iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: Iphone SDK i pravljenje programa

  1. #1
    iSrbijaBigFan Ognjeni's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    342
    Thanks
    6
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Iphone SDK i pravljenje programa

    Aloha narode...



    Stavih MAc OS X Leopard 10.5.5 na moj pc ....i zanima me , hteo bih da pravim programe za Iphone. Koliko vidim SDK se placa 99 dolara kao i registracija accounta.....

    imali neka varijanta da se to promuva da se ne placa, jeli neko vec pokusavao i ako jeste dajte neke linkove ili pomazite


    ajd uzdravlje
    http://itehnodrom.info/ Najnoviji sajt koji sa kojim mozete ploviti kroz IT

  2. #2
    iPhoneBigFan djalfirevic's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    133
    Thanks
    2
    Thanked 33 Times in 18 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by Ognjeni
    Aloha narode...



    Stavih MAc OS X Leopard 10.5.5 na moj pc ....i zanima me , hteo bih da pravim programe za Iphone. Koliko vidim SDK se placa 99 dolara kao i registracija accounta.....

    imali neka varijanta da se to promuva da se ne placa, jeli neko vec pokusavao i ako jeste dajte neke linkove ili pomazite


    ajd uzdravlje
    Pazi ovako,

    Xcode, tj. iPhone SDK ti je skroz besplatan, registrujes se besplatno i mozes da preuzmes to bez problema. Problem je samo sto kada skines IDE, uz njega se dobija iPhone Simulator. Kada Build-ujes aplikaciju, pokrene se Simulator na Desktopu i ti bez problema testiras aplikaciju. Problem je kada hoces da ti test platforma bude sam iPhone. Za to moras da platis minimum 99$, ali ipak ti skini SDK i kreni da ucis Objective-C. Kada sve to savladas i budes dobio neke sjajne ideje, tad se eventualno upusti u pricu oko Standard Developer programa.

    Sto se tice platforme koju imas, ne znam kako se Xcode ponasa na PC masini, citao sam da ima dosta nekih tweak-ova koji treba da se urade da bi to radilo bez problema, no mozda gresim.

    Ako ti trebaju neke dalje reference za iPhone Dev, slobodno cimaj.

    Pozz
    I dare do all that may become a man; who dares do more is none.

  3. #3
    Administrator iphone-srbija's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    1,220
    Thanks
    159
    Thanked 364 Times in 158 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Mi imamo ideje i dobru volju da podrzimo programere, i finansijski naravno tj. zajednicki da se udje u odredjene projekte.

    Tako da, ako ima nekoga zainteresovanog za saradnju, mi smo tu.

    iPhone programiranje i aplikacije za iPhone ce biti vrlo unosne, samo je pitanje dana kada i zvanicno dodje kod nas.

    Tako da, Ognjeni, ukoliko imas potrebno znanje i volju za saradnjom, lako cemo za taj Development subscription i sl
    iPhone iPad Mac Servis
    Kosovska 28, Beograd
    011/32 38 954
    [email protected]

  4. #4
    iPhoneBigFan djalfirevic's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    133
    Thanks
    2
    Thanked 33 Times in 18 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by iphone-srbija
    Mi imamo ideje i dobru volju da podrzimo programere, i finansijski naravno tj. zajednicki da se udje u odredjene projekte.

    Tako da, ako ima nekoga zainteresovanog za saradnju, mi smo tu.

    iPhone programiranje i aplikacije za iPhone ce biti vrlo unosne, samo je pitanje dana kada i zvanicno dodje kod nas.

    Tako da, Ognjeni, ukoliko imas potrebno znanje i volju za saradnjom, lako cemo za taj Development subscription i sl
    I'm in ako ima mesta
    I dare do all that may become a man; who dares do more is none.

  5. #5
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zexx0r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    heaven
    Age
    32
    Posts
    677
    Thanks
    147
    Thanked 110 Times in 79 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by djalfirevic
    I'm in ako ima mesta
    Ja sam maturiram iz srednje shkole ove nedelje, tako da tju imati slobodnog vremena na pretek,
    shto znachi da tju motji da se posvetim uchenju Objective-C.

    Opet, isto sam in ako ima mesta - voljan za sve vrste projekata - vezanih za iPhone

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by zexx0r
    Ja sam maturiram iz srednje shkole ove nedelje, tako da tju imati slobodnog vremena na pretek,
    shto znachi da tju motji da se posvetim uchenju Objective-C.

    Opet, isto sam in ako ima mesta - voljan za sve vrste projekata - vezanih za iPhone
    Eto, pocecu i ja sa ucenjem jezika, samo posle 27-og juna, kada mi prodje prijemni.

  7. #7
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    hehe nije to bas tako lako pocecu da ucim programski jezik i odma postajem iphone devoloper hehe
    i ja bih rado tako ali nije bas sve tako...evo ja znam osnove za C ;p

  8. #8
    iSrbijaBigFan Ognjeni's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    342
    Thanks
    6
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Wohooo.... ....Imam 'tim ' od 3 programera (ukljucujuci mene ) koji bi to radili mada mladih i punih glava nikada dosta ....tako da mozete da se ubacite sa nama pa cemo nesto da iskombinujemo.




    [email protected]..........

    tek sam stavio mac os na pc tako da cu ovih dana da vidim kako se ponasa i trebaju li kakvi tweekovi kako vec kazete.....



    p.s. samo ovaj Zexor je kako sam cuo problematican tip, ne znam kako bi se uklopio sa nama
    http://itehnodrom.info/ Najnoviji sajt koji sa kojim mozete ploviti kroz IT

  9. #9
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zexx0r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    heaven
    Age
    32
    Posts
    677
    Thanks
    147
    Thanked 110 Times in 79 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by Ognjeni
    Wohooo.... ....Imam 'tim ' od 3 programera (ukljucujuci mene ) koji bi to radili mada mladih i punih glava nikada dosta ....tako da mozete da se ubacite sa nama pa cemo nesto da iskombinujemo.




    [email protected]..........

    tek sam stavio mac os na pc tako da cu ovih dana da vidim kako se ponasa i trebaju li kakvi tweekovi kako vec kazete.....



    p.s. samo ovaj Zexor je kako sam cuo problematican tip, ne znam kako bi se uklopio sa nama
    @lazardj - nisam spominjao moje osnove ni u jednom trenutku
    @ogi - chuo i ja isto, videtjemo kako tje da se uklopi :\

  10. #10
    iSrbijaHero Nesha's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    39
    Posts
    649
    Thanks
    120
    Thanked 97 Times in 74 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Ko zeli kvalitetnu knjigu o programiranju pod Mac OS X za iPhone neka mi se javi priv ili ostavi mail da mu posaljem u pdf.

    The iPhone Developer's Cookbook

    Knjiga je odlicna, pokriva sve od nule. Ja se bavim web programiranjem, i zao mi je sto trenutno nemam vremena da se posvetim iphone dev-u, ali svakako planiram kad nadjem malo vremena.


    Ko je radio sa po MVC arhitekturi u bilo kom prog jeziku, nece mu biti problem da se navikne. Statistika Apple-a kaze da je najveci broj aplikacija napravio programer koji prvi put koristi cocoa i ostale x tehnike.

  11. #11
    Administrator iphone-srbija's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    1,220
    Thanks
    159
    Thanked 364 Times in 158 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    mislim da bi svashta korisno moglo da se napravi ako bi ovaj tim poceo i stvarno da radi!!

    u kontaktu smo
    iPhone iPad Mac Servis
    Kosovska 28, Beograd
    011/32 38 954
    [email protected]

  12. #12
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zexx0r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    heaven
    Age
    32
    Posts
    677
    Thanks
    147
    Thanked 110 Times in 79 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by Nesha
    Ko zeli kvalitetnu knjigu o programiranju pod Mac OS X za iPhone neka mi se javi priv ili ostavi mail da mu posaljem u pdf.

    The iPhone Developer's Cookbook

    Knjiga je odlicna, pokriva sve od nule. Ja se bavim web programiranjem, i zao mi je sto trenutno nemam vremena da se posvetim iphone dev-u, ali svakako planiram kad nadjem malo vremena.


    Ko je radio sa po MVC arhitekturi u bilo kom prog jeziku, nece mu biti problem da se navikne. Statistika Apple-a kaze da je najveci broj aplikacija napravio programer koji prvi put koristi cocoa i ostale x tehnike.
    Nesho, pusti meni

    msn: [email protected]

  13. #13
    iPhoneBigFan djalfirevic's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    133
    Thanks
    2
    Thanked 33 Times in 18 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by Nesha
    Ko zeli kvalitetnu knjigu o programiranju pod Mac OS X za iPhone neka mi se javi priv ili ostavi mail da mu posaljem u pdf.

    The iPhone Developer's Cookbook

    Knjiga je odlicna, pokriva sve od nule. Ja se bavim web programiranjem, i zao mi je sto trenutno nemam vremena da se posvetim iphone dev-u, ali svakako planiram kad nadjem malo vremena.


    Ko je radio sa po MVC arhitekturi u bilo kom prog jeziku, nece mu biti problem da se navikne. Statistika Apple-a kaze da je najveci broj aplikacija napravio programer koji prvi put koristi cocoa i ostale x tehnike.
    Salji druze: [email protected]

    Ja sam odradio Beginning iPhone Development - Exploring the SDK, a pre toga sam odradio Learn Objective-C on the Mac. Obe knjige su izuzetne a pisu ih trojica ljudi, odlicne su... Sada treba da izadje i treca od njih: Learn Cocoa on the Mac.
    I dare do all that may become a man; who dares do more is none.

  14. #14
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Gangsta's Paradise
    Age
    37
    Posts
    106
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Zdravo narode!
    Vidim da se rasplela zanimljiva tema oko ovog programiranja.Bas sam pre neki dan citao clanak jednog madjarskog programera...Jako je lepo to sto ima ljudi koji su raspolozeni za ovu vrsta aktivnosti.Ali postoji tu jedan problem!Ako zelis da zaradis neku kintu programiranjem moraces zestoko,ali zestoko da se namucis!Apple-ova pravila za plasiranje aplikacija na zalost nisu za svakog ista!I tu se sve vrti oko korupcije i malverzacije!Na zalost...
    Sve u svemu,ova prica je mnogo dugacka za ovaj post pa vam iz tog razloga pripremam jedan opsiran clanak na tu temu koji cu objaviti u sekciji iNews.
    Veliki pozdrav!

  15. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: Iphone SDK i pravljenje programa

    Quote Originally Posted by djalfirevic
    Salji druze: [email protected]

    Ja sam odradio Beginning iPhone Development - Exploring the SDK, a pre toga sam odradio Learn Objective-C on the Mac. Obe knjige su izuzetne a pisu ih trojica ljudi, odlicne su... Sada treba da izadje i treca od njih: Learn Cocoa on the Mac.
    Gde ima da se nabave te knjige?


    @Nesha
    Molim te pusti i meni na mail.

    [email protected]

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •