iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: 4S Kupovina

  1. #16
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member kocka90's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    881
    Thanks
    80
    Thanked 188 Times in 90 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    problem je u tome sto Apple postavlja pravila, a ako neces da igras po njihovim pravilima, onda nista MTSu su ponudili 400000 telefona, sto MTSu nije odgovaralo, pa nije bilo nista od toga sve dok neko ne popusti nece ni biti ...

  2. #17
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Nikola N, prilikom kupovine preporucio bi ti da uzmes i APPLE CARE produzenu garanciju za iPhone koja je ujedno i jedina globalna garancija na sve APPLE uredjaje bez obzira gde je isti kupljen. Cene APPLE CARE garancija su obicno solidne i mislim da je jedna ista cena odredjena na globalnom nivou. U Svajcarskoj cena te iste garancije iznosi oko 75 svajcarskih franaka i na postojecu garanciju dobijas jos dve godine FULL garancije sto ukljucuje servis u bilo kojoj zemlji bez obzira na zemlju poreklu, APPLE HotLine Care 24h,itd... Vrlo prakticno. Bitno je znati da je APPLE CARE garanciju moguce ostvariti samo u prvih 12 meseci od datuma kupovine uredjaja, nakon toga se gubi pravo na produzenu garanciju. Nadam se da sam ti pomogao, koliko toliko.

    A sto se tice iPhone uredjaja u Srbiji, ne mozete reci da nismo interesantno trziste jer sam siguran da u Srbiji postoji vec postoji dovoljan procenat iPhone korisnika medjutim problem nasim operaterima predstavljaju uslovi koje APPLE inc. postavlja a nasi operateri nisu spremni, ne zele ili jednostavno NECE.
    Jedan od prvih uslova je da svaki od operatera mora imati OBUCENE ljude za servis, call centar i internet pomoc! Obuka je, naravno, besplatna i najcesce se odrzava u prostorijama kompanije APPLE u Milanu medjutim tu postoji problem. Svaki operater bi odredjeni broj ljudi morao da posalje o SVOM TROSKU na 4 nedeljni kurs.
    Drugi uslov je da operateri uzmu odredjeni broj uredjaja, sto opet nasim operaterima zvuci kao ABNORMALNA CIFRA. Negde na forumu sam procitao da je ta cifra 400 000 uredjaja!? Ne nije, radi se zapravo o cifri od 10.000 uredjaja koji su naravno kodirani na tog operatera.
    Treci i poslednji uslov je da svi DATA paketi moraju biti prilagodjeni iPhone potrosnji! Nije komplikovan zahtev i manje vise ga ispunjavamo, ali dok god neko od nasih operatera ne shvati da u Srbiji POSTOJI trziste za iPhone uredjaje moracemo i dalje da cekamo i da se nadamo.

    Pozdrav svima. ;-)
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  3. #18
    iSrbijaBigFan bokica's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    314
    Thanks
    18
    Thanked 59 Times in 40 Posts

    Default

    U vipu su stigli prvi modeli na testiranje...
    iPhone 3GS 32GB black simfree 5.0.1

  4. #19
    iSrbijaBigFan hellfire85's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Cacak
    Age
    39
    Posts
    420
    Thanks
    134
    Thanked 186 Times in 131 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    u vip srbija nemoguce
    mbpro 13", iPhone 5s, iPod nano

  5. #20
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    139
    Thanks
    24
    Thanked 27 Times in 23 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Jedino njihovu karticu nemam, ali kako su agresivni u ponudama pogotovo u postpaid i business varijanti bilo je za ocekivati.

    Ako je istina, bravo za njih
    Sent from Nokia 5110

  6. #21
    iSrbijaBigFan hellfire85's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Cacak
    Age
    39
    Posts
    420
    Thanks
    134
    Thanked 186 Times in 131 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    upravo sam se cuo sa drugarom koji radi u vip-u, kaze mi da od toga nema ama bas nista...bar oni ne znaju za to (a trebali bi, valjda?!)

    p.s.
    nemojte bacati koske ovakvim neproverenim informacijama..cuo/rekla/kazala itd...
    Last edited by hellfire85; 23-01-2012 at 13:08.
    mbpro 13", iPhone 5s, iPod nano

  7. #22
    iSrbijaBigFan bokica's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    314
    Thanks
    18
    Thanked 59 Times in 40 Posts

    Default

    Pa i meni je rakao drug iz vipa. Ciji je drug pouzdaniji videcemo...aprila
    Naravno da nije nista 100% provereno. Niko ne baca koske - zato i stoje ... i smajli na kraju. Nase je samo da se nadamo i o tome caskamo.
    Last edited by bokica; 23-01-2012 at 13:30.
    iPhone 3GS 32GB black simfree 5.0.1

  8. #23
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts
    iPhone 6s ios 9

  9. #24
    iPhoneBigFan bekilence's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Munze
    Age
    39
    Posts
    290
    Thanks
    165
    Thanked 114 Times in 73 Posts

    Default

    Matori, od oktobra 2010 godine
    Takvih clanaka ima brdo, svako ima svoju neku verziju, ja sam nalazio slicne jos iz 2009 godine
    Za lepršav hod i sjaj u očima, koristite kozmetiku "Haineken".

  10. #25
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Znam dosta ljudi koji rade u vipu i do sad niko od njih mi nije potvrdio ovu infrmaciju,tako da je verovatno laž.

    Što se tiče tih testiranja,telenor ih je obavio još prošle godine,al kao što vidite i dan danas ništa od iphonea u njihovoj ponudi
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  11. #26
    iSrbijaBigFan jovus's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    36
    Posts
    196
    Thanks
    49
    Thanked 33 Times in 26 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Radio sam u vip-u 2 meseca, na praksi, bash u sektoru rezidencijalne prodaje i oni su i sami rekli da bi oni zharko zheleli iPhone, ali da za sada Apple odbija da udje na trziste telefona kod nas. Navodno je jedna od prepreka i paypal(ne znam zasto tachno, ali tako su mi rekli). Oni su trebali i u septembru da imaju iPad-e u prodaji, ali ipak su otisli na Asus i Samsung, zbog propalog dogovora. Tako da, njihova zelja postoji, ali.. Srbijo, medju shljivama...
    iPad 2 32gb wifi 5.0.1 JB+Motorola Defy CM7(2.3.7)

  12. #27
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Nazalost informacija da iPhone stize u sklopu VIP ponude u Srbiju nije istinita. Apple za sada ne razmislja o trzistu Srbije, kao sto sam vec rekao, dok se ne ispune svi zahtevi.
    Kao sto je korisnik JOVUS rekao, jedna od prepreka je PAYPAL...Zapravo ne sam sistem, vec autorizacija kreditnih kartica!
    Zapravo o cemu se radi. Ulaskom iPhona na Srpsko trziste potreban je i APP STORE... No tu dolazi do velike problematike: APPLE zahteva sistem autorizacije kreditnih i platnih kartica, za laksu proveru itd...Medjutim prema nasoj narodnoj banci takve zahteve je za sada ne moguce ispuniti, odnosno moguce je u vidu KREDITNOG BIROA ali procedura autorizacije TRAJE.
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  13. #28
    iSrbijaBigFan bokica's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    314
    Thanks
    18
    Thanked 59 Times in 40 Posts

    Default

    Znaci uvek kod nas mora da bude neka birokratska glupost! Zasto smo takva drzava nikada mi nece biti jasno. Ne moze paypal, ne moze iphone, ne moze ovo, ne moze ono, a sve to zbog lenjosti a u nekim slucajevima i paranoje.
    Sad nesto razmisljam, pa i za iPad je potreban app store pa ga imamo regularno na nasem trzistu. Barem se nadam da je regularno.
    Ako je Telenor testirao iPhone onda postoji sansa da i vip to sada radi. Verovatno to svi rade pre ulaska u bilo kakve pregovore s apple. Ne znam. Nada umire poslednja.
    iPhone 3GS 32GB black simfree 5.0.1

  14. #29
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: 4S Kupovina

    Za sada Bokice sa sigurnoscu mogu da ti kazem da niko u Srbiji, u ovom trenutku, ne testira iPhone...
    Sto se tice iPad-a, nije mi zaista jasno kako je isti dosao na trziste Srbije... Bez podrske, bez servisa, bez APP STORA... Da ne postoje zaobilazni putevi prakticno bi bio ne upotrebljiv. Jedini zvanicni PREMIUM RESELLERI u Srbiji su APCOM i iStyle i cak oni u svojoj ponudi nemaju iPad. Mislim da se tu ipak radi o nekim crnim putevima dolaska istog a i cena mi ne odgovara standardnoj ceni iPad-a kod APPLE-a.
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  15. #30
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default

    ipad je dosao veoma jednostavno:
    neka firma je uvezla par desetina komada i ponudila vipu da oni prodaju umesto njih.Vip dobija ugovore na 24 meseca i konstantan priliv novca,a prodavac dobija pare od prodatih uredjaja i neki procenat od operatera.Ako se dobro secam,ti ipadi su bili prodavani samo na odredjenim lokacijama i nije ih bilo u zvanicnoj prodaji
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •