iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: 4S Kupovina

  1. #1
    iEntuzijasta Nikola N's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    65
    Thanks
    21
    Thanked 10 Times in 8 Posts

    Default 4S Kupovina

    Pozdrav svima,
    Nov sam na forumu pa nemojte zameriti ako negde gresim ili ako sam temu otvorio na pogresnom mestu.
    Trenutno se nalazim na Taljandu i ovde je u Apple Store-u Iphone 4S 16 gb simfree 550e plus imam povracaj poreza 7%. Mislio sam da kupim sestri za novu godinu, ali malo sam skeptican pre svega znatno nizom cenom nego kod nas pa me interesuje da li su telefoni ovde mozda losijeg kvaliteta i da li u slucaju nekog kvara moze da se zameni u nekom Apple Store-u u Evropi ili mora gde je kupljen? Hvala unapred na odgovorima.

  2. #2
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default

    Kvalitet je isti, cena je OK, garanciju možeš da ostvariš u Evropi, koliko ja znam.

  3. #3
    iEntuzijasta milos94.ristic's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Obrenovac
    Posts
    99
    Thanks
    95
    Thanked 22 Times in 19 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Raspitas se samo da li ima "world wide" garanciju, ako ima(a trebalo bi) onda mozes da ga zamenis u Evropi..

  4. #4
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    128
    Thanks
    4
    Thanked 28 Times in 8 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Beginning Friday, January 13, iPhone 4S will be available in Anguilla, Antigua and Barbuda, Bolivia, Botswana, British Virgin Islands, Cameroon, Cayman Islands, Central African Republic, China, Dominica, Dominican Republic, Ecuador, Grenada, Guam, Guinea Conakry, Ivory Coast, Jamaica, Kenya, Madagascar, Mali, Mauritius, Niger, Senegal, St. Vincent and The Grenadines, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos and Uganda.
    Jel neko u toku sa pitanjem zašto ni nakon 5. generacije, Ajfona nema zvanično u Srbiji a ima ga u zemljama sa gornjeg spiska od kojih su neke u građanskom ratu, za neke nisam nikad čuo, a većina su zemlje ne čak ni trećeg nego četvrtog sveta?
    Last edited by kriket; 04-01-2012 at 20:00.

  5. #5
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default

    Čuo sam od ljudi u telekomu da ratel pravi problem oko Iphona :-(

  6. #6
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Novi Beograd
    Age
    36
    Posts
    32
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Ja sam cuo da im nismo interesantni za trziste. I to jos odavno, sada ne znam sta je problem

  7. #7
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    128
    Thanks
    4
    Thanked 28 Times in 8 Posts

    Default

    Ja bih razumeo da im nismo zanimljivi kao tržište, da nisam video gornji spisak zemalja u kojima Apple zvanično počinje da prodaje IP4S, za koji dan. Tu su neke zemlje za koje nisam ni čuo, a verujem da je većina tih sa spiska u još lošijem ekonomskom stanju od Srbije.
    Znači ima tu nešto drugo, samo ne znam šta, a baš me zanima.

  8. #8
    iDrugČlan WladoN's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Doboj
    Age
    34
    Posts
    40
    Thanks
    10
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Sigurno je Google podplatio državni vrh Srbije da ne dozvole prodaju iPhone-a u Srbiji Šalu na stranu, Srbija ima vječitih problema sa stvarima koje su sasvim normalne za ŽNJ zemlje, uzmimo PayPal na primjer

  9. #9
    iEntuzijasta Fisherman's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    96
    Thanks
    81
    Thanked 36 Times in 22 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Za pocetak Apple mora da registruje i otvori iTunes i App Store u Srbiji, a koliko znam problema imaju i drugi slicni e-commerce biznisi sa nasom drzavom. U to sve spada i postovanje autorskih prava/piraterija, zastita online trgovine, privatnost podataka fizickih lica ( a kod nas ti za svaki K*** traze i kopiraju licne podatke i licne karte i sl.)...
    Na kraju, Apple u pregovorima sa operaterima koji nisu globalni lideri poput Vodafone, T-Mobile i sl, trazi da se za svako trziste pregovara posebno i pri tome zahtevaju da se godisnje proda odredjeni broj iDevices na tom trzistu, sto nijedan nas operater nije u stanju da garantuje, jer nam je kupovna moc mobilniih korisnika jako niska. Primera radi, u CG se preko T-mobile prodalo prosle godine ukupno manje od 500 komada (ako sam dobro ukacio taj podatak na netu, ako nisam nemojte zameriti, ali znam da je taj broj statisticka greska u odnosu na globalnu Apple prodaju).
    Cena samih uredjaja uglavnom nije podlozna pregovorima (ni kod jednog proizvodjaca) i cena koju bi formirali operateri, koja ukljucuje subvencije prilikom kupovine, ide iskljucivo na teret operatera. Takodje, cini mi se da Apple nije izdasan ni na novcu za reklamu, jer verovatno kao najvrednija kompanija na svetu ocekuje da sam brand prodaje proizvod, a da operaterima treba da bude "cast i privilegija" da ih imaju u svom portfoliu.
    Tako da, ne treba ocekivati jos neko, usudio bih se reci, duze vreme da iPhone bude u ponudi kod nasih operatera, mada...nikad se ne zna.
    nije da nije, a nije ni da nije.

  10. #10
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    128
    Thanks
    4
    Thanked 28 Times in 8 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Cena samih uređaja je, uz određeni pretplatnički ugovor, i dalje relativno povoljna, ništa veća od cena top Android uređaja, posmatravši recimo cenovnike u Hrvatskoj.

    Setimo se da je glavna reklama za iPhone bila da, uz ugovor, košta samo $200. To je u Americi i dan danas tako, ako se ne varam. U Evropi je nešto skuplje, ali je iPhone i dalje među najpovoljnijim premium uređajima pri kupnji na ugovor.

    Znači da ponovimo, bio bih spreman i da se kladim da bar neke od gorepomenutih Anguilla, Antigua and Barbuda, Bolivia, Botswana itd. imaju lošije uslove za prodaju Apple uređaja, uključujući i Ajfon, od Srbije, pa ipak nas nikako nema pa nema na tom spisku.

  11. #11
    iEntuzijasta Fisherman's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    96
    Thanks
    81
    Thanked 36 Times in 22 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Kao sto rekoh, nije problem u ceni uredjaja, a ako uporedimo "registrovane" zemlje za iTunes docicemo i do zakljucka zasto je iPhone nedostupan u Srbiji.
    nije da nije, a nije ni da nije.

  12. #12
    iSrbijaBigFan Shke's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Beograd
    Age
    48
    Posts
    493
    Thanks
    118
    Thanked 88 Times in 80 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Ne verujem da je problem do Apple-a.
    Zasto bi nasi operateri nudili vrhunski proizvod, po normalnim/utvrdjenim globalnim uslovima, ako mogu da prodaju krseve za velike pare i da ih niko ne kontrolise.
    Kao da je nasim operaterima stalo do korisnika i samog imidza kompanije...

  13. #13
    iEntuzijasta Fisherman's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    96
    Thanks
    81
    Thanked 36 Times in 22 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Appleu je stalo do korisnika podjednako koliko i operaterima. Nemojte misliti da je drugacije. Sve se uvek svodi na profit. Ako se u tom procesu pobrinu i za korisnika to je kolateralna steta i tako je kod svih kompanija i bransi, a ne samo u telekomunikacijama.
    U ovom slucaju, nikog nije briga za korisnika, ni Apple niti operatere, jednostavno ne mogu da se dogovore oko raspodele profita. Plus na sve to, Apple nema registrovan nijedan deo svog e-businessa u Srbiji kako bi mogao da pruzi adekvatnu podrsku svom korisniku (za kojeg jelte brine), a to nema nikakve veze sa operaterima, vec sa poslovnom klimom i zakonima u samoj drzavi/trzistu. Kada Srbija bude dostupna za iTunes, i iPhone ce biti u ponudi u Srbiji. Pre toga, nema nista, a taj proces ce ici paralelno sa dogovorima sa lokalnim operaterima i nadleznim ministarstvima i agencijama.
    Last edited by Fisherman; 11-01-2012 at 12:22.
    nije da nije, a nije ni da nije.

  14. #14
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    128
    Thanks
    4
    Thanked 28 Times in 8 Posts

    Default

    Opet ne mogu a da se ne zapitam kako su sve te nepremostive infrastrukturne probleme rešili u raznoraznim Tunguzijama, da ne spominjemo Crnu Goru?

    A imati Ajfon u ponudi je nekad bila stvar prestiža među operaterima, i samo po sebi reklama za operatera koji bi u ponudi imao Ajfon.

    Dosad nisam čuo nijedan suvisao razlog da mi i dalje nemamo Ajfon u zvaničnoj prodaji, jer svi navedeni razlozi uvek padaju u vodu pogledom na listu zemalja u kojima je dostupan.

  15. #15
    iPhoneBigFan Atomski mrav's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    101
    Thanks
    33
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    mislim da je problem tdo toga da su nasi operateri alavi... koliko se ja secam kada je prvi iphone izasao za at&t mrezu, bio je dogovor da se odredjeni procenat svakog racuna u naredne dve godine SVAKOG korisnika iphone telefona prebacuje apple-u. Tako da je apple dvostruko zaradjivao, i na prodaji samog uredjaja i na dobiti od racuna

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •