iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: izvlacenje svih ikonica

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2010
    Age
    37
    Posts
    63
    Thanks
    39
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default izvlacenje svih ikonica

    Hocu da od svih aplikacija da izvucem ikonice kako bih mogao da ih editujem (grupple effect) i stavim u okviru jedne teme u winterboard ... e sad ima li neki brzi nacin za sve od jednom ili moram da bunarim za svaku ponaosob ? ako moram da bunarim u kom folderu da trazim aplikacije ?


    edit. googlo sam za foldere tako da je to ok ... e sad samo prvi deo pitanja :-)
    Last edited by piksifort; 17-07-2011 at 14:01.

  2. #2
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: izvlacenje svih ikonica

    pa nije neko bunarenje, sve su u jednom folderu samo sto svaka ima svoj podfolder.
    kad si u ovom iznad lupis search svih slika i izlistace ti ih na jednom mestu

  3. The Following User Says Thank You to Babakaj For This Useful Post:

    piksifort (17-07-2011)

  4. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2010
    Age
    37
    Posts
    63
    Thanks
    39
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default izvlacenje svih ikonica

    ma jeste ... sakapirao sam da mi je bespotrebno pitanje ... iskopiracu ceo folder ... lupim search icon.pgn i gotovo nego sam mislio da su rastrkane kojekude. moze delete :-D

    ehehh a delovalo je lako ... imam problem - preko winscp-a otvorim folder
    /private/var/stash/Applications/blabla prekopiram ikonicu i kod probam da je otvorim prikazuje mi kao da je prozirna tj nema nista "nacrtano" ... za 2-3 samo je prikazao normalno slicicu ... probao sam i iz foldera root/aplications/blabla isto se desava. Jel trazim na pogresnom mestu ili nesto drugo nije u redu ?
    Last edited by dado; 17-07-2011 at 23:53. Reason: Ne dupliraj postove, koristi opciju EDIT

  5. #4
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: izvlacenje svih ikonica

    Radi se o tome da je na ikone primenjena kompresija, cini mi se da se odgovarajuci alat zove pngcrush. Pngcrush postoji za MacOS, da li postoji za windows nisam siguran, ali za windows postoji fixpng. Nadji njega i primeni ga na ikonice i one ce da se pretvore u normalne.

    Takodje, neki specijalizovani alati za pristup fajl sistemu (ne-winscp ali recimo iPhone folders i slicni) imaju konverziju png slika ugradjenu. Kad ih skidas preko njih oni ih direktno konvertuju.

    P.S. Pri vracanju mozes da vratis i obicne slike, prikazuje ih bez problema.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  6. The Following User Says Thank You to 1024 For This Useful Post:

    piksifort (17-07-2011)

  7. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2010
    Age
    37
    Posts
    63
    Thanks
    39
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: izvlacenje svih ikonica

    Sad cu da probam ... mada probao sam na drugom kompu (win xp .... na mom je win764bit) isto preko winscp ... slike se normalno prikazuju, potom sam prebacio na fles, doneo kuci ubo u moj komp i ne prikazuju se :-)
    Probacu i to sa fixpng i videcu da me ne zeza nesto win photo viewer mada isto se desava preko cega god da otvorim. Javicu sta sam napravio.

  8. #6
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: izvlacenje svih ikonica

    Ja sam vadio ikonice 'na živo' preko iFunboxa i bila je puna retina rezolucija .png ekst.

  9. #7
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2010
    Age
    37
    Posts
    63
    Thanks
    39
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: izvlacenje svih ikonica

    Na kraju sam izvukao preko ifunboxa - poenta je da iphonebrowser nece da mi radi na win7 64bit, a ifunbox trazi instaliran iTunes koji nisam hteo da instaliram, pa sam pokusavao na drugi nacin ali bezuspesno :-) iTunes je morao biti instaliran.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •