iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 102 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 61 to 75 of 1530

Thread: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 5[CLOSED]

  1. #61
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    50
    Posts
    203
    Thanks
    17
    Thanked 10 Times in 8 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Ne koristim SBSettings, mozda je problem ukljucen wifi ili takva neka banalna zezancija.

  2. #62
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    probaj da koristis...mnooogo koristan program...

  3. #63
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    50
    Posts
    203
    Thanks
    17
    Thanked 10 Times in 8 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    jesam ranije na drugom fresim iP4 al me smorio, nemam poseban razlog samo sam nasao neke druge programe koji mi zavrsavaju potrebno, evo probao i sa wifi of isto nece, inace ovaj tel mi je za eksperimente, a free sim lagano ne zurim da ga JB

  4. #64
    iSrbijaBigFan cikajoca's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Brčko DC
    Age
    48
    Posts
    118
    Thanks
    13
    Thanked 20 Times in 19 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Uf, mislio sam da će cydia raditi u tri ujutro al sam se zeznuo, baš je zagruvana
    Na jedvite jade uspeo postaviti SBSetings. Ostalo će morati čekati da se rasterete serveri
    Last edited by cikajoca; 28-12-2011 at 10:13.
    iPhone 6 64 GB iOS 9.02 JB; Ipad 4 , 128 GB, iOS 9.1;

  5. #65
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    to sto je kod tebe tri ujutro ne znaci i da je na nekom drugom mestu...sledecih par dana moze se ocekivati povecan saobracaj...

  6. #66
    iEntuzijasta
    Join Date
    Feb 2011
    Age
    36
    Posts
    60
    Thanks
    14
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Opet problem,jailbrejkovao i sad hteo da preko aptbackupa vratim appsove sa cydie ali u cydii nema aptbackupa kad idem na search?Dali treba neki paket da instaliram prvo da bi mogao da vidim aptbackup?

    Sad sam provalio da nista nemam od bigbossa gde bi trebalo da je aptbackup
    Last edited by kunaguero; 28-12-2011 at 04:04.

  7. #67
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    14
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 2 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    i evo sr..a pokusao sam da uradim kao na onome tutorijalu al sad je telefon zabo. Prilikom prilikom podizanja verzije izbacio je gresku 1602 pa sam pokusao ponovo pa je izbacio 1601,1609,10 pa na kraju opet 1602 i sad kad prikopcam telefon na kompjuteru mi pokazuje da nevalja usb a na telefonu pokazuje da se prikopcam na itunes. Ima li mu spasa il sam pokvario telefon?

  8. #68
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2011
    Age
    39
    Posts
    10
    Thanks
    1
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Skini iREB 4.0.x-4.1 RC2
    idi na recovery mode loop fixer,
    zatim set autoboot i fon ce biti upaljen!!!

    Ja imam problem druge vrste, pored gore pomenutih gresaka, iTunes mi se zabaguje i moram da ga gasim preko task menagera pa da resetujem komp kako bi ponovo proradio. Da li se ovo jos nekom desava

  9. #69
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    14
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 2 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    ma kakvi glupi windows ne prepoznaje telefon,pa nece nista da pokrene

  10. #70
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Pozdrav,

    Evo i mog iskustva:

    Dok sam bio na 4.2.1, podesio sam SAM aktivaciju, i sve je radilo kako treba. Posle toga sam sa snowbreeze-om kreirao custom, update-ovao na 5.0.1, i nekim cudom iPusher mi je radio odmah, bez ponovnog primenjivanja SAM-a. Instalirao sam sa cydia-e Semi-Tethered, i sve je radilo savrseno. Cak i iBooks aplikacija mi je radila bez bilo kakvih fix-eva.

    Zatim sam juce, kada je izasao untethered, uninstallirao Semi Tethered, i instalirao Corona Untethered, ali telefon je poceo da se zaglupljuje. Rekoh sebi, aj' da instaliram od pocetka sve.

    Napravio sam sa snowbreeze-om custom ipsw, (sacuvan samo baseband, bez jailbreak-ovanja), i imao sam problem sa error-om 1600 u iTunes-u. Pokrenuo sam iReb i restore-ovao napravljeni custom ipsw, zatim odradio untethered jailbreak. iPusher nije radio, tako da sam se jos malo zezao sa SAM-om, i napravio i to.

    Medjutim, problemi na koje sam naisao su iBooks i iFile.

    iFile se moze napraviti tako sto se iskljuci "Celluar Data", i sve proradi kako treba (izgleda da iFile nesto proverava na netu, pa se crash-uje).

    A sa iBooks-om i dalje imam problema. Prvo sam probao da instaliram iBooks ios 5 fix (ili kako mu je vec tacan naziv). To mi nije pomoglo. Zatim sam obrisao taj fix, uninstallirao iBooks, restartovao telefon, instalirao opet pomenutu aplikaciju, pa nasao na netu da mnogima radi iBooksFix2 sa instanelyi repo-a, primenio ga, restartovao telefon za svaku sigurnost, ali iBooks i dalje ne radi.

    Ima li spasa za ovaj famozni iBooks? Ili da probam opet restore, ali na neki drugi nacin (npr. da pravim custom sa redsn0w-om)?

    Ako uocim jos problema, javljam

    P.s. koristim iPhone 4 sa gevey ultra karticom.

    Hvala.

  11. #71
    iPhoneBigFan vlada2907's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Indjija
    Age
    44
    Posts
    366
    Thanks
    32
    Thanked 76 Times in 58 Posts

    Default

    So those of you who are jailbroken on iOS5 probably know that iBooks doesn't work once you're jailbroken. However, a workaround has been discovered that will fix it.

    Step 1. Install iBooks through the App Store(if its already installed, remove it and then reinstall it through the App Store app, but don't open it yet).

    Step 2. Copy iBooks.app from /var/mobile/Applications/(iBook's coded folder)/ to /var/stash/Applications using iFile

    Step 3. Change CFBundleIdentifier in /var/stash/Applications/iBooks.app/Info.plist from com.apple.iBooks to com.apple.iBooksFix

    Step 4. Respring


    Once you respring iBooks should work fine, but then your iBooks icon will be square instead of rounded, you can fix that by saving the images below and replacing the ones in /var/stash/Applications/iBooks.app/


    Images:
    Code:
    http://www.iphoneforums.net/forum/hacking-tutorials-guides-68/how-fix-ibooks-jailbroken-ios5-devices-24766/
    PS- kod mene funkcionise, I4 ios5.0.1... Posle ovoga imacete dva ibooks-a ja sam deinstalirao orginalni i ostao mi je ovaj kopirani i radi ok... Ne moze se synhronizovati ali moze preko ssh ili funbox-a da se ubace sve "knjige"...
    Last edited by dado; 28-12-2011 at 09:04. Reason: Eksterni linkovi idu u CODE tag.

  12. #72
    iSrbijaHero brzi82's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    772
    Thanks
    143
    Thanked 45 Times in 35 Posts

    Default

    A jel ti na untethered jb ios 5.0.1 ? T.j. Jel radi sad sa untether jb ?
    iPhone 4 16GB Black

  13. #73
    iSrbijaBigFan iNovajlija's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    37
    Posts
    269
    Thanks
    112
    Thanked 51 Times in 38 Posts

    Default Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Da, untethered je, ali i dalje ne radi iBooks

  14. #74
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Arrow Re: ios 5 , 5.0.1 pitanja i problemi

    Evo i mog iskustva.

    1) Posto sam saznao da je izasao untethered 5.01., usao sam u cydia, refreshovao tab changes, otisao u search i instalirao Coronu. Iz prva je sve radilo kako valja, ali sam primetio da 70% aplikacija nece da se pokrene ili blokira pri koriscenju.

    2) Clean restore, redsn0w 0.9.10b2 for OS X, pa zatim sve od pocetka, cydija paketi( CallerID fix 5.x, Instalous, openssh), posle respringa nije bilo ni jedne ikonice na ekranu, sem newstanda. REBOOT, sve je tu. Sve sljaka, cinimi se da mi je autonomija baterije slabija, ali to se da jos istestirati. Problem na koji sam naisao je da se neke aplikacije same brisu iz notification centra, dok jos uvek imaju badge ikonicu, ili stoje na lock screenu. Aplikacija kod koje se to desava 100% je skype.

    3) Jutros sam video @saurik-ovu informaciju da JB koraptuje launchctl servis, i da je izbacio modfikaciju Corona-e 1.0-2 za sve koji su radili JB instalacijom Corona iz cydia-e, i 1.0-3 za sve koji su radili JB preko Redsn0w-a.

    4) Sada pokusavam da osvezim izvore u cydia-i da bih instalirao update 1.0-3, i nadam se da ce ovo ispraviti bagove. Medjutim cydia serveri su prebukirani pa sam u standby rezimu.


    UPDATE: Instaliran 1.0-3 update iz cydia-e, i dalje imam problema sa notification centrom, ali za sad samo sa skype aplikacijom. Notifikacije se svuda vide sem u notification centru.
    iBooks, mi takodje ne radi sad...

    toliko za sad...

    Pozdrav!
    Last edited by nenad.jokic; 28-12-2011 at 11:43. Reason: Update
    ######Censured######

  15. #75
    iSrbijaHero brzi82's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    772
    Thanks
    143
    Thanked 45 Times in 35 Posts

    Default

    A sad na untether 5.0.1 osim iBooks,SBsettings,iFile,DeliveryReport,sta drugo ne radi ?
    iPhone 4 16GB Black

Page 5 of 102 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •