nema nacina (bar meni poznatih) da skines phonelock osim restore.
    Bitno je da znam/o da li ti je telefon simfree jer ako nije- uradis li restore preko itunes-a mozes da zakljucas telefon.. kako stvari trenutno stoje- trajno! Takodje je bitno da znam/o koji OS koristis na kompu (windows, Mac OS X) jer od toga svega zavisi sta cemo te posavetovati... na temu restore.

    Srdacan pozdrav
    tebi hvala sto si se toliko raspisao,nije bilo potrebe,samo mi treba odgovor na jedno pitanje, da li se restore-om povecava ios i baseband?

  11. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    baseband se povecava samo ako uradis obican restore ili update preko itunes-a,ako ne zelis da se to desi ubaci custom...
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  12. #10
    iDrugČlan mihajmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Serbia, Belgrade
    Posts
    42
    Thanks
    0
    Thanked 4,294,967,289 Times in 2 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Ako napravis custom ipsw - onda se BB ne menja.
    Za windows, koristi sn0wbreeze
    Za Mac koristi pwnage

    Ne razumem zasto je tesko da ostavis vise informacija o svom telefonu... - to pokusavam da ti kazem sve vreme.
    Ako ti je simfree- svejedno je kako ces uraditi restore. Ako nije, onda moras custom IPSW.

    Da se ne bih "raspisivao" - ovo ti je sasvim dovoljno informacija za dalje. (shodno tome da sve sto znam je to da ne znas sifru i imas iphone 4)
    Go se covek ne skida!

  13. #11
    iDrugČlan mihajmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Serbia, Belgrade
    Posts
    42
    Thanks
    0
    Thanked 4,294,967,289 Times in 2 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Quote Originally Posted by illusion View Post
    baseband se povecava samo ako uradis obican restore ili update preko itunes-a,ako ne zelis da se to desi ubaci custom...
    Custom- ukoliko sam napravi! Na netu je mnogo Custom_ipsw-a kojima nije iskljucen update baseband. Ako skine custom "sa nekog sajta", rizikuje.
    Go se covek ne skida!

  14. #12
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    78
    Thanks
    13
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    sta je sad custom!? ljudi mogu li ja da odnesem iphone servis u kosovskoj 28 i da mi urade to bez rizika da mi se poveca baseband?

  15. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    posto neces da nam das vise informacija o tvom iphoneu najbolje da njima odneses telefon...
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  16. #14
    iSrbijaHero DinoBg's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Beograd
    Age
    33
    Posts
    671
    Thanks
    111
    Thanked 164 Times in 132 Posts

    Default

    Mozes naravno, ali dajes pare za posao koji je stvarno lak.. Ali opet tvoja stvar


    iPhone using Tapatalk

  17. #15
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    44
    Posts
    25
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: zaboravljena lozinka na iphone-u 4

    Odlična tema!!!! Postoji li mogućnost da se skine lozinka sa iphona 4, a pri tom se nezna ni koji je OS? Ovo pitam zato sto sam prije par mjeseci bio u prilici da za male novca kupim takav tel, ali sam odbio zato sto sam cuo da nije moguće otkljucati ako se radi o OS 5, a za skidanje lozinke trazeno mi je 40 evra.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •