iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Kada pokusavam da spojim iPhone sa iTunes-om, izbacuje mi poruku kao sto sam napisao u naslovu topic-a!!
    Telefon nije zakljucan.
    Pretrazio sam sve postove ali niko nije dao konkretan odgovor na ovo pitanje, osim nekog prebacivanja u Airplain mode koje mi nepomaze...
    Ako postoji neko ko zna resnje, zahvaljujem u napred.
    iPhone 3g 16gb je u pitanju 02.28.00 bootloger

  2. #2
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2008
    Age
    37
    Posts
    59
    Thanks
    0
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Sta se desilo pre nego sto je pocelo da se pojavljuje to obavestenje? Jesi radio restore, je li ti sim free tel, gde je kupljen.. Malo informacija...

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Prethodni dan sam normalno radio sa iTunesom, danas ga konektovah i pojavi mi se ova poruka...
    Kupio sam ga u NS.
    A, da, mozda je bitna informacija. Naime kad startujem iTunes nece da se pokrene dok se ne prikacim na net, i kada se prikacim automatski ide na iTunes store i kad ucita izbaci mi gore navedenu poruku.
    Znaci sa telefonom nemam problema, samo sa iTunesom.

  4. #4
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2008
    Age
    37
    Posts
    59
    Thanks
    0
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Pa onda prvo probaj da reinstaliras itunes.. Imas na apple.com uputstvo kako da potpuno uklonis itunes sa kompa pa nakon toga samo skini najnoviju verziju i instaliraj je...

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Reinstalacija iTunesa ne pomaze. Ista stvar se desava.

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member BaneK's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd
    Age
    47
    Posts
    1,810
    Thanks
    226
    Thanked 195 Times in 155 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Ukloni iTunes pomocu ovog programa Your Uninstaller! 2008 on brise bukvalno kompletan program,registri fajlove bukvalno sve e onda instaliraj noviju verziju iTunes i nebi trebalo da imas problema!
    Iphone 4s 16gb simfree black

  7. #7
    Administrator iphone-srbija's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    1,220
    Thanks
    159
    Thanked 364 Times in 158 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    ja mislim da ti iPhone nije aktiviran... to radi jailbreak automatski ako ubacish svoju sim karticu kada jailbreakujesh, a ne onu koja je zvanicno ishla uz iPhone.

    mozesh i da stavish custom firmware koji je aktiviran...
    iPhone iPad Mac Servis
    Kosovska 28, Beograd
    011/32 38 954
    [email protected]

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Quote Originally Posted by iphone-srbija
    ja mislim da ti iPhone nije aktiviran... to radi jailbreak automatski ako ubacish svoju sim karticu kada jailbreakujesh, a ne onu koja je zvanicno ishla uz iPhone.

    mozesh i da stavish custom firmware koji je aktiviran...
    Probacu obe varijante, mada sam jailbrek-ovao Iphon, i instaliram preko iTunes-a programe i igre na njega...

  9. #9
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2008
    Age
    37
    Posts
    59
    Thanks
    0
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Da i ja sam prvo pomislio da je uradio restore, pa mu se tel zakljucao, ali decko kaze da mu tel radi.. A opet ne znam sta ima itunes sa karticom koja je u telefonu ako je tel aktiviran ( na bilo koji nacin - legalno ili jailbrake ).

  10. #10
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Evo ponovo sam ga jailbreak-ovao, i ista se situacija desava.
    Jedino bi da napomenem da mi je telefon freesim, tj dobio sam ga upakovanog u kutiji i samo sam ubacio karticu u njega.
    Jedino gde sam mozda pogresio je da sam nasao neki tutorijal na YouTube-tu za jailbreakovanje gde se prvo radio restore sa shift.... Tad mi se telefon bio zakljucao ali sam ga otkljucao sa Yellowsn0w-om.
    Sad telefon funkcionise normalno ali kada hocu da se konektujem na iTune-s izbaci mi gore navedenu poruku kada kliknem na ikonicu telefona.
    E sad... mogu da ubacujem programe, igrice, muziku.... Jer desni klik na ikonicu telefona i opcija sync rade.
    Ali nemogu da obrisem iste sa telefona jer nemogu da ih odstikliram u meniju koji bi trebao da se pojavi na mestu gde mi sad izbaci ovu famoznu poruku...

  11. #11
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2008
    Age
    37
    Posts
    59
    Thanks
    0
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Znaci tebi iTunes prvo prepozna tel, pa tek kad ti nesto krenes da radis (npr, ubacujes muziku, slike i sl) ti izbaci tu poruku?

  12. #12
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Quote Originally Posted by brk-cic
    Znaci tebi iTunes prvo prepozna tel, pa tek kad ti nesto krenes da radis (npr, ubacujes muziku, slike i sl) ti izbaci tu poruku?
    U globalu meni uvek stoji ikonica telefona sa leve strane iTunes-a, ali kad kliknem na tu ikonu izbaci mi ovu poruku.
    Ali ako kliknem desni klik na tu ikonu imam opcije: new play list, sync.... Ali mi se nepojavljuje meni u glavnom prozoru niti podmeniji, music, aplication.... ispod te ikonice.

  13. #13
    iNovajlija
    Join Date
    May 2009
    Posts
    12
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Posto vidim da nema leka, dali neko moze da mi kaze dali postoji drugi nacin da se uninstaliraju programi sa telefona, posto mi je za sada zbog ove situacije jedini problem?

  14. #14
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2008
    Age
    37
    Posts
    59
    Thanks
    0
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Oni koji su instalirani preko iTunes-a samo drzis malo duze bilo koju ikonicu i kad pocnu da se 'tresu' sve ikonice pojavi se jedan iksic iznad njih. Samo kliknes na taj iks i on te pita da li si siguran da hoces da izbrises program ti kaze yes i to je to.. A ove aplikacije koje su instalirane preko cydie, brises iz cydie Odes na manage, pa package tu odaberes aplikaciju koju zelis, kliknes na nju pa na modify i tu imas opciju remove..

  15. #15
    iSrbijaBigFan carlito's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Age
    41
    Posts
    320
    Thanks
    54
    Thanked 40 Times in 17 Posts

    Default Re: The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...

    Ima u Cydia-i aplikacija CyDelete koja omogucava da brisemo programe instalirane preko Cydia-e isto kao i preko Itunes-a (samo drzis malo duze bilo koju ikonicu i kad pocnu da se 'tresu' sve ikonice pojavi se jedan iksic iznad njih). Meni za sada radi bez greske.
    PronadjiMi - www.pronadjimi.com

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •